Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Nepříliš radostná je momentální situace házenkářů TJ Sokol II Prostějov. Během podzimní části jihomoravské skupiny 2. ligy mužů ČR 2017/2018 získali jen šest bodů a jsou na předposlední jedenácté příčce tabulky, navíc prožívají další nepříjemné komplikace. V nynější zimní přípravě se ale snaží se vším rvát na maximum.

„Trénovat v novém roce jsme začali hned od druhého ledna a jedeme klasicky třikrát týdně bez jakéhokoliv soustředění. Zatím jsme neodehráli ani žádný přátelák, ale na ty ještě přijde řada,“ prozradil Večerníku hlavní kouč „dvojky“ Anatoliy Vasyliev.Co tedy má se svým týmem v plánu? „Jeden přípravný turnaj ve Velké Bystřici, kde v sobotu 3. února potkáme dva soupeře z první ligy a jednoho ze druhé. Celkem čtyři účastníci včetně nás se střetnou každý s každým,“ vyložil karty na stůl Vasyliev.Možná půjde o jediný zápasový test prostějovského kolektivu před startem odvetné části mistrovské soutěže, možná však ne. „Je reálné, že si ještě domluvíme nějaké přátelské utkání. Ovšem ne za každou cenu, hlavní je pro nás zdraví. Pořád máme na marodce několik hráčů a prioritou je, abychom šli v co nejkompletnějším složení do druhé ligy,“ upřesnil lodivod prostějovského celku.Házenkářům Sokola II navíc z kádru trvale vypadli dva plejeři. „Kvůli pracovním povinnostem momentálně skončil Pavel Procházka, který za zaměstnáním dojíždí do Prahy a už nezvládal vracet se do Prostějova na tréninky či zápasy. Házené nechal taky mladý Adam Herych, jenž loni přešel mezi muže z dorostu a asi ho odradilo menší vytížení v duelech,“ povzdechl si lodivod, kterému nikdo neřekne jinak než Tolja. Někdejší výborná spojka se navzdory komplikacím snaží v roli trenéra neztrácet naději, zachovat pozitivní přístup. „Nikdy se nesmí přestat bojovat. Naším cílem teď je v rámci možností dobře makat v přípravě a zároveň uzdravovat zraněné kluky, abychom se kvalitně nachystali na druholigové odvety. A šli do nich v co největší týmové síle. Hned v prvním jarním kole přivítáme doma Juliánov, což bude klíčová bitva. Úkol pro ni máme jasný: vítězstvím oplatit soupeři porážku z prosincové dohrávky, abychom úspěšně odstartovali za posunem do klidného středu tabulky,“ zdůraznil Anatoliy Vasyliev.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments