Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nepříliš radostná je momentální situace házenkářů TJ Sokol II Prostějov. Během podzimní části jihomoravské skupiny 2. ligy mužů ČR 2017/2018 získali jen šest bodů a jsou na předposlední jedenácté příčce tabulky, navíc prožívají další nepříjemné komplikace. V nynější zimní přípravě se ale snaží se vším rvát na maximum.

„Trénovat v novém roce jsme začali hned od druhého ledna a jedeme klasicky třikrát týdně bez jakéhokoliv soustředění. Zatím jsme neodehráli ani žádný přátelák, ale na ty ještě přijde řada,“ prozradil Večerníku hlavní kouč „dvojky“ Anatoliy Vasyliev.Co tedy má se svým týmem v plánu? „Jeden přípravný turnaj ve Velké Bystřici, kde v sobotu 3. února potkáme dva soupeře z první ligy a jednoho ze druhé. Celkem čtyři účastníci včetně nás se střetnou každý s každým,“ vyložil karty na stůl Vasyliev.Možná půjde o jediný zápasový test prostějovského kolektivu před startem odvetné části mistrovské soutěže, možná však ne. „Je reálné, že si ještě domluvíme nějaké přátelské utkání. Ovšem ne za každou cenu, hlavní je pro nás zdraví. Pořád máme na marodce několik hráčů a prioritou je, abychom šli v co nejkompletnějším složení do druhé ligy,“ upřesnil lodivod prostějovského celku.Házenkářům Sokola II navíc z kádru trvale vypadli dva plejeři. „Kvůli pracovním povinnostem momentálně skončil Pavel Procházka, který za zaměstnáním dojíždí do Prahy a už nezvládal vracet se do Prostějova na tréninky či zápasy. Házené nechal taky mladý Adam Herych, jenž loni přešel mezi muže z dorostu a asi ho odradilo menší vytížení v duelech,“ povzdechl si lodivod, kterému nikdo neřekne jinak než Tolja. Někdejší výborná spojka se navzdory komplikacím snaží v roli trenéra neztrácet naději, zachovat pozitivní přístup. „Nikdy se nesmí přestat bojovat. Naším cílem teď je v rámci možností dobře makat v přípravě a zároveň uzdravovat zraněné kluky, abychom se kvalitně nachystali na druholigové odvety. A šli do nich v co největší týmové síle. Hned v prvním jarním kole přivítáme doma Juliánov, což bude klíčová bitva. Úkol pro ni máme jasný: vítězstvím oplatit soupeři porážku z prosincové dohrávky, abychom úspěšně odstartovali za posunem do klidného středu tabulky,“ zdůraznil Anatoliy Vasyliev.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments