Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Příprava Eskáčka se posunula do své druhé poloviny, stejně jako počet odehraných zápasů. Prostějov jich má za sebou už sedm, zbývají mu odehrát ještě tři. Co je ale důležitější, nadále zbývá doplnit tým novými hráči. Řada z těch, co se přišli o místo v kádru ucházet, totiž buď neuspěla, nebo z různých důvodů skončila. Po Jiřím Batelkovi či Jakubu Matouškovi totiž 1. SK Prostějov ohlásilo další dvě ztráty: Na jaře tak v prostějovském dresu neuvidíme Pavla Hlocha a Jakuba Teplého.

Důvody, proč mužstvo neposílí, jsou přitom různé. Opět ale, podobně jako u Dmytra Zhykola, zasáhlo zdraví. „Pavel Hloch se rozhodoval, jakým směrem se dále bude ubírat jeho život. Zájem jsme o něj měli, skončil z osobních důvodů. U Jakuba Teplého jsme věřili, že by byl schopný týmu pomoct. Hned se ale zranil, zdravotní problémy přetrvávaly a nebylo jisté, zda by se z toho do začátku sezóny dostal. Oba tedy vlastně na zkoušce uspěli, ale z různých důvodů to nedopadlo,“ konstatoval trenér Pavel Šustr. Hloch se například už neobjevil v přípravném utkání s Uničovem, to pak bylo derniérou také pro Jakuba Teplého, který se už předtím potýkal se zdravotními problémy.
V týmu tak ze zamýšlených posil zbyl jen nepatrný zbytek. Nejvýraznější posilou se nyní jeví Michal Stříž, někdejší hráč olomoucké Sigmy. Klub si od něj zjevně nadále slibuje, že posune hru týmu. „Michal Stříž je v jednání, ladíme příchod do týmu. Mladý Oleksandr Khrulenko je pak nadále na zkoušce,“ řekl trenér Pavel Šustr. Mužstvu by ale na jaře měli pomoct i mladíci. Například brankář Lukáš Peka, který už si v přípravě zachytal, nebo Adam Dittmer. I ten už se v přípravě uvedl a dostává poměrně hodně prostoru na hřišti. „Zatím s námi trénovali, někteří si zahráli, teď v sobotu nastoupil do zápasu další. Nejde pak ani tak o to, že by něco hráči neuměli, ale že mají ještě rezervy v tom, kam se mohou posouvat. 19tka je na tom nyní hlavně špatně, je tam spousta zraněných,“ uvedl Pavel Šustr s tím, že i mladí odchovanci Prostějova s velkou pravděpodobností dostanou prostor v ligových zápasech Áčka.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments