Dobré ráno, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Více než dva měsíce uplynuly od konce minulé házenkářské sezóny ve 2. lize mužů ČR. Oddíl TJ Sokol Kostelec na Hané HK mezitím náramně oslavil sedmdesát let existence házené ve městě, hráči si užili zasloužené volno. A nyní už hanáckému týmu startuje příprava na nový ročník v jihomoravské skupině třetí nejvyšší soutěže 2018/2019.

„Trénovat začneme ve středu prvního srpna. Stejně jako v minulých letech přitom věnujeme několik úvodních týdnů převážně nabírání fyzičky. Budeme běhat kosteleckým okolím včetně výběhů do náročnějšího terénu, zařadíme různá kondiční cvičení i posilování, případně jiné sporty, chybět nesmí ani regenerace. To vše v našem krásném a kvalitně vybaveném areálu u městské sportovní haly,“ prozradil Večerníku hlavní trenér mužského áčka HK David Ševčík.
„Herní prvky budeme ve větší míře přidávat až postupem času, jakmile se začnou blížit mistráky. Ten první absolvujeme už 1. září v Uničově, kde vstoupíme do Českého poháru. Možná již předtím si dohodneme nějaký přátelák, další určitě sehrajeme v následujících týdnech po Uničovu. Každopádně dáme přednost jednorázovým zápasům před víkendovými turnaji, soupeře zkusíme domlouvat průběžně. Cílem samozřejmě je co nejlépe se nachystat na druholigový start dvaadvacátého září v Dolní Cerekvi,“ řekl kouč.
Realizační tým zůstává stejný, to znamená trenérská dvojice David Ševčík - Milan Varhalík, vedoucí družstva Tomáš Varha a šéf klubu Lukáš Chalupecký. Co hráčský kádr? „Zatím to vypadá na jedinou změnu, a to, že definitivně skončí Martin Švec. V zimě jsme ho ještě přemluvili, aby dokončil sezónu, ale teď už asi pokračovat opravdu nebude. Má náročnou práci, dvě malé děti a málo času, všichni ho chápeme,“ pravil Ševčík smířlivě.
Jeho představa o úspěšnosti dalšího ročníku druhé ligy je v podstatě stejná jako loni. „Se stabilizovaným kádrem chceme pořád dávat co nejvíc příležitostí mladým odchovancům, aby se kluci otrkali. A věříme, že i tak by herní úroveň mančaftu měla stačit minimálně na střed tabulky bez nějakého propadu víc dolů. Rádi bychom předváděli pěknou házenou, která bude dělat radost jak nám samotným, tak fanouškům,“ doplnil kormidelník hanácké party obhajující velmi solidní páté místo.


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments