Příjemnou noc, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Házenkářský klub Sokola Kostelec na Hané se rozhodl založit tradici pořádání velkého turnaje ve věkové kategorii přípravek. Úvodní ročník pod názvem O hanácké pohár 2018 proběhl předminulou sobotu 10. února v kostelecké Městské sportovní hale. A hned tahle premiéra vyzněla po všech stránkách bombasticky! PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl naživo u toho, načež si celé klání vzal pěkně pod svůj tradiční drobnohled.

 

„Chtěli jsme, aby naše akce měla od samého počátku své existence určitou úroveň, zvuk a tím i význam. Proto jsme oslovili spoustu oddílů převážně z Moravy, ale i z Čech a také ze zahraničí. Máme radost, že řada z nich se do turnaje opravdu přihlásila a nebyl žádný problém naplnit startovní pole šestnácti zúčastněných týmů ze tří států,“ řekl Večerníku trenér kostelecké přípravky a hlavní organizátor mezinárodního klání Patrik Coufal.

Převážná část zápolících družstev byla tedy moravská, z českého území přijel Náchod, ze Slovenska dorazily dva kolektivy Malacek a z Maďarska dva výběry Tatabanye. „Na to, že šlo o první ročník, měl turnaj podle mého názoru velmi dobrou úroveň. Hlavně si malí házenkáři i házenkářky mohli dosyta zahrát, nadšení z každého vstřeleného gólu bylo ohromné. Po stránce pořádání jsme myslím všechno zvládli bez problémů a ohlasy ze všech stran byly hodně pozitivní, což nás moc těší. Spokojenost je tedy na místě,“ radoval se Coufal.

Díky početnému organizačnímu štábu lidí ze Sokola Kostelec HK celý podnik perfektně odsýpal přesně podle plánu. Nejprve se odehrála základní část ve čtyřech čtyřčlenných skupinách každý s každým, poté přišla na řadu vyřazovací fáze od osmifinále až po závěrečné duely o konečné umístění včetně finále. Výsledky nejsou u natolik malých dětí rozhodující, ale přesto každé vítězství samozřejmě znamenalo nemalou euforii. Do střetnutí o zlato postoupily Nové Veselí a Velké Meziříčí, aby se z celkového triumfu radovala novoveselská omladina po finálovém výsledku 12:9. Domácí naděje obsadily velice dobrou pátou pozici (áčko), respektive čestný patnáctý post (béčko).

Krásnou tečku za bitvami O hanácké pohár 2018 udělalo na úplný závěr slavnostní vyhlášení výsledků. Moderoval jej hlavní trenér kosteleckých mužů David Ševčík a předávání cen od partnerů akce se společně se starostou zdejšího Sokola Lukášem Chalupeckým ujali vzácní hosté: náměstek hejtmana Olomouckého kraje a starosta města Kostelec na Hané Ladislav Hynek i všeobecně známá vynikající házenkářka Lucie Fabíková. „Z tohoto turnaje jsem úplně nadšená, byl fakt super. Hráli jste skvěle a určitě mezi vámi vyrůstají noví Filipové Jíchové nebo Anji Andersen,“ zmínila ve svém proslovu k přítomným Fabíková. „Sportovních akcí pro děti a mládež není nikdy dost. A tahle se povedla skutečně na výbornou, pořadatelé zaslouží velké uznání,“ volil podobně pochvalná slova i Hynek.

Pořadatelé děkují za podporu všem sponzorům a partnerům turnaje házenkářských přípravek O hanácké pohár 2018. Už nyní se rozhodně můžeme těšit: za rok s házenkářským potěrem v Kostelci na shledanou!

graf hazena

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments