Dobrý večer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ve středu 1. srpna zahájili přípravu na novou druholigovou sezónu 2018/19 házenkáři TJ Sokol II Prostějov. Tohle však není ta úplně nejzásadnější informace z jejich tábora. Která tedy ano? Změna v čele realizačního týmu!

„Novým hlavním trenérem mužstva se stal Tomáš Černíček, já jsem z pozice prvního kouče přešel na post asistenta. Takhle jsme se v klubu dohodli,“ prozradil Večerníku Anatoliy Vasyliev, jenž Hanáky vedl v uplynulém, nepříliš úspěšném ročníku.
Výběr „dvojky“ se během něj potýkal s velkými personálními problémy, bojoval o záchranu a nakonec obsadil až desáté místo. „Teď se snažíme hráčský kádr v rámci možností posílit, protože početná marodka z minulé sezóny bohužel pokračuje. A nově na ni přibyl Filip Mikulka s bolavým kolenem,“ povzdechl si Vasyliev.
Jistými posilami by měli být dva dorostenci z Nového Veselí, Radek a Jakub Flajsarovi. „Jde o syny našich bývalých borců, bratrů Radka a Tomáše Flajsarových. Talentovaní mlaďoši s námi bohužel nebudou trénovat, ale měli by na podzim nastoupit aspoň do několika soutěžních zápasů formou hostování,“ upřesnil Vasyliev.
Další akvizice jsou prý na cestě. „Pracujeme na příchodu některých jiných hráčů také na hostování. Konkrétní jména zatím nemůžeme prozradit, nic není potvrzené. Přestupový termín vyprší až 15. září, do té doby uvidíme,“ odtušil aktuálně druhý lodivod Sokola II.
Roli hlavního kormidelníka převzal výše zmíněný Černíček. „Je to otec našeho výborného odchovance Tomáše Černíčka mladšího. Sám v minulosti též hrával na vysoké úrovni a jde o velkého házenkářského nadšence, který by měl mančaftu dodat potřebný impuls,“ věří Vasyliev.
Prostějovští muži teď trénují třikrát týdně s převážným zaměřením na kondici, aby postupně přidávali víc herních prvků. „První přípravný turnaj sehrajeme 18. srpna v Droždíně, potom nás čeká 1. září utkání úvodního kola Českého poháru v Žeravicích. Kromě toho absolvujeme ještě asi jeden přípravný turnaj a možná i nějaké přáteláky,“ připojil Vasyliev.
Jihomoravskou skupinu druhé ligy odstartují házenkáři TJ v sobotu 22. září na hřišti nováčka Maloměřic B.

TM

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments