Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Házenkářský klub Sokola Kostelec na Hané se rozhodl založit tradici pořádání velkého turnaje ve věkové kategorii přípravek. Úvodní ročník pod názvem O hanácké pohár 2018 proběhl předminulou sobotu 10. února v kostelecké Městské sportovní hale. A hned tahle premiéra vyzněla po všech stránkách bombasticky! PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl naživo u toho, načež si celé klání vzal pěkně pod svůj tradiční drobnohled.

 

„Chtěli jsme, aby naše akce měla od samého počátku své existence určitou úroveň, zvuk a tím i význam. Proto jsme oslovili spoustu oddílů převážně z Moravy, ale i z Čech a také ze zahraničí. Máme radost, že řada z nich se do turnaje opravdu přihlásila a nebyl žádný problém naplnit startovní pole šestnácti zúčastněných týmů ze tří států,“ řekl Večerníku trenér kostelecké přípravky a hlavní organizátor mezinárodního klání Patrik Coufal.

Převážná část zápolících družstev byla tedy moravská, z českého území přijel Náchod, ze Slovenska dorazily dva kolektivy Malacek a z Maďarska dva výběry Tatabanye. „Na to, že šlo o první ročník, měl turnaj podle mého názoru velmi dobrou úroveň. Hlavně si malí házenkáři i házenkářky mohli dosyta zahrát, nadšení z každého vstřeleného gólu bylo ohromné. Po stránce pořádání jsme myslím všechno zvládli bez problémů a ohlasy ze všech stran byly hodně pozitivní, což nás moc těší. Spokojenost je tedy na místě,“ radoval se Coufal.

Díky početnému organizačnímu štábu lidí ze Sokola Kostelec HK celý podnik perfektně odsýpal přesně podle plánu. Nejprve se odehrála základní část ve čtyřech čtyřčlenných skupinách každý s každým, poté přišla na řadu vyřazovací fáze od osmifinále až po závěrečné duely o konečné umístění včetně finále. Výsledky nejsou u natolik malých dětí rozhodující, ale přesto každé vítězství samozřejmě znamenalo nemalou euforii. Do střetnutí o zlato postoupily Nové Veselí a Velké Meziříčí, aby se z celkového triumfu radovala novoveselská omladina po finálovém výsledku 12:9. Domácí naděje obsadily velice dobrou pátou pozici (áčko), respektive čestný patnáctý post (béčko).

Krásnou tečku za bitvami O hanácké pohár 2018 udělalo na úplný závěr slavnostní vyhlášení výsledků. Moderoval jej hlavní trenér kosteleckých mužů David Ševčík a předávání cen od partnerů akce se společně se starostou zdejšího Sokola Lukášem Chalupeckým ujali vzácní hosté: náměstek hejtmana Olomouckého kraje a starosta města Kostelec na Hané Ladislav Hynek i všeobecně známá vynikající házenkářka Lucie Fabíková. „Z tohoto turnaje jsem úplně nadšená, byl fakt super. Hráli jste skvěle a určitě mezi vámi vyrůstají noví Filipové Jíchové nebo Anji Andersen,“ zmínila ve svém proslovu k přítomným Fabíková. „Sportovních akcí pro děti a mládež není nikdy dost. A tahle se povedla skutečně na výbornou, pořadatelé zaslouží velké uznání,“ volil podobně pochvalná slova i Hynek.

Pořadatelé děkují za podporu všem sponzorům a partnerům turnaje házenkářských přípravek O hanácké pohár 2018. Už nyní se rozhodně můžeme těšit: za rok s házenkářským potěrem v Kostelci na shledanou!

graf hazena

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments