Dobrý večer, dnes je pondělí 1.6.2020
svátek slaví Laura,
zítra Jarmil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První dva (a zároveň jediné) zápasové testy po dvou měsících individuálních a poté společných tréninků absolvovali v uplynulém týdnu nejen fotbalisté 1.SK Prostějov, ale i další účastníci obou profesionálních soutěží. Soupeře mělo eskáčko nadmíru kvalitní, oba zápasy s prvoligovými soky mohly trenérům ukázat mnohé. Každý byl totiž tak trochu z jiného soudku.

Na první domácí přípravu proti Sigmě Olomouc se mohly nahrnout davy diváků a přišly by si rozhodně na své. Kvůli doznívajícím protipandemickým opatřením to samozřejmě nebylo možné a je určitě dobře, že se klubu podařilo zajistit „přímý přenos“ z utkání, byť se o něm mohli fanoušci a média dozvědět přece jen dřív. Ale noty v tomto směru údajně diktoval prvoligový celek.
Ne tak však na hřišti. Pokud si ještě vybavíme čerstvý jarní vítr, který na hřišti rozpoutalo eskáčko v jediném odehraném utkání proti Ústí nad Labem, Sigma si ve středu zažila reprízu. Domácí totiž nastoupili v takřka optimální sestavě, pouze na stoperu dal trenér Šustr přednost testovanému Romanu Balovi, který by se mohl během léta v prostějovském dresu objevit na stálo.
Tým z druhé ligy papírového favorita zaskočil aktivitou a tahem na branku, takže prvoligisté se pohybovali po hřišti jako zkoprnělí. Však za to od trenéra Látala dostali o přestávce vyčiněno. Pohotovou střelou se prezentoval Pašek, Koudelka nezklamal ani při zakončení sólového nájezdu, ani při exekuci penalty, Kroupa se tradičně dobře pohyboval ve vápně a faul na něj znamenal pokutový kop. Nezklamala ani defenziva, byť víc práce měla až po změně stran.
Přestože ve druhé půli padla pouze jediná branka, stojí i ona za pozornost. Jednak tím, že padla po standardní situaci, to se vždycky cení. Důležitý je také způsob, totiž fakt, že se za míčem tlačilo do branky hned několik hráčů, z nichž Sus byl tím, který nakonec skóroval. Bez podobného tlaku na branku se logicky nemůže objevit nikdo, kdo by odražený míč do sítě dopravil. O tom jsme uplynulé sezóny psali mnohokrát.
Víkend už tak vydařený nebyl, zejména první poločas se na Slovácku zrovna nepovedl. Trenérům to ukázalo, že přece jen ne všichni fotbalisté dosahují takových kvalit, aby si udrželi vyrovnané nadprůměrné výkony. Je nošením dříví do lesa dodávat, že Kroupa s Polákem takovými borci i ve svých letech jsou.
Jak upozornil trenér Šustr, jsou věci, na kterých je třeba ještě pracovat. Tento týden bude čistě tréninkový a budou se tak moci doladit. Žádné utkání už plánované není. Vše bude směrováno k úterý 26. května, kdy eskáčko může prokázat sílu a sebevědomí na hřišti lídra tabulky F:NL v Pardubicích.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments