Dobré odpoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

S krásnými zážitky, ale bez výsledkového úspěchu se vrátili házenkáři výběru HKKH Haná z evropského šampionátu veteránů 2018. Ten se konal v rakouském Innsbrucku a bývalí plejeři oddílů TJ Sokol Kostelec na Hané HK i TJ Sokol II Prostějov spojení do jednoho kolektivu tam obsadili v kategorii nad 35 let jedenácté místo.

„Loni v Portu jsme skončili šestí, což bylo naše nejlepší umístění za několik posledních let, kdy veteránská mistrovství s klukama objíždíme. Tentokrát bychom rádi dosáhli ještě výš, v ideálním případě na medaili. Ne však za každou cenu, turnaj si chceme hlavně užít. A uvidíme, na co budou naše výkony stačit,“ říkal Večerníku ještě před cestou pod Alpy kapitán mužstva David Ševčík.
Nakonec se ukázalo, že protivníci zkrátka byli nad síly hanáckých borců. Reprezentanti České republiky v základní skupině podlehli Srbům, Portugalcům, společnému celku Chorvatů a Slovinců, Lotyšům i domácím Rakušanům, čímž bez jediného získaného bodu uzavřeli pořadí grupy. A současně to znamenalo poslední jedenáctou příčku v souhrnném účtování ME bez možnosti zasáhnout do bojů o konečné umístění.
„Samozřejmě nás mrzí, že jsme nedosáhli na žádné vítězství a své účinkování na šampionátu zakončili už sobotním polednem. Na druhou stranu však musíme uznat, že soupeři prostě byli lepší, pouze v jediném utkání jsme podlehli těsně o gól. Přesto jsme si mistrovství naplno užili se vším všudy, zahráli si přes náš rostoucí věk kvalitní házenou a v nádherném prostředí alpského Innsbrucku posbírali spoustu krásných zážitků. Víc výsledkově prorazit zkusíme zase příště,“ zhodnotil Ševčík pětidenní „výlet“ s nadhledem i úsměvem ve tváři.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments