Dobré ráno, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana

Jarní házenkářská sezóna uběhla velmi rychle. Jedenadvacáté kolo druhé ligy bylo zároveň posledním, které Sokol II. Prostějov odehrál před domácím publikem. A loučení bylo vítězné, i když první poločas to šlo hodně ztuha. Rozhodující náskok získali domácí po změně stran a Dolní Cerekev nakonec jasně přehráli. V závěrečném dějství zajíždí svěřenci kouče Vasylieva na půdu Velkého Meziříčí. V případě včerejší porážky Juliánova v Telnici (výsledek nebyl do uzávěrky této strany znám - pozn.red.) už by mohli s předstihem slavit záchranu v soutěži.

Domácí Sokoli potřebovali nutně bodovat, aby si udrželi reálnou naději na záchranu soutěže. K tomu se musí umístit do desátého místa, protože poslední dva týmy by teoreticky měly sestupovat.
První branky ale uhrál soupeř, domácí ale vyrovnali na 2:2 a do desáté minuty se dostali do vedení. Vypracovaný dvoubrankový náskok vzal zbrklostí při rychlých kontrech za své, protože výsledkem byly pouze ztracené míče. Navíc několik skvělých zákroků vytáhl brankář Dolní Cerekve.
V závěru první půle vedli dokonce hosté 13:10, jenže vydařený brejk Burgeta znamenal srovnání stavu na 15:15. S vypršením časového limitu ještě sudí odpískal proti hostům devítimetrový hod. Šestořád to zkusil napřímo, jenže trefil protihráče přímo do obličeje a putoval předčasně pod sprchy. „Stane se. Pavel Šestořád to prý udělal schválně, aby soupeře rozhodil, což si nemyslím. Chtěl míč prostřelit mezi rukama, bohužel trefil soupeře do obličeje, což je podle pravidel okamžitá červená karta,“ komentoval situaci po přestávce trenér Anatolij Vasilijev.
Po přestávce sobotního mače se rozchytal brankář Hrubý, hosté neproměnili sedmičku a Sokol také změnil taktiku. Výsledkem všech těchto faktorů bylo vytvoření rozhodujícího tříbrankového náskoku, který pět minut před koncem narostl až na šest branek. Závěr zápasu připomínal spíše domácí exhibici a Sokoli si oslav důležitého vítězství řádně užili.

HLAS TRENÉRA
Anatolij VASYLIJEV - Sokol II Prostějov
„Vítězství bylo zasloužené, nakonec jsme se stmelili a začaly nám tam padat góly. V druhém poločase nás hodně podržel náš brankář, skoro by se dalo říci, že si vyměnili role. Po přestávce Jirka Hrubý zavřel bránu, zatímco v našem podání začalo skóre narůstat. Jen díky tomu jsme si vytvořili náskok. Správnou volbou bylo osobní bránění, protože jsme jim tím rozbili útok. Především na pravou spojku, která tvořila hru. Jde nám o záchranu soutěže, důležitý bude pro nás výsledek Juliánova v Telnici. Čeká nás Velké Meziříčí, což bude těžký zápas. Pokud bychom tam urvali dva body, budeme zcela určitě třetí od konce, ale dnes jsme dva body zcela nutně potřebovali, abychom šli do posledního zápasu klidnější.“

HÁZENÁ
2. liga mužů JM – 21. kolo
Sokol II Prostějov – TJ Dolní Cerekev
34:28 (15:15)
Rozhodčí: Krobothová, Smékal. Vyloučení: 5:7. Sedmičky: 7:0. Žluté karty: Burget, Bečička, Kosina – Mareš, Jetleb, Jirsa. ČK: Šestořád – Houček. Diváci: 50.
Sestava a branky Prostějova: Hrubý – Mikulka3, Burget 6, Hacura 2, Jurík 2/1, Čelovský 3, Bečička 8/6, Procházka 5, Šestořád, Kosina 5, Chytil. Trenér: Anatolij Vasylijev.

SK Kuřim - Napajedla 28:25, SKKP Brno B - Ivančice nehlášeno, Bohunice - Maloměřice nehlášeno, Telnice - Juliánov nehlášeno.
Kam příště:
22. kolo, sobota 12. května 2018, 17.00: Maloměřice – Brno „B“ (15.00), Ivančice – Telnice, Dolní Cerekev – Kuřim, Velké Meziříčí – Prostějov, Napajedla – Bohunice (neděle 13.5., 11.00), Juliánov – Kostelec na Hané (neděle 13.5., 17.00).

• Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Ceník inzerce

Město už žije zimou.

Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!