Dobré odpoledne, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přibližující se dno tabulky vyburcovalo házenkáře TJ Sokol II Prostějov k velmi potřebnému vítězství. V 18. dějství 2. ligy mužů JM 2018/2019 udolali v nedělním odpoledni na vlastní palubovce hlavně úspěšným finišem Velké Meziříčí 32:30 (19:18) a pojistili si průběžné osmé místo, těsně za sedmou pozicí a dostatečně daleko od sestupových příček.

Domácím vyšel vstup do střetnutí, poměrně brzy vedli i bez rodinného klanu trojice Flajsarů 6:3. Potom však polevili v obraně, inkasovali hromadu gólů. A dost lacino dovolili soupeři otočit na 11:13. Naštěstí i Hanákům se směrem dopředu dařilo, zejména úderný Kosina často skóroval z levé spojky. Jeho střelecká potence udržela tým v zápase, vzepětím před přestávkou se dokonce podařilo jít zpátky do těsného náskoku 18:17.
Mírnou převahu „dvojka“ držela do 35. minuty (21:19), kdy pro změnu zvýšili tempo hosté a po dalším obratu na 21:22 dlouho zůstávali o kousek vepředu. I s pomocí diskutabilních výroků rozhodčích odskočili deset minut před koncem na 24:27, tím pádem to s ofenzivně se trápícím výběrem TJ nevypadalo vůbec valně.
Černíčkovi svěřenci se ale v závěru mohli opřít o tři klíčové zbraně: zlepšenou defenzivu, výborné zákroky gólmana Hrubého a pevnější nervy. Dvanáctibrankového Kosinu v pravou chvíli podpořili úspěšným zakončením též Bokůvka, Čelovský, Hacura, Jurečka i V. Micka. A zrodil se finální zvrat na 31:29 zkušeně pohlídaný v posledních desítkách vteřin kolektivní bojovností.
Statistiky z utkání, ostatní výsledky a průběžnou tabulku 2. ligy najdete na straně 26. V příštím čísle si můžete přečíst interview s trenérem prostějovských mužů Tomášem Černíčkem.

HLAS TRENÉRA
Tomáš ČERNÍČEK - TJ Sokol II Prostějov
„Nebyla to moc pěkná házená, spíš oboustranný boj, ale účel světí prostředky a my máme dva body, které jsme dost potřebovali. Sice nás to stálo hodně nervů, přesto jsme dobrou koncovkou domácí vítězství vyválčili. Už po prvním poločase se dařilo držet těsné vedení, ovšem moc spokojený jsem nebyl kvůli špatné obraně. Klukům jsem proto o přestávce kladl na srdce, že není možné na vlastním hřišti dostat od hratelného soupeře osmnáct branek za třicet minut. Oni si to vzali k srdci, směrem dozadu výrazně přidali. Pro změnu jsme se však zase trápili útočně a tím pádem dlouho prohrávali, v padesáté minutě dokonce o tři góly. Závěr byl pak velice hektický, rozhodčí radši nebudu komentovat. Utkání mohlo dopadnout v podstatě jakkoliv, ale naštěstí vyšly poslední okamžiky lépe nám. Důležitou výhru jsme doslova vydřeli a díky tomu máme před sestupovými místy určitý bodový polštář. Pochvalu zaslouží celý tým, který střelecky táhl Jirka Kosina a dobrými zákroky v bráně držel Jirka Hrubý. Cením si toho, že kolektiv zvládl absenci všech obvyklých středních spojek Toma Flajsara, Filipa Mikulky a případně Kuby Flajsara, improvizovaně to dokázal v útoku uhrát i bez nich.“

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-