Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První polovina fotbalové sezóny je pro účastníky Přeboru Okresního fotbalového svazu Prostějov alias II. třídy už nějaký ten pátek minulostí. Dnes už se vesměs všichni dávají po zimní pauze dohromady, aby se co nejlépe připravily na jarní odvety. Mají důvod. Utkání ještě čeká mužstva opravdu hodně, a často pořádně těžká. Okresní přebor je totiž, až na několik málo výjimek, vyrovnaný odshora až po spodní patra. A kolikrát už se ukázalo, že porazit může každý každého. Co fotbalový podzim na Prostějovsku přinesl?

Především jeden velký návrat na výsluní. Vrahovice se totiž dokázaly po předchozí nevydařené sezóně vzpamatovat a po letní přípravě do soutěže doslova vletěly. Od začátku na trávnících výsledkově a zejména bodovými zisky dominovaly a zdá se, že nebudou mít v ročníku 2019/2020 konkurenci. Tedy snad kromě Horního Štěpánova. Ten má v inkasovaných i vstřelených brankách zhruba stejná čísla, ale marná sláva rozhodující cifry má výrazně nižší než jsou ty vrahovické. Navíc Horněštěpanovští mají pouze dvoubodový náskok na třetí Brodek u Prostějova, který po vcelku průměrné sezóně naopak nyní šlape. Ani Jelínkův tým však nemá nic jisté. Střed tabulky je totiž mimořádně našlapaný, mezi 3. a 9. místem je rozdíl pouhých pěti bodů a například exkrajské Němčice nad Hanou, Dobromilice a Skalka mají shodně 20 získaných dílků.
U prvních dvou mužstev se na chvíli zastavíme. Němčice nad Hanou totiž po pádu z 1.B třídy Olomouckého KFS byly logicky pod zvýšeným drobnohledem. Očekávání byla ale až příliš velká, k návratu o patro výš je v první posestupové sezóně pořádně daleko. To se dřív potvrdí slova dnes již bývalého kouče Radovana Novotného, který hovořil o tom, že pokud se nic nestane, němčický celek brzy spadne ještě níže... V každém případě jeden z papírových aspirantů nikterak neoslňuje. To se dá říct rovněž i o Dobromilicích. Loňský druhý tým tabulky je v šedém průměru ligy a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se z něj měl vyhrabat.
Velkou otázkou také bylo, jak se vyrovnají rezervy Plumlova a Kralic s postupem mezi elitu „okresu“. Inu, po svém. Kralice zprvu nevyhrávaly, nicméně střílely hodně branek, a to jim vydrželo i ve chvíli, kdy se štěstí začalo přiklánět na jejich stranu. V konečném součtu je z toho pro kralické „béčko“ senzační čtvrté místo. Naopak záložní výběr Plumlova se potácí až u samého dna. Ostatně před sezónou tam byly z tohoto scénáře obavy, které se naplňují. Podobně jako u Výšovic, které se už v předešlém ročníku zachránily až a poslední chvíli a letos to s nimi ale vypadá ještě podstatně hůře. Tým nevyhrává a zejména zprvu dostával debakly. Svůj dojem příliš nevylepšil ani ve druhé polovině podzimu. A tak optimismus trenéra Dudíka je snad posledním stébélkem naděje. Záchrana by se v současné situaci rovnala spíše zázraku než čemukoli jinému. Pokud bude i předposlední příčka sestupová, je vedle plumlovského „béčka“ nejvíce ohroženým druhem Tištín, klid nemají ani v záložní kabině Určic, Brodku u Konice či Vícově. Dokonce ani vyrovnaný střed nemá jistotu. Ostatně rozdíl mezi čtvrtými Kralicemi „B“ a třináctým Plumlovem „B“ je pouhých osm bodů. Vyrovnanost tak je největším příznakem podzimní části Přeboru OFS Prostějov alias II. třídy.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar