Dobrý večer, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

K házenkářskému derby Prostějova s Kostelcem na Hané téměř neodmyslitelně patří hodně vypjaté momenty. Skoro každou tuhle bitvu opepří nějaká potyčka či přehnaně tvrdé zákroky, což opakovaně vede k většímu než menšímu počtu červených karet. Tentokrát se však prestižní mač obešel bez jakýchkoliv podobných incidentů a až do konce jej tedy dohráli všichni aktéři.

Úplný začátek dlouho probíhal zcela slušně a bez silnějších emocí, až se člověk trochu divil, zda vůbec jde o vyhlášený střet dvou okresních rivalů. Teprve uprostřed první půle se přitvrdilo a zvlášť v jednom případě museli sudí uklidňovat situaci. Pomohli si několika vyloučeními, častěji na hostující straně. A vše se uklidnilo.
Totéž v poněkud vyšší intenzitě se poté opakovalo během druhého poločasu, především po velice dravém průniku Kosiny nekompromisně zastaveném faulem kostelecké obrany. Nicméně i v tomhle případě arbitři rozjitřené nervy hráčů včas zpacifikovali. A neboť domácí pak ztratili gólový kontakt se svým konkurentem, čímž byl duel předčasně rozhodnut, nedošlo ani ve zbytku zápasového času k ničemu nepřístojnému.
„Bylo to takové plynulé utkání, ze strany rozhodčích řízené neutrálně a celkově dobře. Ukočírovali to bez větších emocí na obou stranách tak, že nedošlo k žádným šarvátkám. Byť několikrát se k nim trochu schylovalo, pár tvrdších zákroků i vypjatějších momentů tam bylo. Naštěstí nic nepřerostlo normální meze, což je určitě pozitivní,“ potěšilo aspoň něco trenéra Sokola II Anatolije Vasiljeva, jenž musel kousat vysokou porážku 22:30.
Za klidnější průběh regionálního střetu byl rád také kouč Sokola HK, kterého navíc hřálo i vysoké vítězství. „Já nemám tu vyhrocenost derby příliš rád. Ani před jeho začátkem, ani v jeho průběhu, či po něm. Proto se vždycky snažím emoce spíš uklidňovat. A beru to tak, že je škoda, když si dva mančafty z jednoho regionu navzájem berou body. Každopádně ve vzájemných zápasech není zbytí, ale je dobře, že tentokrát se všechno obešlo aspoň bez červených karet nebo nějakých zbytečných incidentů,“ řekl David Ševčík.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments