Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Házenkářská sezóna se pomalu chýlí ke svému konci a kostelecký mančaft má již za sebou poslední domácí střetnutí. Soupeřem týmu Davida Ševčíka bylo dosud čtvrté Velké Meziříčí, proti týmu z Vysočiny se však hanácký oddíl vypjal ke kvalitnímu výkonu a především díky povedenému druhému poločasu si dokráčel pro čtvrté vítězství v řadě, které ho může posunout právě k „bramborové“ medaili.

„Každé vítězství potěší a neděle je pak celá radostnější,“ usmíval se po závěrečném klaksonu kostelecký“ lodivod. „Kluci bojovali, předvedli dobrý výkon v obraně i útoku. Snažili se, dařil se nám rychlý přechod i nátlak z druhé vlny, jsem spokojen,“ liboval si.
V úvodní čtvrthodině byli hosté pravidelně o jednu branku vepředu, poté svůj náskok zdvojnásobili a drželi ho téměř až do poločasové přestávky, před níž se však Kostelci podařilo srovnat na 13:13.
Po změně stran se skóre měnilo dramatičtěji. Nejprve domácí vedli 17:15, poté však opět museli dotahovat, aby se jim následně podařilo sedmi góly v řadě během deseti minut odskočit ze stavu 19:20 až na 26:20. Luxusní náskok si již vzít nenechali a bez výraznějšího dramatu zvítězili 29:25.
„Vstup do druhé půle jsme neměli úplně dobrý, kluci pak ale utkání otočili a přehráli soupeře bojovností i obranou. Hosté byli výrazně kvalitnější než před týdnem Dolní Cerekev, v závěru jim ale docházely síly. Musím poděkovat všem klukům, bojovali od první chvíle a přineslo to dvoubodové ovoce. Utkání tak mohli dohrát mladíci včetně dorostenců,“ liboval si Ševčík.
Do Juliánova tak mohou jet Kostelečtí ve výborném rozpoložení, v neděli od 17 hodin je v jedné z brněnských částí utkání o pozici těsně pod druholigovými stupni vítězů. „Bylo by to pěkné a je to pro nás motivace, umístění pro nás ale není tak zásadní. Prioritou je, aby na hřišti předváděli, co se od nich očekává, a mladí postupně přebírali role lídrů,“ podotkl.
Na jaře sice procházelo jeho mužstvo menší krizí, když prohrálo pět z prvních šesti zápasů, následně se ale vzchopilo a posunulo opět výš. „Zvedli jsme se výkonem v Prostějově, od té doby jsme na pozitivní, vítězné i herní vlně. Úspěšní jsme tak už teď a vysokou minutáž mají i mladí kluci,“ upozornil.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments