Další tři body mají na kontě prostějovští Jestřábi. Tým Aleše Tottera dlouhou dobu v utkání prohrával, ač byl herně lepší. V závěru ale dokázal nejprve vyrovnat a dvě minuty před koncem zápas i otočit. Jestřábi už výsledek 2:1 udrželi i přes power-play soupeře.

Prostějov byl v prvních minutách lepší, kombinoval, tlačil. Nicméně brzy měl Sokolov velkou šanci a v 5. minutě Prostějov pokazil rozehrávku, čehož využil střelou z kruhu Martin Osmík – 0:1. V 7. minutě mohl odpovědět Slanina, ale z osy hřiště neproměnil. V dalších minutách polevila zčásti převaha Prostějova. V 16. minutě šel Sokolov do čtyř, Prostějov ale nebyl v přesilovce úspěšný a soupeř ji bez větších problémů ubránil.

Ve 22. minutě mohl Novák přidat další gól Baníku, z pozice mezi kruhy ale nastřelil brankáře. Následně po akci Janduse prošel puk těsně vedle tyče. V dalším průběhu 2. třetiny byl Prostějov opět lepší. Neplatilo to však paradoxně v přesilovkách. Jestřábi sehráli dvě a ani v jedné se jim vůbec nedařilo. Dobré šance měli třeba Czamangó a těsně před koncem třetiny díky teči Veselý.

I do třetí třetiny však týmy šly za stavu 0:1. Třetí třetina ale patřila jednoznačně Jestřábům. Aktivní byli střelecky hlavně Maruna a Burian. V 50. minutě t zkusil bekhendem Ostřížek. Prostějov měl převahu a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy vyrovná. V 54. minutě už se stalo vyrovnání realitou: akci založil Bartko, vylepšil nahrávkou na Ostřížka Illéš a právě David Ostřížek z úhlu proměnil – 1:1. Následně Jiránek neproměnil brejk, v 58. minutě ale Jakub Illéš využil zmatek před brankou a u tyče přidal gól na 2:1. Sokolov zkusil power-play, neuspěl však a málem dostal gól, když puk lízl tyč.

35. kolo Chance ligy

LHK Jestřábi Prostějov – HC Baník Sokolov 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 54. Ostřížek (Illéš, Poledna), 58. Illéš (Bartko, Jandus) – 5. Osmík (Csamango). Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek – Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Počet diváků: 1100. Vývoj zápasu: 0:1, 2:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – MalákValentaBartkoPolednaPěnčíkStaněkHamšík – IlléšVlachJiránek – VeselýOstřížekV. Burian – JansaHašekSlanina – MarunaVenkrbecJandus..
Trenér: Aleš Totter

HC Baník Sokolov: Michajlov (Horák) – MikyskaJ. NovákM. RohanKlejnaWeinhold – VrhelKverkaVracovský – Csamangó, T. RohanBerka – OsmíkKyselaHajný – ZadražilŠvec. Trenér: Martin Štrba