Dobrý večer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Očekávání byla před startem jarní Fortuna:Národní ligy soutěžního ročníku 2019/2020 v Prostějově velká. Přišli tři noví hráči a hlavně nový trenér. Zvědavost přivedla na tribuny stadionu Za Místním nádražím na začátek března solidní návštěvu. A zejména v prvním poločase rozhodně nikdo nelitoval, že cestu na fotbal vážil. Přestože se vytouženého vítězství domácí na stadionu SCM Za místním nádražím nedočkali, fotbal jako takový nezklamal.

Eskáčko z důvodů, které Večerník podrobněji rozebírá na jiném místě této dvoustrany, nastoupil v hodně zajímavé sestavě. Především se na hřišti objevily všechny tři zimní posily, levý bek Stříž, stoper Bialek i krajní záložník Stáňa. A nikdo z nich určitě nezklamal. Bialek, zvyklý dosud na třetí ligu, musel obstát proti kvalitnímu soupeři po boku parťáka, který čistokrevným stoperem určitě není. A tuto nelehkou úlohu zvládl se ctí. Stříž se kromě defenzivních úkolů blýskl v závěru zápasu nebezpečnou střelou, která při troše štěstí mohla rozhodnout o zisku tří bodů. A Stáňa se v útoku postupně rozehrává a potvrzuje své ofenzivní kvality.
Od konce května, kdy se ošklivě zranil ve Vlašimi, poprvé nastoupil v mistrovském zápase už zmíněný Lubomír Machynek. Na stoperu to zatím zkoušel v zimní přípravě, nejen v té právě skončené, ale ještě před lety v MSFL. Oba borci si vysloužili uznání z úst nejpovolanějších. „Kluci to neměli vůbec jednoduché a klobouk dolů, jak to v obraně zvládli. Sice tam bylo drobné zaváhání u vyrovnávací branky, kromě této situace ale soupeře prakticky k ničemu vážnému nepustili,“ poznamenal po zápase zkušený Aleš Schuster.
Velký zápas v prvním poločase odehrál na pravém beku David Pašek, který se neustále tlačil do útoku, což mu jeho protihráč na opačné straně dosti usnadnil. Kapitán Jan Polák prokázal svůj tradiční přehled o hře, málem se zapsal jako pomyslný asistent u dobré brankové příležitosti. Trochu za očekáváním tentokrát skončili Slaměna s Lutonským, ale v ofenzivním snažení je plně zastoupili Koudelka se Šteiglem, kteří se zcela po právu zasloužili o jedinou branku domácích.
Před zápasem s velmi kvalitním soupeřem by možná bod leckdo bral, přestože imperativem ambiciózního týmu je doma bodovat naplno.
Nový kouč tak ovšem se svými svěřenci hned v prvním jarním kole ztratil dvě příčky v druholigové tabulce, Chrudimi a Vyšehradu totiž první jarní kolo vyšlo náramně. A pohnout se z dvanácté příčky nebude vůbec jednoduché ani v příštím kole, kdy Hanáci zajíždějí na půdu suveréna podzimní části Pardubic. Na druhou stranu tým naznačil, že nalézá poněkud křehké sebevědomí, což je rozhodně příslibem do budoucna. „Beru to tak, že jsme udělali první krůček, ale čeká nás ještě hodně dlouhých kroků, abychom se dostali tam, kde bychom jednou chtěli být,“ nechal se po zápase slyšet Pavel Šustr, lodivod prostějovského eskáčka.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-