Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Házenkářský klub Sokola Kostelec na Hané se rozhodl založit tradici pořádání velkého turnaje ve věkové kategorii přípravek. Úvodní ročník pod názvem O hanácké pohár 2018 proběhl předminulou sobotu 10. února v kostelecké Městské sportovní hale. A hned tahle premiéra vyzněla po všech stránkách bombasticky! PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl naživo u toho, načež si celé klání vzal pěkně pod svůj tradiční drobnohled.

 

„Chtěli jsme, aby naše akce měla od samého počátku své existence určitou úroveň, zvuk a tím i význam. Proto jsme oslovili spoustu oddílů převážně z Moravy, ale i z Čech a také ze zahraničí. Máme radost, že řada z nich se do turnaje opravdu přihlásila a nebyl žádný problém naplnit startovní pole šestnácti zúčastněných týmů ze tří států,“ řekl Večerníku trenér kostelecké přípravky a hlavní organizátor mezinárodního klání Patrik Coufal.

Převážná část zápolících družstev byla tedy moravská, z českého území přijel Náchod, ze Slovenska dorazily dva kolektivy Malacek a z Maďarska dva výběry Tatabanye. „Na to, že šlo o první ročník, měl turnaj podle mého názoru velmi dobrou úroveň. Hlavně si malí házenkáři i házenkářky mohli dosyta zahrát, nadšení z každého vstřeleného gólu bylo ohromné. Po stránce pořádání jsme myslím všechno zvládli bez problémů a ohlasy ze všech stran byly hodně pozitivní, což nás moc těší. Spokojenost je tedy na místě,“ radoval se Coufal.

Díky početnému organizačnímu štábu lidí ze Sokola Kostelec HK celý podnik perfektně odsýpal přesně podle plánu. Nejprve se odehrála základní část ve čtyřech čtyřčlenných skupinách každý s každým, poté přišla na řadu vyřazovací fáze od osmifinále až po závěrečné duely o konečné umístění včetně finále. Výsledky nejsou u natolik malých dětí rozhodující, ale přesto každé vítězství samozřejmě znamenalo nemalou euforii. Do střetnutí o zlato postoupily Nové Veselí a Velké Meziříčí, aby se z celkového triumfu radovala novoveselská omladina po finálovém výsledku 12:9. Domácí naděje obsadily velice dobrou pátou pozici (áčko), respektive čestný patnáctý post (béčko).

Krásnou tečku za bitvami O hanácké pohár 2018 udělalo na úplný závěr slavnostní vyhlášení výsledků. Moderoval jej hlavní trenér kosteleckých mužů David Ševčík a předávání cen od partnerů akce se společně se starostou zdejšího Sokola Lukášem Chalupeckým ujali vzácní hosté: náměstek hejtmana Olomouckého kraje a starosta města Kostelec na Hané Ladislav Hynek i všeobecně známá vynikající házenkářka Lucie Fabíková. „Z tohoto turnaje jsem úplně nadšená, byl fakt super. Hráli jste skvěle a určitě mezi vámi vyrůstají noví Filipové Jíchové nebo Anji Andersen,“ zmínila ve svém proslovu k přítomným Fabíková. „Sportovních akcí pro děti a mládež není nikdy dost. A tahle se povedla skutečně na výbornou, pořadatelé zaslouží velké uznání,“ volil podobně pochvalná slova i Hynek.

Pořadatelé děkují za podporu všem sponzorům a partnerům turnaje házenkářských přípravek O hanácké pohár 2018. Už nyní se rozhodně můžeme těšit: za rok s házenkářským potěrem v Kostelci na shledanou!

graf hazena

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments