Dobré dopoledne, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pondělní schůze výkonného výboru se podle očekávání nakonec nekonala. Představitelé OFS Prostějov samozřejmě dodrželi vyhlášenou karanténu a schůzi odložili na neurčito. Na internetových stránkách se zatím objevila zpráva o odkladu všech soutěží na neurčito. Předseda výkonného výboru nechce předpovídat vývoj situace, nicméně prozradil, že největší otazník momentálně visí nad okresním přeborem, u zbytku soutěží pod hlavičkou OFS by se stále daly najít volné termíny.

Situace se v celé republice stále zhoršuje. Všechny fotbalové soutěže nemohly probíhat již po vyhlášení nouzového stavu. Nyní je už celá země v karanténě a případů bude zřejmě dále přibývat. „V žádném případě nechci předpovídat, jak nakonec vše dopadne. Řídíme se nyní rozhodnutími vlády. V současné situaci nám nezbývá než čekat, jak se bude dále vše vyvíjet a jakým směrem půjdou rozhodnutí vlády, FAČRu a také Olomouckého kraje. Zrušili jsme veškerá zasedání a odložili soutěže od 12. března na neurčito,“ prozradil Večerníku předseda OFS Prostějov Milan Elfmark.
Na otázku, do kdy je schopný okresní fotbalový svaz čekat na možnost zahájení soutěží, nechtěl předseda předpovídat. Prozradil ovšem, že největší problém odložení by byl pro okresní soutěž. „Pokud se situace nebude zlepšovat a začnou se odkládat kola okresního přeboru, navrhneme schůzku s kluby, které se této soutěže účastní, abychom si řekli, jak budeme dále postupovat. U dvou třetích tříd a mládežnických kategorií je zatím situace relativně klidná. Zde není takový počet účastníků a volné termíny by se ještě daly najít. Nejvíce nás teď opravdu pálí okresní přebor,“ uvědomuje si Elfmark.
Velmi důležité bude kromě rozhodnutí vlády stanovisko všech vyšších soutěží pod hlavičkou fotbalové asociace České republiky. Tento problém by se znovu týkal především soutěží mužů, u mládeže může situaci vyřešit i okresní fotbalový svaz. „U mládežnických kategorií jsme schopni si o tom nějakým způsobem sami rozhodnout. Ale u mužů už to nejde. Je zde zkrátka určitá hierarchie, kde všechny soutěže na sebe navazují, je nemožné, aby se každý okres a každý kraj řídily jinými pravidly. Vše je nyní otázkou, jak dopadnou profesionální soutěže, soutěže v Čechách a na Moravě. Dále jak bude postupovat Olomoucký kraj. Tento problém je navíc hodně živelný, nikdo nedokáže ani odhadnout, jak dlouho vše potrvá. Je to zkrátka problém, který se bude moci vyřešit až začne ustupovat. A to momentálně nikdo neví, kdy tohle přijde,“ pokračoval předseda Okresního fotbalového svazu Prostějov.
V neposlední řadě použil jako příklad těžko předvídatelné situace nynější opatření týkající se určeného času pro nákupy seniorů, který se hned druhý den změnil. „Na závěr bych chtěl všem popřát především zdraví a klidné prožití této náročné situace. Věřím, že příště již budeme řešit daleko pozitivnější věci než nyní,“ vzkazuje Milan Elfmark. 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar