Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O nastávajícím víkendu je na programu 15. kolo Fortuna:národní ligy, završující první polovinu soutěže. Fotbalisté 1.SK Prostějov v něm narazí na jiného soupeře, ovšem pod vedením trenéra, s nímž se už v průběhu podzimu potkali. Miloslav Machálek totiž změnil působiště a z Líšně, s níž eskáčko porazil jasně 3:0, přešel do Zbrojovky. Tam dostal za úkol dotáhnout známý moravský klub do hry o postup do nejvyšší soutěže.

Na předsezónní tiskové konferenci zopakoval tehdejší trenér Pavel Šustr přání všech, že jasným cílem je postup. „Ověřili jsme si náročnost soutěže, budiž nám tahle zkušenost k dobru,“ doufal sportovní manažer Tomáš Požár.
Zbrojovka do stíhacího závodu s konkurenty z Jihlavy, Dukly Praha a Hradce Králové ovšem nevstoupila úplně vydařeně. V úvodních pěti zápasech třikrát remizovala a zvítězila pouze na hřišti na podzim nejslabšího Sokolova. Doma si poradila s Vítkovicemi a Líšní, ovšem prohrála na Vysočině a už pod novým trenérem těsně padla i na Žižkově. V závěru podzimní sezóny může trenér Machálek spoléhat na dvojici domácích zápasů, v tom prvním Brno porazilo Vyšehrad 4:1, v tom druhém změří síly právě s Prostějovem. Na úplný závěr pojedou na půdu zatím vedoucích Pardubic, s nimiž doma remizovali 1:1.
S aktuálním postavením v tabulce nemohou být ve Zbrojovce příliš spokojeni. Brnu totiž patří až čtvrtá příčka, co je však důležitější, že na přímý postup mu chybí hned sedm bodů, na místo zaručující postup do baráže pak body tři.
Právě zápas s Vyšehradem rozhodli Brňané v úvodní čtvrthodině zápasu, kdy si vytvořili až tříbrankový náskok. O výhru se zasloužila sestava Floder – Bariš, Šural, Šmíd, Eismann – Sedlák, Vaněk, A. Fousek (60. Krška), Šumbera (68. Magera) – Růsek, Přichystal (76. Pázler).
Mezi nejzajímavější letní přestupy patří návrat záložníka Ondřeje Vaňka z ruské Ufy, přestup dalšího záložníka Fouska z Pardubic nebo hostování útočníka Pázlera z Liberce.
„Do Brna pojedeme se stejným záměrem jako do Hradce Králové, to znamená pokusit se vyhrát. Bude to samozřejmě hodně těžké nejen vzhledem ke kvalitě soupeře, ale i k našemu oslabení, kdy budeme postrádat zejména zkušeného Poláka,“ poznamenal k nastávajícímu duelu trenér Oldřich Machala.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-