Dobré ráno, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

K házenkářskému derby Prostějova s Kostelcem na Hané téměř neodmyslitelně patří hodně vypjaté momenty. Skoro každou tuhle bitvu opepří nějaká potyčka či přehnaně tvrdé zákroky, což opakovaně vede k většímu než menšímu počtu červených karet. Tentokrát se však prestižní mač obešel bez jakýchkoliv podobných incidentů a až do konce jej tedy dohráli všichni aktéři.

Úplný začátek dlouho probíhal zcela slušně a bez silnějších emocí, až se člověk trochu divil, zda vůbec jde o vyhlášený střet dvou okresních rivalů. Teprve uprostřed první půle se přitvrdilo a zvlášť v jednom případě museli sudí uklidňovat situaci. Pomohli si několika vyloučeními, častěji na hostující straně. A vše se uklidnilo.
Totéž v poněkud vyšší intenzitě se poté opakovalo během druhého poločasu, především po velice dravém průniku Kosiny nekompromisně zastaveném faulem kostelecké obrany. Nicméně i v tomhle případě arbitři rozjitřené nervy hráčů včas zpacifikovali. A neboť domácí pak ztratili gólový kontakt se svým konkurentem, čímž byl duel předčasně rozhodnut, nedošlo ani ve zbytku zápasového času k ničemu nepřístojnému.
„Bylo to takové plynulé utkání, ze strany rozhodčích řízené neutrálně a celkově dobře. Ukočírovali to bez větších emocí na obou stranách tak, že nedošlo k žádným šarvátkám. Byť několikrát se k nim trochu schylovalo, pár tvrdších zákroků i vypjatějších momentů tam bylo. Naštěstí nic nepřerostlo normální meze, což je určitě pozitivní,“ potěšilo aspoň něco trenéra Sokola II Anatolije Vasiljeva, jenž musel kousat vysokou porážku 22:30.
Za klidnější průběh regionálního střetu byl rád také kouč Sokola HK, kterého navíc hřálo i vysoké vítězství. „Já nemám tu vyhrocenost derby příliš rád. Ani před jeho začátkem, ani v jeho průběhu, či po něm. Proto se vždycky snažím emoce spíš uklidňovat. A beru to tak, že je škoda, když si dva mančafty z jednoho regionu navzájem berou body. Každopádně ve vzájemných zápasech není zbytí, ale je dobře, že tentokrát se všechno obešlo aspoň bez červených karet nebo nějakých zbytečných incidentů,“ řekl David Ševčík.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments