Dobré ráno, dnes je středa 16.1.2019
svátek slaví Ctirad,
zítra Drahoslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

K házenkářskému derby Prostějova s Kostelcem na Hané téměř neodmyslitelně patří hodně vypjaté momenty. Skoro každou tuhle bitvu opepří nějaká potyčka či přehnaně tvrdé zákroky, což opakovaně vede k většímu než menšímu počtu červených karet. Tentokrát se však prestižní mač obešel bez jakýchkoliv podobných incidentů a až do konce jej tedy dohráli všichni aktéři.

Úplný začátek dlouho probíhal zcela slušně a bez silnějších emocí, až se člověk trochu divil, zda vůbec jde o vyhlášený střet dvou okresních rivalů. Teprve uprostřed první půle se přitvrdilo a zvlášť v jednom případě museli sudí uklidňovat situaci. Pomohli si několika vyloučeními, častěji na hostující straně. A vše se uklidnilo.
Totéž v poněkud vyšší intenzitě se poté opakovalo během druhého poločasu, především po velice dravém průniku Kosiny nekompromisně zastaveném faulem kostelecké obrany. Nicméně i v tomhle případě arbitři rozjitřené nervy hráčů včas zpacifikovali. A neboť domácí pak ztratili gólový kontakt se svým konkurentem, čímž byl duel předčasně rozhodnut, nedošlo ani ve zbytku zápasového času k ničemu nepřístojnému.
„Bylo to takové plynulé utkání, ze strany rozhodčích řízené neutrálně a celkově dobře. Ukočírovali to bez větších emocí na obou stranách tak, že nedošlo k žádným šarvátkám. Byť několikrát se k nim trochu schylovalo, pár tvrdších zákroků i vypjatějších momentů tam bylo. Naštěstí nic nepřerostlo normální meze, což je určitě pozitivní,“ potěšilo aspoň něco trenéra Sokola II Anatolije Vasiljeva, jenž musel kousat vysokou porážku 22:30.
Za klidnější průběh regionálního střetu byl rád také kouč Sokola HK, kterého navíc hřálo i vysoké vítězství. „Já nemám tu vyhrocenost derby příliš rád. Ani před jeho začátkem, ani v jeho průběhu, či po něm. Proto se vždycky snažím emoce spíš uklidňovat. A beru to tak, že je škoda, když si dva mančafty z jednoho regionu navzájem berou body. Každopádně ve vzájemných zápasech není zbytí, ale je dobře, že tentokrát se všechno obešlo aspoň bez červených karet nebo nějakých zbytečných incidentů,“ řekl David Ševčík.

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments