Dobré ráno, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Přípravný turnaj ve Velké Bystřici mají za sebou házenkáři TJ Sokol II. Prostějov. Na akci s účastí čtyř mužstev vysoko prohráli oba své duely a obsadili poslední čtvrté místo. Přesto však za dané situace nezanechali až tak špatný dojem.

„Abychom bystřický turnaj vůbec absolvovali, museli jsme povolat veškeré zálohy... To znamená kluky, kteří už za nás do mistráků třeba několik let nenaskočili, nebo i mladíky z dorostu. Pořád nás totiž pronásleduje velká marodka a hráčů ze současného áčka bylo v sobotu k dispozici jen pět,“ popsal kalamitní zdravotní stav trenér prostějovského týmu Anatoliy Vasyliev.Pro klání 3. února nakonec dal dohromady aspoň deset lidí. „Semifinále jsme hráli proti domácímu mančaftu, který je šestý v první lize a má sílu. Přesto jsme se i v kombinované sestavě bez větší možnosti střídání dlouho drželi dost slibně. Výkon chlapců byl dobrý, skvěle chytal gólman a skoro celý zápas jsme ztráceli jen dvě až čtyři branky. Teprve v závěru nám došla energie, takže Velká Bystřice utekla na konečných 33:23,“ popsal Vasyliev.Mač o třetí pozici měl hodně podobný průběh. „Tam jsme narazili na Olomouc jako šestý celek severomoravské skupiny druhé ligy. Zase jsme v improvizovaném složení dlouho vzdorovali, dokonce se nám dařilo většinu utkání držet nerozhodný stav. Bohužel posledních deset minut klukům opět chyběly síly, už nezvládli se soupeřem běhat, dělali moc chyb. A dopadlo to jasně 34:26,“ pokračoval kouč Sokola II.I přes dvě hladké porážky nehodnotil přátelský test vůbec negativně. „Mančaft se v dané sestavě rval statečně, navíc jsme si leccos vyzkoušeli směrem k odvetné části soutěže. Do jejího startu schází necelé dva týdny a naší jednoznačnou prioritou je dát se pro domácí bitvu s Juliánovem 17. února zdravotně co nejvíc dohromady. Momentálně máme jakž takž fit devět borců A-týmu včetně těch, co mají nějaké dlouhodobé omezení. K nim se třeba povede ještě někoho uschopnit a taky jsme poprosili o pomoc několik našich bývalých hráčů, kteří poslední roky chodili už pouze trénovat. Uvidíme, jestli někdo z nich do toho s námi půjde,“ přemítal Vasyliev odhodlaný zachránit druholigovou příslušnost všemi dostupnými, zároveň legálními prostředky. Každopádně jaro bude pro házenkáře TJ nadmíru složité.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments