Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

Více než dva měsíce uplynuly od konce minulé házenkářské sezóny ve 2. lize mužů ČR. Oddíl TJ Sokol Kostelec na Hané HK mezitím náramně oslavil sedmdesát let existence házené ve městě, hráči si užili zasloužené volno. A nyní už hanáckému týmu startuje příprava na nový ročník v jihomoravské skupině třetí nejvyšší soutěže 2018/2019.

„Trénovat začneme ve středu prvního srpna. Stejně jako v minulých letech přitom věnujeme několik úvodních týdnů převážně nabírání fyzičky. Budeme běhat kosteleckým okolím včetně výběhů do náročnějšího terénu, zařadíme různá kondiční cvičení i posilování, případně jiné sporty, chybět nesmí ani regenerace. To vše v našem krásném a kvalitně vybaveném areálu u městské sportovní haly,“ prozradil Večerníku hlavní trenér mužského áčka HK David Ševčík.
„Herní prvky budeme ve větší míře přidávat až postupem času, jakmile se začnou blížit mistráky. Ten první absolvujeme už 1. září v Uničově, kde vstoupíme do Českého poháru. Možná již předtím si dohodneme nějaký přátelák, další určitě sehrajeme v následujících týdnech po Uničovu. Každopádně dáme přednost jednorázovým zápasům před víkendovými turnaji, soupeře zkusíme domlouvat průběžně. Cílem samozřejmě je co nejlépe se nachystat na druholigový start dvaadvacátého září v Dolní Cerekvi,“ řekl kouč.
Realizační tým zůstává stejný, to znamená trenérská dvojice David Ševčík - Milan Varhalík, vedoucí družstva Tomáš Varha a šéf klubu Lukáš Chalupecký. Co hráčský kádr? „Zatím to vypadá na jedinou změnu, a to, že definitivně skončí Martin Švec. V zimě jsme ho ještě přemluvili, aby dokončil sezónu, ale teď už asi pokračovat opravdu nebude. Má náročnou práci, dvě malé děti a málo času, všichni ho chápeme,“ pravil Ševčík smířlivě.
Jeho představa o úspěšnosti dalšího ročníku druhé ligy je v podstatě stejná jako loni. „Se stabilizovaným kádrem chceme pořád dávat co nejvíc příležitostí mladým odchovancům, aby se kluci otrkali. A věříme, že i tak by herní úroveň mančaftu měla stačit minimálně na střed tabulky bez nějakého propadu víc dolů. Rádi bychom předváděli pěknou házenou, která bude dělat radost jak nám samotným, tak fanouškům,“ doplnil kormidelník hanácké party obhajující velmi solidní páté místo.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments