Dobré odpoledne, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

K házenkářskému derby Prostějova s Kostelcem na Hané téměř neodmyslitelně patří hodně vypjaté momenty. Skoro každou tuhle bitvu opepří nějaká potyčka či přehnaně tvrdé zákroky, což opakovaně vede k většímu než menšímu počtu červených karet. Tentokrát se však prestižní mač obešel bez jakýchkoliv podobných incidentů a až do konce jej tedy dohráli všichni aktéři.

Úplný začátek dlouho probíhal zcela slušně a bez silnějších emocí, až se člověk trochu divil, zda vůbec jde o vyhlášený střet dvou okresních rivalů. Teprve uprostřed první půle se přitvrdilo a zvlášť v jednom případě museli sudí uklidňovat situaci. Pomohli si několika vyloučeními, častěji na hostující straně. A vše se uklidnilo.
Totéž v poněkud vyšší intenzitě se poté opakovalo během druhého poločasu, především po velice dravém průniku Kosiny nekompromisně zastaveném faulem kostelecké obrany. Nicméně i v tomhle případě arbitři rozjitřené nervy hráčů včas zpacifikovali. A neboť domácí pak ztratili gólový kontakt se svým konkurentem, čímž byl duel předčasně rozhodnut, nedošlo ani ve zbytku zápasového času k ničemu nepřístojnému.
„Bylo to takové plynulé utkání, ze strany rozhodčích řízené neutrálně a celkově dobře. Ukočírovali to bez větších emocí na obou stranách tak, že nedošlo k žádným šarvátkám. Byť několikrát se k nim trochu schylovalo, pár tvrdších zákroků i vypjatějších momentů tam bylo. Naštěstí nic nepřerostlo normální meze, což je určitě pozitivní,“ potěšilo aspoň něco trenéra Sokola II Anatolije Vasiljeva, jenž musel kousat vysokou porážku 22:30.
Za klidnější průběh regionálního střetu byl rád také kouč Sokola HK, kterého navíc hřálo i vysoké vítězství. „Já nemám tu vyhrocenost derby příliš rád. Ani před jeho začátkem, ani v jeho průběhu, či po něm. Proto se vždycky snažím emoce spíš uklidňovat. A beru to tak, že je škoda, když si dva mančafty z jednoho regionu navzájem berou body. Každopádně ve vzájemných zápasech není zbytí, ale je dobře, že tentokrát se všechno obešlo aspoň bez červených karet nebo nějakých zbytečných incidentů,“ řekl David Ševčík.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments