Dobré ráno, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První polovina fotbalové sezóny je pro účastníky Přeboru Okresního fotbalového svazu Prostějov alias II. třídy už nějaký ten pátek minulostí. Dnes už se vesměs všichni dávají po zimní pauze dohromady, aby se co nejlépe připravily na jarní odvety. Mají důvod. Utkání ještě čeká mužstva opravdu hodně, a často pořádně těžká. Okresní přebor je totiž, až na několik málo výjimek, vyrovnaný odshora až po spodní patra. A kolikrát už se ukázalo, že porazit může každý každého. Co fotbalový podzim na Prostějovsku přinesl?

Především jeden velký návrat na výsluní. Vrahovice se totiž dokázaly po předchozí nevydařené sezóně vzpamatovat a po letní přípravě do soutěže doslova vletěly. Od začátku na trávnících výsledkově a zejména bodovými zisky dominovaly a zdá se, že nebudou mít v ročníku 2019/2020 konkurenci. Tedy snad kromě Horního Štěpánova. Ten má v inkasovaných i vstřelených brankách zhruba stejná čísla, ale marná sláva rozhodující cifry má výrazně nižší než jsou ty vrahovické. Navíc Horněštěpanovští mají pouze dvoubodový náskok na třetí Brodek u Prostějova, který po vcelku průměrné sezóně naopak nyní šlape. Ani Jelínkův tým však nemá nic jisté. Střed tabulky je totiž mimořádně našlapaný, mezi 3. a 9. místem je rozdíl pouhých pěti bodů a například exkrajské Němčice nad Hanou, Dobromilice a Skalka mají shodně 20 získaných dílků.
U prvních dvou mužstev se na chvíli zastavíme. Němčice nad Hanou totiž po pádu z 1.B třídy Olomouckého KFS byly logicky pod zvýšeným drobnohledem. Očekávání byla ale až příliš velká, k návratu o patro výš je v první posestupové sezóně pořádně daleko. To se dřív potvrdí slova dnes již bývalého kouče Radovana Novotného, který hovořil o tom, že pokud se nic nestane, němčický celek brzy spadne ještě níže... V každém případě jeden z papírových aspirantů nikterak neoslňuje. To se dá říct rovněž i o Dobromilicích. Loňský druhý tým tabulky je v šedém průměru ligy a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se z něj měl vyhrabat.
Velkou otázkou také bylo, jak se vyrovnají rezervy Plumlova a Kralic s postupem mezi elitu „okresu“. Inu, po svém. Kralice zprvu nevyhrávaly, nicméně střílely hodně branek, a to jim vydrželo i ve chvíli, kdy se štěstí začalo přiklánět na jejich stranu. V konečném součtu je z toho pro kralické „béčko“ senzační čtvrté místo. Naopak záložní výběr Plumlova se potácí až u samého dna. Ostatně před sezónou tam byly z tohoto scénáře obavy, které se naplňují. Podobně jako u Výšovic, které se už v předešlém ročníku zachránily až a poslední chvíli a letos to s nimi ale vypadá ještě podstatně hůře. Tým nevyhrává a zejména zprvu dostával debakly. Svůj dojem příliš nevylepšil ani ve druhé polovině podzimu. A tak optimismus trenéra Dudíka je snad posledním stébélkem naděje. Záchrana by se v současné situaci rovnala spíše zázraku než čemukoli jinému. Pokud bude i předposlední příčka sestupová, je vedle plumlovského „béčka“ nejvíce ohroženým druhem Tištín, klid nemají ani v záložní kabině Určic, Brodku u Konice či Vícově. Dokonce ani vyrovnaný střed nemá jistotu. Ostatně rozdíl mezi čtvrtými Kralicemi „B“ a třináctým Plumlovem „B“ je pouhých osm bodů. Vyrovnanost tak je největším příznakem podzimní části Přeboru OFS Prostějov alias II. třídy.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-