Dobré ráno, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lehký předkrm a dost! Tak by se dalo parafrázovat fotbalové menu letošního jara. V prvním kole se některé týmy a jejich fanoušci nabažili předváděné hry, eskáčko v prvním poločase 16. kola Fortuna:Národní ligy proti Ústí nad Labem diváky určitě navnadilo. Jenže pandemie ze vzdálené Číny už zasáhla do životů každého z nás. I fotbalu.

Události uplynulého týdne postupně nabíraly rychlý spád. Ještě ve středu se zdálo, že po úterní první vlně vládních opatření se utkání 18. kola odehrají, ovšem bez divácké kulisy. Jenže snížení počtu osob na hromadných akcích ze stovky na třicet hned ve čtvrtek i tyto plány pohřbilo. Soutěž je tak přerušena do reprezentační přestávky a její další osud je zatím hodně nejistý.

„Mám velké obavy, že se sezóna nedohraje. Situace je taková, že si momentálně nedokáži představit, jak by se dohrála. Hledat termíny bude hodně složité, a to není jediný problém. Zdá se mi, že vše směřuje k tomu, že jak první, tak druhá fotbalová liga bude zrušena. Jsem vždycky optimista, ale tohle vidím spíše pesimisticky,“ připustil předseda klubu 1.SK Prostějov František Jura.
Jak avizoval i trenér Pavel Šustr, muži budou trénovat pouze dopoledne, je třeba samozřejmě respektovat limit třiceti osob, což není problém. Mládež ovšem v nadcházejícím týdnu nebude trénovat vůbec. „Budeme řešit, jak v těchto věkových kategoriích dál. Nejdůležitější je samozřejmě ochrana zdraví a životů lidí. Mám za to, že ochranná opatření budou ještě spíše gradovat, takže moc šancí pro pokračování soutěže osobně nevidím,“ pokračoval Jura.
Předseda eskáčka vidí vzhledem k tomu, že se mistrovství Evropy má hrát v takovém množství zemí, velký předpoklad v tom, že se taktéž neuskuteční. „Jednou z možností je pak samozřejmě prodloužení domácí fotbalové sezóny. Byl bych jistě rád, kdybych se teď mýlil, ale shromažďování lidí je za těchto okolností samozřejmě problém. Mohlo by se hrát bez diváků, jenže sport je především pro lidi. Máme teď jiné starosti, a když to řeknu lidově, sport nám nikam neuteče, jakkoli to je pro sportovní obec špatná zpráva. Když tuto situaci zvládneme, jako že ji zvládneme, bude se hrát příští ročník. Musíme se hlavně vypořádat s touto pandemií a fotbal se bude hrát na podzim znovu,“ zdůraznil současné společenské priority nejen jako sportovní funkcionář.
Netřeba zdůrazňovat, že případná nejhorší varianta postihne významně kluby po stránce ekonomické. Vedení 1.SK Prostějov bude v tomto týdnu chtít mluvit s hráči, protože pro kluby z hlediska financování nebude situace vůbec jednoduchá. „Prostředky, které měly nasmlouvané, zřejmě nebudou plněny v plné míře, mnohdy vůbec. Musíme počítat s tím, že případné zrušení soutěže bude mít velký dopad úplně na všechno,“ potvrdil Jura s tím, že jistě nejde jen o situaci sportovních klubů, škody bude sčítat celá země.
Pro fotbal tak začíná dlouhá „doba tréninková“. Jak dlouho bude trvat a vrátí-li se vůbec bitvy o ligové body, je nyní jako věštění z křišťálové koule.

 

 

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-