Dobré odpoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Více než dva měsíce uplynuly od konce minulé házenkářské sezóny ve 2. lize mužů ČR. Oddíl TJ Sokol Kostelec na Hané HK mezitím náramně oslavil sedmdesát let existence házené ve městě, hráči si užili zasloužené volno. A nyní už hanáckému týmu startuje příprava na nový ročník v jihomoravské skupině třetí nejvyšší soutěže 2018/2019.

„Trénovat začneme ve středu prvního srpna. Stejně jako v minulých letech přitom věnujeme několik úvodních týdnů převážně nabírání fyzičky. Budeme běhat kosteleckým okolím včetně výběhů do náročnějšího terénu, zařadíme různá kondiční cvičení i posilování, případně jiné sporty, chybět nesmí ani regenerace. To vše v našem krásném a kvalitně vybaveném areálu u městské sportovní haly,“ prozradil Večerníku hlavní trenér mužského áčka HK David Ševčík.
„Herní prvky budeme ve větší míře přidávat až postupem času, jakmile se začnou blížit mistráky. Ten první absolvujeme už 1. září v Uničově, kde vstoupíme do Českého poháru. Možná již předtím si dohodneme nějaký přátelák, další určitě sehrajeme v následujících týdnech po Uničovu. Každopádně dáme přednost jednorázovým zápasům před víkendovými turnaji, soupeře zkusíme domlouvat průběžně. Cílem samozřejmě je co nejlépe se nachystat na druholigový start dvaadvacátého září v Dolní Cerekvi,“ řekl kouč.
Realizační tým zůstává stejný, to znamená trenérská dvojice David Ševčík - Milan Varhalík, vedoucí družstva Tomáš Varha a šéf klubu Lukáš Chalupecký. Co hráčský kádr? „Zatím to vypadá na jedinou změnu, a to, že definitivně skončí Martin Švec. V zimě jsme ho ještě přemluvili, aby dokončil sezónu, ale teď už asi pokračovat opravdu nebude. Má náročnou práci, dvě malé děti a málo času, všichni ho chápeme,“ pravil Ševčík smířlivě.
Jeho představa o úspěšnosti dalšího ročníku druhé ligy je v podstatě stejná jako loni. „Se stabilizovaným kádrem chceme pořád dávat co nejvíc příležitostí mladým odchovancům, aby se kluci otrkali. A věříme, že i tak by herní úroveň mančaftu měla stačit minimálně na střed tabulky bez nějakého propadu víc dolů. Rádi bychom předváděli pěknou házenou, která bude dělat radost jak nám samotným, tak fanouškům,“ doplnil kormidelník hanácké party obhajující velmi solidní páté místo.


Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments