Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Moře úspěchů i vzpomínek má po působení v Prostějově někdejší hráč Luboš Palatý. Dnes 82letý muž prožil v Prostějově podstatnou část své kariéry. A přestože přišel z konkurenční Olomouce, na nové prostředí si skvěle zvykl. A dodnes na něj nedá dopustit. Luboš Palatý, který hrával v útoku, nakonec v Prostějově zůstal i po konci hráčské kariéry. Trénoval, pomáhal s klubem a dokázal, že nebyl legendou jen co do počtu gólů, ale legendární se stal také jeho přístup. I po osmdesátce je stále čilý a v sobotu si tak mohl na led přijít pro speciální dres určený právě legendám, kterou on bezesporu je.

* Jaký to byl pocit jít na led a převzít si ocenění?
„Byl to pro mě zážitek. Já vám řeknu, v 82 letech jsem to už ani nečekal, že se něčeho takového dočkám. Byl to pro mě tedy příjemný zážitek a skvělá vzpomínka. Žena mi říkala, že to bylo dojemné.
* Jaké máte na prostějovský hokej vzpomínky?
„Jen ty nejlepší! K osmdesátinám jsem vydal publikaci, kde říkám, že Prostějov, to bylo moje štěstí. Přišel jsem do něj z Olomouce, kde jsem nebyl vůbec vytěžovaný. Tady jsem naopak dostal příležitost naplno se ukázat.
* Jaká vzpomínka je pak tou nejlepší?
„Když jsme hrávali s Fišerem a Střížem. To byla nádhera, těšil jsem se na každý zápas a na každý trénink. Potom postupně kádr zestárl, už to nebylo takové. Byly to krásné časy.
* Co byste nyní popřál prostějovským hokejistům? Nacházejí se v poměrně obtížné situaci…
„Přál bych jim, aby podávali co nejlepší výkony. A doufám, že současný útlum je jen krátkodobý. Je to ale složité: když vám v lize naskočí během sezóny 40 hráčů a pořád se hledá ideální sestava, nemůže to klapat. Bylo ale znát i Divíškovo zranění, Nouza byl bez něj poloviční. Druhá věc je, že pokyny trenéra jsou jedna věc, když je ale hráči nejsou schopni realizovat… Třeba si vemte mladé hokejisty: nejsou vidět, přitom z nich jsou dvě pětky.“
* Nejméně jedna výjimka tam je, a sice Petr Chlán…
„To je pravda, ten kluk se mi líbí – střílí gól pomalu v každém druhém utkání. Jinak to ale není ono. Příští rok se tedy musí začít od začátku, s vyšším sebevědomím.“

Jaroslav Palatý
Narozen 30. 5. 1938
– bývalý hokejový útočník a trenér Prostějova
– 2x králem střelců II. ligy – 8x nejlepší střelec týmu
– 6 let kapitán prostějovského „A“-teamu
– 15 let trenérem mládeže a „A“-teamu

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-