Dobré dopoledne, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V pondělí odpoledne proběhne zasedání Okresního fotbalového svazu v Prostějově. Na něm se bude řešit další postup a je otázkou, jak to letos se soutěžemi bude. Hlavní slovo bude mít především vláda České republiky a FAČR. V současné chvíli je zatím brzy na zodpovězení otázky, jak celá situace a ročník 2019/2020 dopadnou.

Situace je stále vyvíjí a nikdo zatím nedokáže přesně říci, jak letošní sezóna dopadne. O tom, zda se nakonec podaří dohrát, nebo se celý ročník zruší, zatím není vůbec jasné. „My se sejdeme v pondělí šestnáctého března na schůzi výkonného výboru. Čtvrteční aktiv, který měl proběhnout, je zrušený. Momentálně vám tak přesně nic nemohu potvrdit ani říct. Určitě budeme respektovat nařízení vyšší moci. Především vlády a fotbalové asociace,“ prozradil Večerníku na konci minulého týdne Milan Elfmark, předseda OFS Prostějov.
Okresní fotbalový svaz zatím stále pracuje s myšlenkou, že bude možné soutěž odehrát a na schůzi se bude řešit také další postup a hledat volné termíny, které by se daly využít v případě odložení některého z prvních kol. Ani sám první muž svazu ale zatím nedokáže říci, jak se bude situace vyvíjet. „Zatím nechci vyjadřovat své názory, vše důkladně pořešíme v pondělí. Jediné, co můžu říct určitě, že budeme čekat, dokud to půjde. Jestli se situace bude zlepšovat, nebo zda bude nadále kritická,“ předeslal Elfmark.
Nejasno je pochopitelně i v samotných klubech. Trenéři však chápou, že než na góly a body je třeba nyní myslet jinak. „Nejdůležitější je zdraví,“ zdůrazňuje trenér Vrahovic David Mezuliánek. „Proto jsme se také v klubu dohodli, že během nejbližších dvou týdnů trénovat nebudeme vůbec, kontakty většího počtu lidí omezíme na minimum.“ Jak bude vypadat zbytek sezóny, je podle něj těžké předpovědět, v případě okresního přeboru by dohánění zápasů uprostřed týdne bylo hodně problematické. „Pokud by se odehrál minimální nutný počet utkání a Vrahovice skončily první, samozřejmě bychom se nezlobili, byť by nešlo o plnohodnotné vítězství v kompletním ročníku“ odlehčil současnou tíživou atmosféru vrahovický trenér.
To ve Výšovicích se třeba pilně trénovalo. Tým dokonce absolvoval ještě v předminulém týdnu soustředění na Baldovci. „Budeme nadále pokračovat v trénincích, abychom byli připraveni na mistrovské zápasy,“ plánoval ještě na konci pracovního týdne trenér Michal Dudík. Ohledně jarní sezóny nechce ani on příliš spekulovat. Vložené zápasy v týdnu jsou problematické a mít mezi koncem tohoto ročníku a startem toho příštího v létě jen týden či dva asi také není úplně optimální.
Vedení němčického klubu rozhodlo o zrušení veškerých oficiálních tréninků. „Samozřejmě je pravděpodobné, že individuálně se kluci budou snažit udržovat v kondici,“ věří trenér Pavel Voráč. Sám je k jarní sezóně poměrně skeptický. „Během čtrnácti dnů či měsíce se asi nic nevyřeší, a pokud bude mimořádná situace trvat déle, je jaro zřejmě ztraceno,“ počítá němčický lodivod. 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar