Ve 31. kole Chance ligy vyzvali Jestřábi uplynulou sobotu na svém ledě Havířov a brousili si drápy na první výhru po reprezentační pauze. To se ale nepovedlo. Naopak si Hanáci připsali další nevydařený zápas a už čtvrtou prohru v řadě!

Jako i v předchozích utkáních, tak i proti AZetu svěřenci trenéra Šejby inkasovali jako první. Jestřábi sice ještě v úvodní třetině vyrovnali v přesilovce z hole Nováka. Ve 21. minutě prostřelil Kachyňa gólmana a bylo to 1:2. Ve druhé části se pak hrálo v dobrém tempu, ale stav se neměnil. Na další gól se čekalo až do 44. minuty a radoval se opět Havířov. Ten si nakonec připsal i poslední slovo, když upravil skóre na 4:1.  Prostějov opět padl, i tak má ale postup do předkola play-off ve svých rukách.

Po vhození úvodního buly se dlouho pět na pět nehrálo. Hned v čase 1:28 totiž přišlo první vyloučení zápasu na straně domácích Jestřábů. Tím se Havířov dostal pořádně do hry. Gólman Bláha jejich střely pokrýval svými betony, nakonec se Prostějov vysvobodil i z havířovského zajetí. Jestřábi měli v dalších minutách pár nepřesností v obranně, ze kterých si hosté vytvářeli zadarmo další šance na branku. První pořádný zákrok si pak v 5. minutě připsal i brankář Stezka, když se Žálčík dostal do střelecké pozice po vyhraném buly. Jestřábi se usadili v obranném pásmu hostů a zatápěli jim. Následná chyba znamenala rychlý přechod Havířova před brankáře Bláhu a v čase 6:49 střelu až za jeho záda z hole Doktora – 0:1. V 8. minutě byli poprvé na dvě minuty vyloučeni hosté. Domácí kombinovali před Stezkou, ale střelu, která by jej ohrozila, nevyslali. Do toho se havířovští hráči dokázali i několikrát z jejich tlaku osvobodit. V čase 11:42 se prostějovský Vachutka po rychlé souhře z pravého křídla natlačil do zakončení před gólmana hostů, ale ten skvělým zákrokem podržel svůj tým. V dalších minutách se hosté usadili v obranném pásmu Prostějova a zkoušeli pozornost jestřábí jedničky. V 16. minutě přišel další trest hostů, po nedovoleném bránění Bořuta. Jestřábům se nejdříve nedařilo ukotvit se v obranném pásmu Havířova. Vypadalo to, že bude další dvouminutovka nevyužita, ale 18 sekund před jejím koncem rozvlnil Novák po nahrávce Žálčíka síť branky AZetu – 1:1. Před koncem první dvacetiminutovky si přesilovku zahráli i hosté. I když byli pro obranu Hanáků dost nebezpeční, skóre už se do sirény nezměnilo.

Do druhé části se šlo za vyrovnaného stavu, který ale dlouho nevydržel. Havířov se v 21. minutě dostal, po brance Kachyni, do překvapivého vedení – 1:2. Aby toho nebylo málo, šli domácí opět do čtyř, které však ustáli.  I v následujícím tlaku, který trval poměrně dlouho, měl však Havířov velké šance. Jestřábi se pak dostali na chvilku ke kotouči a založili útok.  V polovině druhé části vyzkoušel brankáře hostů Novák, který vyslal bombu z levého kruhu, Stezka ale puk chytil. V druhé polovině prostřední třetiny byly k vidění přesilové hry na obou stranách, které přinesly oběma týmům šance na branku. Oba gólmani se ve svých brankovištích měli co otáčet, ale žádný puk za svá záda nepustili.

I do třetí části vstoupili lépe hosté, kteří prakticky okamžitě pálili ostrými. V čase 43:12 navýšil vedení hostů ex-jestřáb Prokeš, jenž dostal puk ve středním pásmu, po pravé straně si najel před Bláhu a vyslal kotouč mezi betony – 1:3. Havířov byl i nadále aktivnějším celkem a stále okupoval obranné pásmo Jestřábů. Místo tlaku se tak museli domácí bránit, kvůli oslabení ze 45. minuty. V dalších minutách měl Bláha opět problémy po střelách Chrobočeka, Semana či Doktora. V čase 49:28 dostali domácí ještě šanci k nádechu a k záchraně zápasu, když šel na trestnou lavici Mrowiec. Žálčík ale v dobré pozici přestřelil branku AZetu. V závěrečné části byl mnohokrát k vidění doslova chaotický hokej. V čase 53:45 přidali hosté další hřebík do prostějovské rakve. Prokeš využil mely před Bláhovou brankou a poslal vyraženou střelu za záda prostějovské jedničky – 1:4. Takové vedení si i přes snahu domácího týmu hosté z Havířova uhlídali a brali tři body. Naopak Jestřábi si připsali už čtvrtou porážku v řadě.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Jiří ŠEJBA – LHK Jestřábi Prostějov

„Dá se říct, že jestli to chvíli vypadalo dobře, tak v první třetině. Potom byl vidět jasný rozdíl v tom, že soupeř se udržel více na kotouči a byl silnější v soubojích. My každý souboj prohráli. Kvalita hráče je v tom, že pozná, kdy má hrát takticky a kdy to vzít na sebe individuálně. A u našich hráčů asi odpovídá tomu desátému místu, bohužel… Soupeř nám ukázal, jakým způsobem se hraje, že hráči musí hrát agresivně a být blízko sobě, aby se uplatnila nějaká kombinace. My jsme byli prostě daleko od sebe a i když to trénujeme, přijde zápas a ty věci na tom ledě poté nevidíte. Je to zarážející, ale asi to je limit těch našich hráčů. Ti to nechtějí dávat do hloubky, nechtějí za tím jít a nechtějí přistupovat. Tím pádem se nezkracuje vzdálenost k brance a soupeř má čas na všechno. Dostane to za první dva napadající a protože tam dál nikdo není, tak mají pohodičku...“

Pavel ZDRÁHAL– AZ Heimstaden Havířov

„Zápas hodnotím pozitivně, protože jsme vyhráli. Díky třem bodům nás ještě drží ve hře o play-off. Samozřejmě to nemáme ve svých rukou, ale musíme teď vše vyhrát a jít zápas od zápasu. Tentokrát se nám vše podařilo, branka na začátku druhé třetiny byla velmi důležitá. Dalo by se říct, že tento gól byl klíčový pro celý další vývoj. Ve třetí třetině, když jsme dali gól na 3:1, tak jsme už začali věřit, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Klukům dneska patří obrovský dík, za jejich hru. Hráli týmově, parádně. Za to jsme moc rádi.“

Chance liga mužů ČR 2020/2021 – 31. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – AZ Heimstaden Havířov

1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. M. Novák (Hrníčko, Bláha) – 7. Doktor (Maruna, O. Procházka), 21. Kachyňa (F. Seman), 44. Prokeš (Kachyňa), 54. Prokeš (R. Szturc, Chroboček).  Střely na branku: 21:35. Rozhodčí: Souček, Jaroš – Měkýš, Polák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Hráno bez diváků.

Sestava Prostějova: Bláha – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, Kellner – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, T. Kaut, M. Novák – Vachutka, Chlán, Hrníčko – Podlaha, Motloch, T. Jandus. Trenéři: Jiří Šejba a Ivo Peštuka.

Sestava Havířova: Stezka – Chroboček, Rašner, Bořuta, Mrowiec, R. Havel, Kachyňa – Rudovský, Prokeš, R. Szturc – O. Procházka, F. Seman, Doktor – Mrva, Maruna, Cihlář – Horváth, Becher, Petriska. Trenéři: Jiří Režnar a Pavel Zdráhal.

1. Kladno        31        18        3          0          5          5          116:79             65

2. Přerov         32        16        7          0          2          7          109:80             64

3. Jihlava        31        15        6          0          4          6          116:74             61

4. Vrchlabí     31        18        2          0          1          10        116:78             59

5. Třebíč         31        16        1          0          5          9          94:80   55

6. Poruba        31        15        2          0          4          10        99:81   53

7. Litoměřice  31        14        4          0          3          10        115:102          53

8. Vsetín         31        15        3          0          2          11        87:78               53

9. Sokolov      31        14        3          0          2          12        123:101          50

10. Slavia Praha         32        13        3          0          4          12        95:94   49

11. Prostějov 31        13        3          0          2          13        111:97             47

12. Ústí n. L.   31        10        4          0          4          13        84:102             42

13. Frýdek-Místek     32        12        1          0          1          18        89:107 39

14. Havířov    31        10        2          0          4          15        83:85               38

15. Benátky n. J.        31        10        2          0          4          15        81:100             38

16. Kolín        31        10        3          0          1          17        89:119             37

17. Šumperk   32        6          1          0          4          21        80:138             24

18. Kadaň       31        4          2          0          0          25        74:166             16

32. kolo, středa 3. března 18.00 hodin: Havířov – Benátky nad Jizerou (17.00), Vsetín – Ústí nad Labem (17.30), Litoměřice – Prostějov (17.30), Poruba – Třebíč (17.30), Vrchlabí – Šumperk, Kladno – Sokolov, Přerov – Kadaň, Kolín – Jihlava.

33. kolo, sobota 6. března 17.00 hodin: Vrchlabí – Kolín (16.00), Ústí nad Labem – Havířov (16.00), Třebíč – Jihlava (17.30), Frýdek-Místek – Poruba, Prostějov – Slavia, Benátky nad Jizerou – Litoměřice, Kadaň – Vsetín, Sokolov – Přerov, Šumperk – Kladno.