Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

Velice dobře zvládli svůj vstup do 2. ligy mužů 2018/19 házenkáři TJ Sokol II Prostějov. Na úvod jihomoravské skupiny třetí nejvyšší soutěže ČR remizovali 28:28 na půdě SHC Maloměřice B, jež má kvalitnější tým, než by od rezervy možná někdo čekal.

„Maloměřické áčko v minulé sezóně postoupilo do první ligy a jeho současné béčko přibližně z poloviny tvoří hráči, kteří tento úspěch vybojovali. Tím pádem jsme hned v zahajovacím kole narazili na dost silného soupeře, proto si získaného bodu velmi vážím,“ vysvětlil svou spokojenost trenér Sokola II Tomáš Černíček.
Zmínil i další komplikující okolnosti. „Z různých důvodů nám chyběla řada hráčů, navíc se zápas konal pod širým nebem a většinu času jsme dotahovali ztrátu. Začátek byl ještě vyrovnaný, ale od patnácté minuty do přestávky nás domácí přehrávali a získali čtyřbrankový náskok,“ popisoval Černíček.
Druhý poločas však měli lepší Hanáci. „Ze zatažené obrany 0-6 jsme přešli na 1-5 s jedním napadajícím borcem, což narušovalo rozehrávku protivníka a zlepšilo naši defenzivu, následně i přechod do útoku. Postupně jsme manko dotahovali, deset sekund před koncem vyrovnali na konečných 28:28. A následně ještě ubránili poslední krátký nápor Maloměřic,“ oddechl si prostějovský kouč.
Z vydařené premiéry svého nového angažmá měl pochopitelně radost a svěřence hodně chválil. „Obrovským přínosem byl pro nás návrat Tomáše Flajsara, který zkušenostmi pomáhal kluky na hřišti usměrňovat a k tomu ještě pořád dobře hraje. Skvěle střílel Honza Čelovský, autor devíti gólů. Na pivotu to šlo Pavlu Šestořádovi a výborný byl i mladý Radek Flajsar na křídle. Pochválit každopádně musím úplně celý mančaft,“ zdůraznil Černíček.

Maloměřice „B“ - Prostějov 28:28 (15:11)
Rozhodčí: Hanych a Škroch. Vyloučení: 2:1. Sedmičky: 0:3/3. Diváci: 45.
Nejvíce branek Maloměřic B: Štěpánek a Vaněk 6, Hotárek a Havelka 5.
Sestava a branky Prostějova: Sladovník – Grepl 1, T. Flajsar 5, R. Flajsar 7/3, Čelovský 9, Bečička, Ordelt, Šestořád 5, Mikulka, Jura, Jurečka 1. Trenér: Tomáš Černíček.

Další výsledky 1. kola: Ivančice - Olomouc 1966 38:28, Kuřim - Telnice 32:27, Juliánov - V. Meziříčí 26:28, Brno B - Bohunice 33:34.

Kam příště:
2. kolo, sobota 29. září 2018, 17.00: Prostějov - Kuřim (16:00), V. Meziříčí - Brno B, TJ D.Cerekev - Maloměřice B, Olomouc 1966 - Juliánov (18:00), Kostelec n.H. - Bohunice (30.9., 12:30), Telnice - Ivančice (30.9., 17:00).

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments