Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nepříliš radostná je momentální situace házenkářů TJ Sokol II Prostějov. Během podzimní části jihomoravské skupiny 2. ligy mužů ČR 2017/2018 získali jen šest bodů a jsou na předposlední jedenácté příčce tabulky, navíc prožívají další nepříjemné komplikace. V nynější zimní přípravě se ale snaží se vším rvát na maximum.

„Trénovat v novém roce jsme začali hned od druhého ledna a jedeme klasicky třikrát týdně bez jakéhokoliv soustředění. Zatím jsme neodehráli ani žádný přátelák, ale na ty ještě přijde řada,“ prozradil Večerníku hlavní kouč „dvojky“ Anatoliy Vasyliev.Co tedy má se svým týmem v plánu? „Jeden přípravný turnaj ve Velké Bystřici, kde v sobotu 3. února potkáme dva soupeře z první ligy a jednoho ze druhé. Celkem čtyři účastníci včetně nás se střetnou každý s každým,“ vyložil karty na stůl Vasyliev.Možná půjde o jediný zápasový test prostějovského kolektivu před startem odvetné části mistrovské soutěže, možná však ne. „Je reálné, že si ještě domluvíme nějaké přátelské utkání. Ovšem ne za každou cenu, hlavní je pro nás zdraví. Pořád máme na marodce několik hráčů a prioritou je, abychom šli v co nejkompletnějším složení do druhé ligy,“ upřesnil lodivod prostějovského celku.Házenkářům Sokola II navíc z kádru trvale vypadli dva plejeři. „Kvůli pracovním povinnostem momentálně skončil Pavel Procházka, který za zaměstnáním dojíždí do Prahy a už nezvládal vracet se do Prostějova na tréninky či zápasy. Házené nechal taky mladý Adam Herych, jenž loni přešel mezi muže z dorostu a asi ho odradilo menší vytížení v duelech,“ povzdechl si lodivod, kterému nikdo neřekne jinak než Tolja. Někdejší výborná spojka se navzdory komplikacím snaží v roli trenéra neztrácet naději, zachovat pozitivní přístup. „Nikdy se nesmí přestat bojovat. Naším cílem teď je v rámci možností dobře makat v přípravě a zároveň uzdravovat zraněné kluky, abychom se kvalitně nachystali na druholigové odvety. A šli do nich v co největší týmové síle. Hned v prvním jarním kole přivítáme doma Juliánov, což bude klíčová bitva. Úkol pro ni máme jasný: vítězstvím oplatit soupeři porážku z prosincové dohrávky, abychom úspěšně odstartovali za posunem do klidného středu tabulky,“ zdůraznil Anatoliy Vasyliev.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments