Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Veškeré nejen fotbalové soutěže jsou nyní odloženy a nižší třídy nevjímaje. Česká republika se nachází v nouzovém stavu. V současné chvíli je zřejmě opravdu nemožné správně odhadnout, jaký bude další průběh nastalé virové epidemie. Momentálně je jisté pouze to, že jarní část v krajských a okresních soutěžích nezačne v předem plánovaném termínu. A velmi pravděpodobné, že by dokonce nemusela odstartovat vůbec. Pokud bude vývoj postupovat stejně jako v dalších zemích, letošní sezóna by se nedohrála. Večerník přináší možné varianty vývoje, jak by mohla sezóna skončit.

Sezóna začne v předem stanoveném termínu
Velice nepravděpodobná varianta. Krajský přebor by měl začít již nadcházející víkend a během následujících pěti dní se situace jen těžko vyřeší. Velké pochybnosti jsou i o týden pozdějším termínu, kdy by měly začít nižší krajské soutěže a Okresní přebor.
Pravděpodobnost podle Večerníku – 5 %

Sezóna začne později a budou vložená kola
Pokud se kritická situace bude zlepšovat a soutěže by se rozběhly například za měsíc, bylo by ještě možné ročník dohrát. Hodně by této situaci vložených kol mohly napomoci i státní svátky v květnu, které vychází na pátky. Program by byl pro kluby našlapaný, ale čistě teoreticky by se sezóna dala zvládnout dohrát do konce června.
Pravděpodobnost podle Večerníku – 20 %

Sezóna začne, ale nestihne se dohrát
Začátek ročníku by byl odložen a začalo by se v pozdějším termínu. Kluby by ale nedokázaly dát dohromady mužstva například ve středečních vložených kolech. Takže by se nakonec nedokázala odehrát všechna utkání v požadovaném čase, neboť v červenci již týmy nedají dohromady ani základní jedenáctku...
Pravděpodobnost podle Večerníku – 5 %

Jarní část nezačne a ročník bude anulován
Sezóna se bude odkládat tak dlouho, že již nebude možné ji včas dohrát. A FAČR rozhodne o ukončení sezóny. Celý ročník bude anulován, takže by v dalším roce kluby nastoupily ve stejné soutěži jako letos. Nikdo by nepadal a nikdo by nepostupoval. Tímto krokem by byla zachována regulérnost soutěže. Tuto variantu vidí jako nejpravděpodobnější většina funkcionářů a odpovídá tomu i aktuální vládou nařízený nouzový stav v zemi. Předpoklad, že by chod vrátil do normálu dříve než na přelomu dubna a května je hodně zcestný. Hrozí spíše opak…
Pravděpodobnost podle Večerníku – 60 %

Jarní část nezačne a bude platná tabulka po podzimu
Ročník bude ukončen po podzimní části a výsledky by byly platné. V tomto bodě by ale nejspíše nastal problém, co se týče regulérnosti soutěže, a s největší pravděpodobností by se k takovému kroku FAČR, potažmo krajské a okresní svazy, neodhodlal.
Pravděpodobnost podle Večerníku – 10 %

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar