Dobrý večer, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Příprava Eskáčka se posunula do své druhé poloviny, stejně jako počet odehraných zápasů. Prostějov jich má za sebou už sedm, zbývají mu odehrát ještě tři. Co je ale důležitější, nadále zbývá doplnit tým novými hráči. Řada z těch, co se přišli o místo v kádru ucházet, totiž buď neuspěla, nebo z různých důvodů skončila. Po Jiřím Batelkovi či Jakubu Matouškovi totiž 1. SK Prostějov ohlásilo další dvě ztráty: Na jaře tak v prostějovském dresu neuvidíme Pavla Hlocha a Jakuba Teplého.

Důvody, proč mužstvo neposílí, jsou přitom různé. Opět ale, podobně jako u Dmytra Zhykola, zasáhlo zdraví. „Pavel Hloch se rozhodoval, jakým směrem se dále bude ubírat jeho život. Zájem jsme o něj měli, skončil z osobních důvodů. U Jakuba Teplého jsme věřili, že by byl schopný týmu pomoct. Hned se ale zranil, zdravotní problémy přetrvávaly a nebylo jisté, zda by se z toho do začátku sezóny dostal. Oba tedy vlastně na zkoušce uspěli, ale z různých důvodů to nedopadlo,“ konstatoval trenér Pavel Šustr. Hloch se například už neobjevil v přípravném utkání s Uničovem, to pak bylo derniérou také pro Jakuba Teplého, který se už předtím potýkal se zdravotními problémy.
V týmu tak ze zamýšlených posil zbyl jen nepatrný zbytek. Nejvýraznější posilou se nyní jeví Michal Stříž, někdejší hráč olomoucké Sigmy. Klub si od něj zjevně nadále slibuje, že posune hru týmu. „Michal Stříž je v jednání, ladíme příchod do týmu. Mladý Oleksandr Khrulenko je pak nadále na zkoušce,“ řekl trenér Pavel Šustr. Mužstvu by ale na jaře měli pomoct i mladíci. Například brankář Lukáš Peka, který už si v přípravě zachytal, nebo Adam Dittmer. I ten už se v přípravě uvedl a dostává poměrně hodně prostoru na hřišti. „Zatím s námi trénovali, někteří si zahráli, teď v sobotu nastoupil do zápasu další. Nejde pak ani tak o to, že by něco hráči neuměli, ale že mají ještě rezervy v tom, kam se mohou posouvat. 19tka je na tom nyní hlavně špatně, je tam spousta zraněných,“ uvedl Pavel Šustr s tím, že i mladí odchovanci Prostějova s velkou pravděpodobností dostanou prostor v ligových zápasech Áčka.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-