Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Atakování vyšších pater tabulky ze strany házenkářů Sokola Kostelec na Hané zdárně pokračuje. V devátém kole jihomoravské skupiny druhé ligy mužů bez větších problémů zdolali Dolní Cerekev rozdílem deseti gólů a zvítězili tak už počtvrté za sebou, čímž se v průběžném pořadí vyšvihli na páté místo druholigové tabulky skupiny Jižní Morava.

V nedělním dopoledni na vlastní palubovce městské sportovní haly přitom proti nováčkovi soutěže nezačali vůbec dobře. Vypadalo to na klasické podcenění papírově slabšího soka, neboť domácí trestuhodně míjeli střeleckými pokusy i z dobrých pozic, zahazovali vyložené šance a naopak do nich lacino pouštěli protihráče.
Naštěstí tým podržel několika výbornými zákroky brankář Mayer, tradiční jistota mezi tyčemi. A s pomocí brzkého time-outu i tří tref ze spojky produktivního Švece se povedlo otočit nepříznivé skóre z 1:2 na 4:2. Opravdu výrazné zlepšení výkonu ale přišlo až později, přesně od 15. minuty a stále vachrlatého stavu 5:4. Po čtvrthodině duelu totiž Hanáci konečně zvýšili tempo, podařilo se jim zápas trochu rozběhat a šňůrou rychlých zásahů utéct na 10:4. Leč před přestávkou následovalo polevení a další výpadek (z 12:6 na 12:9), tudíž o osudu utkání nebylo zdaleka rozhodnuto.
Ani po změně stran se hra Kosteleckých moc neblížila ideálu, nicméně postupem času zvyšovali svůj náskok - 18:11. Kromě zmíněného Švece nejčastěji skórovali Vymětal (včetně sedmiček) a Dostál, rozhodně největší oporou však zůstával gólman Mayer. Po trháku z 19:14 na 24:15 se již zdálo, že viditelně míň kvalitní Cerekev definitivně odpadá na cestě k očekávanému debaklu. Místo toho ovšem Sokolové zase vypadli z role a vinou série několika hrubek nechali outsidera opět dotáhnout na 24:19. Zbytek mače pak ukázal, že šlo o poslední záchvěv vitality hostujícího družstva. Jeho herní projev ani fyzický fond nestačil čelit závěrečnému náporu favorita, který v úplné koncovce přesáhl třicetigólovou hranici a nestíhajícímu sokovi dal aspoň o deset – 31:21.

HODNOCENÍ TRENÉRA
David ŠEVČÍK - Sokol Kostelec na Hané:
„Z naší strany nešlo o moc vydařený zápas, a proto jsem hlavně rád, že jsme splnili povinnost domácího vítězství. Nebyl to zdaleka optimální výkon, oproti minulému kolu jsme hráli mnohem pomaleji a naplnily se mé obavy, aby kluci Cerekev trochu nepodcenili. Hlavně střelba a celková produktivita byly žalostné, zahodili jsme snad patnáct vyložených šancí. Místo vedení o deset gólů třeba už po dvaceti minutách jsme se s takovým soupeřem trápili skoro celé utkání. Aspoň ke konci se nám to povedlo trochu rozběhat, dali jsme pár branek za sebou. A výsledek vypadá jednoznačnější, než jak probíhala většina střetnutí. Že bychom mohli vítězně dorazit celý podzim? S takovým výkonem jako dnes rozhodně ne, neboť nás čeká těžký souboj na horké půdě Velkého Meziříčí. A abychom tam bodovali, musíme zahrát mnohem lépe.“

2. liga mužů, skupina JM 2017/2018 – 9. kolo
Sokol Kostelec na Hané - TJ Dolní Cerekev 31:21 (13:9)
Rozhodčí: Kubis a Staněk. Vyloučení: 4:1. Sedmičky: 3/3:1/1. Diváci: 150.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Navrátil – Hochvald, Prášil 3, Diviš 2, Popelka 2, Smékal 3, Dostál 4, Kopečný, Podhrázský 3, Vymětal 5/3, Nevrla 2, Švec 5, Kolář 2. Trenér: David Ševčík.
Brankový sled: 1:2, 4:2, 5:4, 10:4, 12:6, 12:9, 15:9, 16:11, 18:11, 19:14, 21:14, 24:15, 24:19, 26:19, 29:20, 31:21.


Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments