Dobré odpoledne, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie

FOTOGALERIE: Ivančický celek dlouhodobě patří k nejlepším účastníkům 2. ligy mužů ČR. A protože se házenkářům TJ Sokol Kostelec na Hané HK v jarní části jihomoravské skupiny této soutěže dosud nedařilo, očekávala se v 18. kole jejich pravděpodobná porážka na vlastním hřišti. Během prvního poločasu nedělního utkání se předpoklady také naplňovaly, ale po změně stran předvedli domácí své tradiční zmrtvýchvstání a drtivým obratem parádně vyválčili dva cenné body za triumf 32:26 (10:15)!

V úvodu se Hanáci drželi přesně pět minut do stavu 3:3. Vzápětí si vybrali obvyklý blackout, kdy dalších devět minut nedali ani gól a sami jich inkasovali sedm za sebou na 3:10! Během téhle mizerné pasáže nefungovalo absolutně nic, hosté snadno získávali lacino ztracené míče. Aby pohodlně skórovali jak z rychlých trháků, tak z volných pozic na brankovišti po postupných útocích.
Povážlivá situace se stabilizovala teprve s příchodem Navrátila mezi tyče. Jeden z dvojice gólmanů Sokola chytil několik šancí, jeho parťáci začali proměňovat aspoň některé své příležitosti a vývoj duelu se částečně vyrovnal. Ještě před odchodem do šaten se povedlo snížit na trochu přijatelnější rozdíl pěti tref (7:14 – 9:14). Stále však nic nenasvědčovalo smršti, která přišla po obrátce.
Borci hákáčka se totiž na hřiště vrátili s jasně viditelným odhodláním, jež dokázali stoprocentně přenést do týmového výkonu. Za celou druhou půli skutečně vynikajícího, jednoho z nejlepších v posledních letech! Byl to opravdový uragán házenkářské kvality.
Vše načala šestibranková šňůra z 9:15 na 15:15 už zkraje 36. minuty. Navíc Kostelečtí vůbec nepolevovali a favorita hrnuli dolů pod sebe nemilosrdně dál. Navrátil skvěle čapal, obrana náhle pracovala na jedničku. A ofenziva? Ta rázem získala výborné parametry díky nepoměrně aktivnějšímu pohybu všech plejerů i jejich vzájemné spolupráci, balón šel bleskově z ruky do ruky. A často pak končil v síti soupeře.
Takovým způsobem výběr TJ střelecky tažený Dostálem, Smékalem, Greplem i Popelkou otočil ze 17:18 na 21:19, načež těsné vedení systematicky zvyšoval až k bezpečnému náskoku 29:23 čtyři minuty před koncem. Úplný závěr nadšení fanoušci skandovaně vytleskali a jak oni, tak mužstvo HK si domů odnesli krásný zážitek z báječně odehraného poločasu!

HÁZENÁ
2. liga mužů JM 2018/19, 18. kolo
TJ Sokol Kostelec na Hané HK – HK Ivančice 32:26 (10:15)
Brankový sled: 3:3, 3:10, 7:14, 9:14, 15:15, 17:18, 19:18, 21:19, 23:22, 25:22, 29:23, 30:26, 32:26.
Rozhodčí: Koleček a Krejčí. Vyloučení: 6:4. ČK: 22. Říčař (po třetím vyloučení). Sedmičky: 4/1:4/2. Diváci: 78.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Navrátil – V. Prášil, J. Prášil 2, Popelka 4, Smékal 6, Dostál 9, Kopečný 1, Podhrázský 2, Říčař, L. Varhalík 3, Nevrla 2, M. Grepl 5/1, Pospíšil. Trenéři: Milan Varhalík a David Ševčík.
Nejvíce branek Ivančic: Missbach 7, Molent 5, Oulehla 4.

Další výsledky 18. kola: Maloměřice B - SKKP Brno B 30:31, SK Kuřim - Juliánov 26:23, TJ D.Cerekev - Bohunice 25:35, Telnice - Olomouc 1966 28:22.

19. kolo, sobota 27. dubna, 17:00 hodin:
Olomouc – Prostějov (18:00), Telnice – Kostelec (neděle 28. 4.), Brno B – Kuřim (15:30), V. Meziříčí – D. Cerekev, Juliánov – Ivančice (neděle 28. 4., 15:00), Bohunice – Maloměřice B (neděle 28. 4.).

• 6

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.