Dobré odpoledne, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Atakování vyšších pater tabulky ze strany házenkářů Sokola Kostelec na Hané zdárně pokračuje. V devátém kole jihomoravské skupiny druhé ligy mužů bez větších problémů zdolali Dolní Cerekev rozdílem deseti gólů a zvítězili tak už počtvrté za sebou, čímž se v průběžném pořadí vyšvihli na páté místo druholigové tabulky skupiny Jižní Morava.

V nedělním dopoledni na vlastní palubovce městské sportovní haly přitom proti nováčkovi soutěže nezačali vůbec dobře. Vypadalo to na klasické podcenění papírově slabšího soka, neboť domácí trestuhodně míjeli střeleckými pokusy i z dobrých pozic, zahazovali vyložené šance a naopak do nich lacino pouštěli protihráče.
Naštěstí tým podržel několika výbornými zákroky brankář Mayer, tradiční jistota mezi tyčemi. A s pomocí brzkého time-outu i tří tref ze spojky produktivního Švece se povedlo otočit nepříznivé skóre z 1:2 na 4:2. Opravdu výrazné zlepšení výkonu ale přišlo až později, přesně od 15. minuty a stále vachrlatého stavu 5:4. Po čtvrthodině duelu totiž Hanáci konečně zvýšili tempo, podařilo se jim zápas trochu rozběhat a šňůrou rychlých zásahů utéct na 10:4. Leč před přestávkou následovalo polevení a další výpadek (z 12:6 na 12:9), tudíž o osudu utkání nebylo zdaleka rozhodnuto.
Ani po změně stran se hra Kosteleckých moc neblížila ideálu, nicméně postupem času zvyšovali svůj náskok - 18:11. Kromě zmíněného Švece nejčastěji skórovali Vymětal (včetně sedmiček) a Dostál, rozhodně největší oporou však zůstával gólman Mayer. Po trháku z 19:14 na 24:15 se již zdálo, že viditelně míň kvalitní Cerekev definitivně odpadá na cestě k očekávanému debaklu. Místo toho ovšem Sokolové zase vypadli z role a vinou série několika hrubek nechali outsidera opět dotáhnout na 24:19. Zbytek mače pak ukázal, že šlo o poslední záchvěv vitality hostujícího družstva. Jeho herní projev ani fyzický fond nestačil čelit závěrečnému náporu favorita, který v úplné koncovce přesáhl třicetigólovou hranici a nestíhajícímu sokovi dal aspoň o deset – 31:21.

HODNOCENÍ TRENÉRA
David ŠEVČÍK - Sokol Kostelec na Hané:
„Z naší strany nešlo o moc vydařený zápas, a proto jsem hlavně rád, že jsme splnili povinnost domácího vítězství. Nebyl to zdaleka optimální výkon, oproti minulému kolu jsme hráli mnohem pomaleji a naplnily se mé obavy, aby kluci Cerekev trochu nepodcenili. Hlavně střelba a celková produktivita byly žalostné, zahodili jsme snad patnáct vyložených šancí. Místo vedení o deset gólů třeba už po dvaceti minutách jsme se s takovým soupeřem trápili skoro celé utkání. Aspoň ke konci se nám to povedlo trochu rozběhat, dali jsme pár branek za sebou. A výsledek vypadá jednoznačnější, než jak probíhala většina střetnutí. Že bychom mohli vítězně dorazit celý podzim? S takovým výkonem jako dnes rozhodně ne, neboť nás čeká těžký souboj na horké půdě Velkého Meziříčí. A abychom tam bodovali, musíme zahrát mnohem lépe.“

2. liga mužů, skupina JM 2017/2018 – 9. kolo
Sokol Kostelec na Hané - TJ Dolní Cerekev 31:21 (13:9)
Rozhodčí: Kubis a Staněk. Vyloučení: 4:1. Sedmičky: 3/3:1/1. Diváci: 150.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Navrátil – Hochvald, Prášil 3, Diviš 2, Popelka 2, Smékal 3, Dostál 4, Kopečný, Podhrázský 3, Vymětal 5/3, Nevrla 2, Švec 5, Kolář 2. Trenér: David Ševčík.
Brankový sled: 1:2, 4:2, 5:4, 10:4, 12:6, 12:9, 15:9, 16:11, 18:11, 19:14, 21:14, 24:15, 24:19, 26:19, 29:20, 31:21.


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments