Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 27.6.2019
svátek slaví Ladislav,
zítra Lubomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Atakování vyšších pater tabulky ze strany házenkářů Sokola Kostelec na Hané zdárně pokračuje. V devátém kole jihomoravské skupiny druhé ligy mužů bez větších problémů zdolali Dolní Cerekev rozdílem deseti gólů a zvítězili tak už počtvrté za sebou, čímž se v průběžném pořadí vyšvihli na páté místo druholigové tabulky skupiny Jižní Morava.

V nedělním dopoledni na vlastní palubovce městské sportovní haly přitom proti nováčkovi soutěže nezačali vůbec dobře. Vypadalo to na klasické podcenění papírově slabšího soka, neboť domácí trestuhodně míjeli střeleckými pokusy i z dobrých pozic, zahazovali vyložené šance a naopak do nich lacino pouštěli protihráče.
Naštěstí tým podržel několika výbornými zákroky brankář Mayer, tradiční jistota mezi tyčemi. A s pomocí brzkého time-outu i tří tref ze spojky produktivního Švece se povedlo otočit nepříznivé skóre z 1:2 na 4:2. Opravdu výrazné zlepšení výkonu ale přišlo až později, přesně od 15. minuty a stále vachrlatého stavu 5:4. Po čtvrthodině duelu totiž Hanáci konečně zvýšili tempo, podařilo se jim zápas trochu rozběhat a šňůrou rychlých zásahů utéct na 10:4. Leč před přestávkou následovalo polevení a další výpadek (z 12:6 na 12:9), tudíž o osudu utkání nebylo zdaleka rozhodnuto.
Ani po změně stran se hra Kosteleckých moc neblížila ideálu, nicméně postupem času zvyšovali svůj náskok - 18:11. Kromě zmíněného Švece nejčastěji skórovali Vymětal (včetně sedmiček) a Dostál, rozhodně největší oporou však zůstával gólman Mayer. Po trháku z 19:14 na 24:15 se již zdálo, že viditelně míň kvalitní Cerekev definitivně odpadá na cestě k očekávanému debaklu. Místo toho ovšem Sokolové zase vypadli z role a vinou série několika hrubek nechali outsidera opět dotáhnout na 24:19. Zbytek mače pak ukázal, že šlo o poslední záchvěv vitality hostujícího družstva. Jeho herní projev ani fyzický fond nestačil čelit závěrečnému náporu favorita, který v úplné koncovce přesáhl třicetigólovou hranici a nestíhajícímu sokovi dal aspoň o deset – 31:21.

HODNOCENÍ TRENÉRA
David ŠEVČÍK - Sokol Kostelec na Hané:
„Z naší strany nešlo o moc vydařený zápas, a proto jsem hlavně rád, že jsme splnili povinnost domácího vítězství. Nebyl to zdaleka optimální výkon, oproti minulému kolu jsme hráli mnohem pomaleji a naplnily se mé obavy, aby kluci Cerekev trochu nepodcenili. Hlavně střelba a celková produktivita byly žalostné, zahodili jsme snad patnáct vyložených šancí. Místo vedení o deset gólů třeba už po dvaceti minutách jsme se s takovým soupeřem trápili skoro celé utkání. Aspoň ke konci se nám to povedlo trochu rozběhat, dali jsme pár branek za sebou. A výsledek vypadá jednoznačnější, než jak probíhala většina střetnutí. Že bychom mohli vítězně dorazit celý podzim? S takovým výkonem jako dnes rozhodně ne, neboť nás čeká těžký souboj na horké půdě Velkého Meziříčí. A abychom tam bodovali, musíme zahrát mnohem lépe.“

2. liga mužů, skupina JM 2017/2018 – 9. kolo
Sokol Kostelec na Hané - TJ Dolní Cerekev 31:21 (13:9)
Rozhodčí: Kubis a Staněk. Vyloučení: 4:1. Sedmičky: 3/3:1/1. Diváci: 150.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Navrátil – Hochvald, Prášil 3, Diviš 2, Popelka 2, Smékal 3, Dostál 4, Kopečný, Podhrázský 3, Vymětal 5/3, Nevrla 2, Švec 5, Kolář 2. Trenér: David Ševčík.
Brankový sled: 1:2, 4:2, 5:4, 10:4, 12:6, 12:9, 15:9, 16:11, 18:11, 19:14, 21:14, 24:15, 24:19, 26:19, 29:20, 31:21.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments