Dobré odpoledne, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

Do nového ročníku 2. ligy mužů ČR 2018/2019 vstupovali házenkářští zástupci prostějovského regionu v této soutěži s určitými ambicemi, které se dosud víceméně naplňují. Tým TJ Sokol Kostelec na Hané HK získal v úvodních čtyřech dějstvích stejný počet bodů, čímž zaujal ve skupině Jižní Morava šestou pozici. Výběr TJ Sokol II Prostějov pak ze stejné porce střetnutí vytěžil body tři a tabulka jej registruje na osmé příčce. Víkendová přestávka ve třetí nejvyšší soutěži poskytla Večerníku prostor pro krátký monitoring dosavadního účinkování obou celků.


KOSTELEC MŮŽE I VÝŠ
Pokud si zrekapitulujeme dosavadní výsledky HK, tak zjistíme, že na tom mohl klidně být o dost lépe. Venku totiž dvakrát zvítězil u papírově slabších protivníků (Dolní Cerekev – TJ 21:33, Maloměřice B – TJ 26:27), zatímco v obou domácích bitvách podlehl nejtěsnějším poměrem srovnatelným celkům (TJ – Bohunice 30:31, TJ – Velké Meziříčí 30:31).
Každopádně je patrné, že po ukončení kariéry téměř všech starších borců táhnou kostelecké házenkáře střelecké opory Jan Smékal a Lukáš Varhalík (byť se teď léčí ze zranění) + letní posila na hostování z Litovle Jakub Schmalz. Při výpadku kteréhokoliv z této trojice vzniká problém, s nímž se omlazený kolektiv celkově potýká především v obraně s výjimkou solidně chytajících brankářů Jana Mayera a Pavla Navrátila.
„Je škoda, že jsme dvě výhry ze hřišť soupeřů nedokázali ani v jednom případě potvrdit na vlastní palubovce, porážky doma o jediný gól fakt hodně mrzí. Nic hrozného se však neděje, jedeme dál. Každý zápas je pro naše kluky včetně těch mladých příležitostí sbírat potřebné zkušenosti, stejně jako každý trénink je šancí posouvat se výkonnostně nahoru. Chlapci přitom potřebují co nejkvalitněji pracovat na svém herním zlepšování, zároveň se dobře dívat kolem sebe, rozvíjet pozitivní věci a vidět i chyby. Z těch se poučit, dělat na jejich postupném odstraňování. Nelze čekat, že to půjde rychle, spíš je všechno o delším čase a určité trpělivosti. Každopádně tenhle mančaft má do budoucna potenciál a uvidíme, jak rychle se projeví. Rozhodně je na čem stavět,“ rozpovídal se nový hlavní kouč Milan Varhalík.
Po současné pauze v druholigovém kalendáři vyjedou jeho svěřenci na půdu vedoucí Kuřimi (sobota 27. října od 17:00 hodin). „Kuřim sice je první, ale nemyslím si, že by mělo jít o nepřekonatelného soupeře. Spíš trochu využila příznivého losu a třeba v Prostějově zvítězila jen rozdílem tří branek. My u lídra určitě zkusíme zabodovat,“ nebál se Varhalík.

PROSTĚJOV ZKOUŠÍ VZESTUP
V případě Sokola II těžko lze říct, že by s tříbodovým ziskem měla panovat nespokojenost. Venku byla totiž jedna remíza maximem uhájeným v dramatické koncovce (Maloměřice B – Sokol 28:28, Ivančice – Sokol 31:24), zatímco doma Hanáci obrat krajně nepříznivého vývoje napoprvé nedotáhli (Sokol – Kuřim 29:32) a napodruhé již heroicky ano (Sokol – Juliánov 22:18).
Personálně těžce zkoušeným prostějovským házenkářům se přitom snaží maximálně pomoci nový lodivod Tomáš Černíček, jenž přivedl řadu hráčských posil včetně dvou extraligových mladíků (Jakub Flajsar, Radek Flajsar) a jednoho ostříleného matadora, současně otce/strýce jmenovaných akvizic (Tomáš Flajsar). Naopak jiní plejeři ukončili či přerušili kariéru (aktuálně i Jiří Kosina) a celkově zůstává největší potíž v tom dát dohromady konkurenceschopný tým nejen na mistrovské duely, ale i pro každý jednotlivý trénink. Což se následně logicky promítá do kolísavosti výkonů.
„V každém případě je moc dobře, že jsme mizerně rozjetý zápas proti Juliánovu otočili. Neboť mít po čtyřech kolech na kontě jediný bodík by nám rozhodně nepřidalo, dál bychom to měli psychicky ještě náročnější. Průběžně se pereme s absencemi z různých důvodů, ať už zdravotních nebo osobních, kde velkou roli hrají pracovní a studijní povinnosti kluků, respektive jejich rodinné záležitosti. Což na jednu stranu osobně chápu, ale na stranu druhou se pak složitěji pracuje na týmovém zlepšování. Musíme prostě jít trpělivě krok za krokem, snažit se postupně zabudovávat nové členy mužstva do sestavy a makat na sehranosti. Jak směrem dozadu, tak hlavně co se týče útoku. Zároveň potřebujeme odstranit slabinu v podobě opakovaně špatných vstupů do utkání, protože dohánět pak neustále gólovou ztrátu nás stojí spoustu sil,“ analyzoval trenér Černíček.
Jeho kolektiv o nejbližším víkendu nastoupí na hřišti Brna B (neděle 28. října od 18:00 hodin). „Máme trochu smůlu, že zrovna v tu dobu je extraligová přestávka a tím pádem se dá očekávat posílení soupeře o pendly z jejich áčka. Chlapcům jsem však už říkal, že nemá smysl naříkat a v první řadě musíme řešit sebe, naše vlastní výkony. Abychom pokaždé byli schopní zahrát v rámci možností co nejlepší házenou, z čehož potom mohou vyplynout i příznivější výsledky,“ zdůraznil Černíček.

Tabulka 2. ligy mužů JM 2018/19 po 4. kole
1. Kuřim 4 0 0 117:99 8
2. Bohunice 4 0 0 118:107 8
3. Telnice 3 0 1 135:95 6
4. V. Meziříčí 3 0 1 109:94 6
5. Ivančice 3 0 1 113:99 6
6. Kostelec n.H. 2 0 2 120:109 4
7. Olomouc 2 0 2 124:125 4
8. Prostějov 1 1 2 103:109 3
9. D. Cerekev 1 0 3 80:96 2
10. Maloměřice B 0 1 3 93:106 1
11. Juliánov 0 0 4 88:113 0
12. Brno B 0 0 4 102:150 0

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments