Dobré odpoledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Házenkářský klub Sokola Kostelec na Hané se rozhodl založit tradici pořádání velkého turnaje ve věkové kategorii přípravek. Úvodní ročník pod názvem O hanácké pohár 2018 proběhl předminulou sobotu 10. února v kostelecké Městské sportovní hale. A hned tahle premiéra vyzněla po všech stránkách bombasticky! PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl naživo u toho, načež si celé klání vzal pěkně pod svůj tradiční drobnohled.

 

„Chtěli jsme, aby naše akce měla od samého počátku své existence určitou úroveň, zvuk a tím i význam. Proto jsme oslovili spoustu oddílů převážně z Moravy, ale i z Čech a také ze zahraničí. Máme radost, že řada z nich se do turnaje opravdu přihlásila a nebyl žádný problém naplnit startovní pole šestnácti zúčastněných týmů ze tří států,“ řekl Večerníku trenér kostelecké přípravky a hlavní organizátor mezinárodního klání Patrik Coufal.

Převážná část zápolících družstev byla tedy moravská, z českého území přijel Náchod, ze Slovenska dorazily dva kolektivy Malacek a z Maďarska dva výběry Tatabanye. „Na to, že šlo o první ročník, měl turnaj podle mého názoru velmi dobrou úroveň. Hlavně si malí házenkáři i házenkářky mohli dosyta zahrát, nadšení z každého vstřeleného gólu bylo ohromné. Po stránce pořádání jsme myslím všechno zvládli bez problémů a ohlasy ze všech stran byly hodně pozitivní, což nás moc těší. Spokojenost je tedy na místě,“ radoval se Coufal.

Díky početnému organizačnímu štábu lidí ze Sokola Kostelec HK celý podnik perfektně odsýpal přesně podle plánu. Nejprve se odehrála základní část ve čtyřech čtyřčlenných skupinách každý s každým, poté přišla na řadu vyřazovací fáze od osmifinále až po závěrečné duely o konečné umístění včetně finále. Výsledky nejsou u natolik malých dětí rozhodující, ale přesto každé vítězství samozřejmě znamenalo nemalou euforii. Do střetnutí o zlato postoupily Nové Veselí a Velké Meziříčí, aby se z celkového triumfu radovala novoveselská omladina po finálovém výsledku 12:9. Domácí naděje obsadily velice dobrou pátou pozici (áčko), respektive čestný patnáctý post (béčko).

Krásnou tečku za bitvami O hanácké pohár 2018 udělalo na úplný závěr slavnostní vyhlášení výsledků. Moderoval jej hlavní trenér kosteleckých mužů David Ševčík a předávání cen od partnerů akce se společně se starostou zdejšího Sokola Lukášem Chalupeckým ujali vzácní hosté: náměstek hejtmana Olomouckého kraje a starosta města Kostelec na Hané Ladislav Hynek i všeobecně známá vynikající házenkářka Lucie Fabíková. „Z tohoto turnaje jsem úplně nadšená, byl fakt super. Hráli jste skvěle a určitě mezi vámi vyrůstají noví Filipové Jíchové nebo Anji Andersen,“ zmínila ve svém proslovu k přítomným Fabíková. „Sportovních akcí pro děti a mládež není nikdy dost. A tahle se povedla skutečně na výbornou, pořadatelé zaslouží velké uznání,“ volil podobně pochvalná slova i Hynek.

Pořadatelé děkují za podporu všem sponzorům a partnerům turnaje házenkářských přípravek O hanácké pohár 2018. Už nyní se rozhodně můžeme těšit: za rok s házenkářským potěrem v Kostelci na shledanou!

graf hazena

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments