Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lehký předkrm a dost! Tak by se dalo parafrázovat fotbalové menu letošního jara. V prvním kole se některé týmy a jejich fanoušci nabažili předváděné hry, eskáčko v prvním poločase 16. kola Fortuna:Národní ligy proti Ústí nad Labem diváky určitě navnadilo. Jenže pandemie ze vzdálené Číny už zasáhla do životů každého z nás. I fotbalu.

Události uplynulého týdne postupně nabíraly rychlý spád. Ještě ve středu se zdálo, že po úterní první vlně vládních opatření se utkání 18. kola odehrají, ovšem bez divácké kulisy. Jenže snížení počtu osob na hromadných akcích ze stovky na třicet hned ve čtvrtek i tyto plány pohřbilo. Soutěž je tak přerušena do reprezentační přestávky a její další osud je zatím hodně nejistý.

„Mám velké obavy, že se sezóna nedohraje. Situace je taková, že si momentálně nedokáži představit, jak by se dohrála. Hledat termíny bude hodně složité, a to není jediný problém. Zdá se mi, že vše směřuje k tomu, že jak první, tak druhá fotbalová liga bude zrušena. Jsem vždycky optimista, ale tohle vidím spíše pesimisticky,“ připustil předseda klubu 1.SK Prostějov František Jura.
Jak avizoval i trenér Pavel Šustr, muži budou trénovat pouze dopoledne, je třeba samozřejmě respektovat limit třiceti osob, což není problém. Mládež ovšem v nadcházejícím týdnu nebude trénovat vůbec. „Budeme řešit, jak v těchto věkových kategoriích dál. Nejdůležitější je samozřejmě ochrana zdraví a životů lidí. Mám za to, že ochranná opatření budou ještě spíše gradovat, takže moc šancí pro pokračování soutěže osobně nevidím,“ pokračoval Jura.
Předseda eskáčka vidí vzhledem k tomu, že se mistrovství Evropy má hrát v takovém množství zemí, velký předpoklad v tom, že se taktéž neuskuteční. „Jednou z možností je pak samozřejmě prodloužení domácí fotbalové sezóny. Byl bych jistě rád, kdybych se teď mýlil, ale shromažďování lidí je za těchto okolností samozřejmě problém. Mohlo by se hrát bez diváků, jenže sport je především pro lidi. Máme teď jiné starosti, a když to řeknu lidově, sport nám nikam neuteče, jakkoli to je pro sportovní obec špatná zpráva. Když tuto situaci zvládneme, jako že ji zvládneme, bude se hrát příští ročník. Musíme se hlavně vypořádat s touto pandemií a fotbal se bude hrát na podzim znovu,“ zdůraznil současné společenské priority nejen jako sportovní funkcionář.
Netřeba zdůrazňovat, že případná nejhorší varianta postihne významně kluby po stránce ekonomické. Vedení 1.SK Prostějov bude v tomto týdnu chtít mluvit s hráči, protože pro kluby z hlediska financování nebude situace vůbec jednoduchá. „Prostředky, které měly nasmlouvané, zřejmě nebudou plněny v plné míře, mnohdy vůbec. Musíme počítat s tím, že případné zrušení soutěže bude mít velký dopad úplně na všechno,“ potvrdil Jura s tím, že jistě nejde jen o situaci sportovních klubů, škody bude sčítat celá země.
Pro fotbal tak začíná dlouhá „doba tréninková“. Jak dlouho bude trvat a vrátí-li se vůbec bitvy o ligové body, je nyní jako věštění z křišťálové koule.

 

 

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar