Dobré odpoledne, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea

Druhá házenkářská liga měla o uplynulém víkendu na programu poslední kolo podzimní části druhé ligy. Sokol II. přivítal na exilové domácí palubovce v Kostelci na Hané čtvrtý celek soutěže z Velkého Meziříčí. Předchozí zápas na této půdě nabudil Prostějov k mocnému finiši, díky němuž si na konto připsal třetí vítězství. Rozšířit bodovou bilanci budou mít ještě možnost v odloženém prvním kole na palubovce Juliánova, které je na programu tuto neděli.

Zpočátku se skóre příliš neměnilo, zvlášť když hosté neproměnili první sedmimetrový hod, zatímco Prostějov ano. „Začátek byl hodně rozpačitý, soupeř oproti minulé sezóně výrazně obměnil kádr, takže jsme si nemohli být jistí, s jakou taktikou na nás vyrukují. Dobrých deset minut trvalo, abychom si na soupeře zvykli jak v obraně, tak v útoku. Bylo to opravdu něco jiného, než hráli loni. Naštěstí nám nestačili během toho úvodu výrazněji odskočit, pak jsme skóre otočili a po zbytek utkání bylo vyrovnané,“ vysvětlil asistent trenéra Svatopluk Ordelt. Po šesti minutách svítilo na ukazateli skóre pouze 1:1, po deseti 2:2. V závěru prvního poločasu se stav zaokrouhlil na 10:10, hosté stačili ještě přidat branku, zatímco domácím nestačila poslední minuta na vyrovnání.

To se mohlo stát osudným hned v úvodu druhé půle, kdy po chybách v obraně házeli hráči s Vysočiny čtyři „sedmičky“ a stav po čtyřiceti minutách byl rázem 13:17. „V první desetiminutovce druhého poločasu se nám nedařilo střelecky, neproměnili jsme hodně šancí. Navíc plavala i obrana, protože jsme čelili snad čtyřem sedmimetrovým hodům. Naštěstí se kluci začali víc soustředit na obranu a i to nám pomohlo otočit skóre,“ uznal kritický moment zápasu Ordelt.

Po pasáži se ztrátami míče a nevyužitými brejky se podařilo přece jen stáhnout náskok na 16:17, jenže deset minut před koncem už bylo opět 16:19. Pak se ale domácí vyhecovali k famóznímu závěru a tři a půl minuty před koncem dokonce otočili na 20:19. Úplný závěr odehráli hosté v oslabení a to rozhodlo. Ve velké šanci mířil nejprve Čelovský nad břevno. „To jsme měli dát a bylo by to už asi v klidu. Velké Meziříčí dělalo překvapivě dost chyb a my jsme toho dokázali využít. Soupeřovy ztráty míče nám samozřejmě pomohly,“ připustil Ordelt.

Po závěrečném klaksonu byl ale spokojen. „Po dlouhé době jsme konečně získali další body. S Velkým Meziříčím jsme sehráli těžké a vyrovnané utkání, po většinu zápasu byl ve skóre minimální rozdíl. Snad jsme měli trochu víc štěstí, snad kluci trochu víc zabojovali a konečně se to povedlo,“ shrnul průběh předposledního utkání první části soutěže.

2. liga mužů JM 2017/18 – 11. kolo

Sokol II Prostějov – TJ Sokol Velké Meziříčí 22:21 (10:11)

Rozhodčí: Jaroň, Kosa. Červená karta: Bezděk (VM). ŽK: 2:2. Vyloučení: 4:8. Sedmičky: 2:4. Diváci: 50.

Sestava a branky Prostějova: Zacpal – Grepl 2, Burget 1, Hacura, Čelovský 7/1, Bečička 1, Ordelt, Šestořád 3, Mikulka 2, Raška, Kosina 6. Trenér: Jiří Kosina

2. LIGA, sk. JM

12. kolo: Sokol II.Prostějov - Sokol V. Meziříčí 22:21, SK Kuřim - TJ Dolní Cerekev 30:23, SKKP Brno B - Maloměřice nehlášeno, Sokol Kostelec na Hané - Juliánov 31:26, Bohunice – Napajedla nehlášeno, Telnice - Ivančice 34:33

1. Ivančice          11           10           0             1             323:226                20

2. Maloměřice  10           8             1             1             315:207                17

3. Telnice            11           7             0             4             335:323                14

4. Kostelec         11           6             0             5             314:316                12

6. V. Meziříčí      11           5             1             5             258:240                11

6. Bohunice        9             5             1             3             225:215                11

7. Napajedla      10           4             0             6             220:242                8

8. Kuřim               10           3             1             6             280:285                7

9. D.Cerekev     11           3             1             7             267:313                7

10. Prostějov     10           3             0             7             229:284                6

11. Juliánov        10           2             1             7             235:302                5

12. Brno B           8             2             0             6             181:229                4