Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

Více než dva měsíce uplynuly od konce minulé házenkářské sezóny ve 2. lize mužů ČR. Oddíl TJ Sokol Kostelec na Hané HK mezitím náramně oslavil sedmdesát let existence házené ve městě, hráči si užili zasloužené volno. A nyní už hanáckému týmu startuje příprava na nový ročník v jihomoravské skupině třetí nejvyšší soutěže 2018/2019.

„Trénovat začneme ve středu prvního srpna. Stejně jako v minulých letech přitom věnujeme několik úvodních týdnů převážně nabírání fyzičky. Budeme běhat kosteleckým okolím včetně výběhů do náročnějšího terénu, zařadíme různá kondiční cvičení i posilování, případně jiné sporty, chybět nesmí ani regenerace. To vše v našem krásném a kvalitně vybaveném areálu u městské sportovní haly,“ prozradil Večerníku hlavní trenér mužského áčka HK David Ševčík.
„Herní prvky budeme ve větší míře přidávat až postupem času, jakmile se začnou blížit mistráky. Ten první absolvujeme už 1. září v Uničově, kde vstoupíme do Českého poháru. Možná již předtím si dohodneme nějaký přátelák, další určitě sehrajeme v následujících týdnech po Uničovu. Každopádně dáme přednost jednorázovým zápasům před víkendovými turnaji, soupeře zkusíme domlouvat průběžně. Cílem samozřejmě je co nejlépe se nachystat na druholigový start dvaadvacátého září v Dolní Cerekvi,“ řekl kouč.
Realizační tým zůstává stejný, to znamená trenérská dvojice David Ševčík - Milan Varhalík, vedoucí družstva Tomáš Varha a šéf klubu Lukáš Chalupecký. Co hráčský kádr? „Zatím to vypadá na jedinou změnu, a to, že definitivně skončí Martin Švec. V zimě jsme ho ještě přemluvili, aby dokončil sezónu, ale teď už asi pokračovat opravdu nebude. Má náročnou práci, dvě malé děti a málo času, všichni ho chápeme,“ pravil Ševčík smířlivě.
Jeho představa o úspěšnosti dalšího ročníku druhé ligy je v podstatě stejná jako loni. „Se stabilizovaným kádrem chceme pořád dávat co nejvíc příležitostí mladým odchovancům, aby se kluci otrkali. A věříme, že i tak by herní úroveň mančaftu měla stačit minimálně na střed tabulky bez nějakého propadu víc dolů. Rádi bychom předváděli pěknou házenou, která bude dělat radost jak nám samotným, tak fanouškům,“ doplnil kormidelník hanácké party obhajující velmi solidní páté místo.


Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments