Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

Více než dva měsíce uplynuly od konce minulé házenkářské sezóny ve 2. lize mužů ČR. Oddíl TJ Sokol Kostelec na Hané HK mezitím náramně oslavil sedmdesát let existence házené ve městě, hráči si užili zasloužené volno. A nyní už hanáckému týmu startuje příprava na nový ročník v jihomoravské skupině třetí nejvyšší soutěže 2018/2019.

„Trénovat začneme ve středu prvního srpna. Stejně jako v minulých letech přitom věnujeme několik úvodních týdnů převážně nabírání fyzičky. Budeme běhat kosteleckým okolím včetně výběhů do náročnějšího terénu, zařadíme různá kondiční cvičení i posilování, případně jiné sporty, chybět nesmí ani regenerace. To vše v našem krásném a kvalitně vybaveném areálu u městské sportovní haly,“ prozradil Večerníku hlavní trenér mužského áčka HK David Ševčík.
„Herní prvky budeme ve větší míře přidávat až postupem času, jakmile se začnou blížit mistráky. Ten první absolvujeme už 1. září v Uničově, kde vstoupíme do Českého poháru. Možná již předtím si dohodneme nějaký přátelák, další určitě sehrajeme v následujících týdnech po Uničovu. Každopádně dáme přednost jednorázovým zápasům před víkendovými turnaji, soupeře zkusíme domlouvat průběžně. Cílem samozřejmě je co nejlépe se nachystat na druholigový start dvaadvacátého září v Dolní Cerekvi,“ řekl kouč.
Realizační tým zůstává stejný, to znamená trenérská dvojice David Ševčík - Milan Varhalík, vedoucí družstva Tomáš Varha a šéf klubu Lukáš Chalupecký. Co hráčský kádr? „Zatím to vypadá na jedinou změnu, a to, že definitivně skončí Martin Švec. V zimě jsme ho ještě přemluvili, aby dokončil sezónu, ale teď už asi pokračovat opravdu nebude. Má náročnou práci, dvě malé děti a málo času, všichni ho chápeme,“ pravil Ševčík smířlivě.
Jeho představa o úspěšnosti dalšího ročníku druhé ligy je v podstatě stejná jako loni. „Se stabilizovaným kádrem chceme pořád dávat co nejvíc příležitostí mladým odchovancům, aby se kluci otrkali. A věříme, že i tak by herní úroveň mančaftu měla stačit minimálně na střed tabulky bez nějakého propadu víc dolů. Rádi bychom předváděli pěknou házenou, která bude dělat radost jak nám samotným, tak fanouškům,“ doplnil kormidelník hanácké party obhajující velmi solidní páté místo.


Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments