Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

S krásnými zážitky, ale bez výsledkového úspěchu se vrátili házenkáři výběru HKKH Haná z evropského šampionátu veteránů 2018. Ten se konal v rakouském Innsbrucku a bývalí plejeři oddílů TJ Sokol Kostelec na Hané HK i TJ Sokol II Prostějov spojení do jednoho kolektivu tam obsadili v kategorii nad 35 let jedenácté místo.

„Loni v Portu jsme skončili šestí, což bylo naše nejlepší umístění za několik posledních let, kdy veteránská mistrovství s klukama objíždíme. Tentokrát bychom rádi dosáhli ještě výš, v ideálním případě na medaili. Ne však za každou cenu, turnaj si chceme hlavně užít. A uvidíme, na co budou naše výkony stačit,“ říkal Večerníku ještě před cestou pod Alpy kapitán mužstva David Ševčík.
Nakonec se ukázalo, že protivníci zkrátka byli nad síly hanáckých borců. Reprezentanti České republiky v základní skupině podlehli Srbům, Portugalcům, společnému celku Chorvatů a Slovinců, Lotyšům i domácím Rakušanům, čímž bez jediného získaného bodu uzavřeli pořadí grupy. A současně to znamenalo poslední jedenáctou příčku v souhrnném účtování ME bez možnosti zasáhnout do bojů o konečné umístění.
„Samozřejmě nás mrzí, že jsme nedosáhli na žádné vítězství a své účinkování na šampionátu zakončili už sobotním polednem. Na druhou stranu však musíme uznat, že soupeři prostě byli lepší, pouze v jediném utkání jsme podlehli těsně o gól. Přesto jsme si mistrovství naplno užili se vším všudy, zahráli si přes náš rostoucí věk kvalitní házenou a v nádherném prostředí alpského Innsbrucku posbírali spoustu krásných zážitků. Víc výsledkově prorazit zkusíme zase příště,“ zhodnotil Ševčík pětidenní „výlet“ s nadhledem i úsměvem ve tváři.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments