Dobré ráno, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulý čtvrtek 12. března zaplakal krajský fotbal. „Sportovně-technická komise O KFS na základě přijetí krizového opatření a vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky s platností od 12. března 2020 odkládá do odvolání všechna soutěžní utkání řízená Olomouckým krajským fotbalovým svazem.“ Tak zní prohlášení, které se týká Krajského přeboru, I.A i I.B třídy a mládežnických soutěží pod hlavičkou O KFS.

K této nepříjemné situaci se pro Večerník vyjádřil předseda Olomouckého krajského fotbalového svazu. „Všichni si moc dobře uvědomujeme vážnost situace. Vláda rozhodla tak, jak podle mého názoru musela. FAČR na to okamžitě reagoval přerušením všech soutěží, jelikož mu nezbývalo nic jiného. My tato nařízení samozřejmě musíme respektovat a v současné chvíli nám nezbývá nic jiného než čekat, jakým způsobem se bude situace dále vyvíjet,“ prozradil Stanislav Kaláb.
O tom, jakým směrem a jak bude dál svaz pokračovat, se zatím neví, vše bude záležet na tom, jakým způsobem se bude virus dále šířit a jak bude dále postupovat vláda. Podle předsedy je ovšem tato situace kritická a nejpravděpodobnější variantou se zatím jeví anulování celého ročníku, pokud se situace v dohledné době nezlepší. „Jsem v tomto směru pesimistou. Nemyslím si, že se situace zlepší na tolik, abychom dokázali sezónu 2019/2020 dohrát. Mám obavu, že i kdybychom přidali vložená kola v týdnu, tak by mohl být problém v klubech dát mužstvo dohromady. Podle mého názoru je nejpravděpodobnějším scénářem anulování letošního ročníku. A sezóna 2020/2021 by začala se stejnými účastníky jako letošní ročník,“ nastínil nejpravděpodobnější scénář Stanislav Kaláb.
O závažnosti této situace nikdo z fotbalového vedení nepochybuje. Navíc se taková událost odehrála poprvé v historii. Nejdůležitější ze všeho je zcela jistě zdraví, a to nejen hráčů a diváků. „Situace je to opravdu mimořádná, jednáme o ní neustále, přece jen taková věc tady ještě nebyla. Věřím, že se s tímto zákeřným virem dokážeme poprat a uspějeme. Malé pozitivum je alespoň to, že na tuto nemoc netrpí děti. Nejdůležitější je ale zdraví, a to určitě nebudeme v žádném případě riskovat. Za to nám ani letošní hodně zajímavě vypadající soutěže opravdu nestojí. Jsem opravdu pesimistický, protože si nemyslím, že se situace bude rychle zlepšovat,“ míní Kaláb. 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar