Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přibližující se dno tabulky vyburcovalo házenkáře TJ Sokol II Prostějov k velmi potřebnému vítězství. V 18. dějství 2. ligy mužů JM 2018/2019 udolali v nedělním odpoledni na vlastní palubovce hlavně úspěšným finišem Velké Meziříčí 32:30 (19:18) a pojistili si průběžné osmé místo, těsně za sedmou pozicí a dostatečně daleko od sestupových příček.

Domácím vyšel vstup do střetnutí, poměrně brzy vedli i bez rodinného klanu trojice Flajsarů 6:3. Potom však polevili v obraně, inkasovali hromadu gólů. A dost lacino dovolili soupeři otočit na 11:13. Naštěstí i Hanákům se směrem dopředu dařilo, zejména úderný Kosina často skóroval z levé spojky. Jeho střelecká potence udržela tým v zápase, vzepětím před přestávkou se dokonce podařilo jít zpátky do těsného náskoku 18:17.
Mírnou převahu „dvojka“ držela do 35. minuty (21:19), kdy pro změnu zvýšili tempo hosté a po dalším obratu na 21:22 dlouho zůstávali o kousek vepředu. I s pomocí diskutabilních výroků rozhodčích odskočili deset minut před koncem na 24:27, tím pádem to s ofenzivně se trápícím výběrem TJ nevypadalo vůbec valně.
Černíčkovi svěřenci se ale v závěru mohli opřít o tři klíčové zbraně: zlepšenou defenzivu, výborné zákroky gólmana Hrubého a pevnější nervy. Dvanáctibrankového Kosinu v pravou chvíli podpořili úspěšným zakončením též Bokůvka, Čelovský, Hacura, Jurečka i V. Micka. A zrodil se finální zvrat na 31:29 zkušeně pohlídaný v posledních desítkách vteřin kolektivní bojovností.
Statistiky z utkání, ostatní výsledky a průběžnou tabulku 2. ligy najdete na straně 26. V příštím čísle si můžete přečíst interview s trenérem prostějovských mužů Tomášem Černíčkem.

HLAS TRENÉRA
Tomáš ČERNÍČEK - TJ Sokol II Prostějov
„Nebyla to moc pěkná házená, spíš oboustranný boj, ale účel světí prostředky a my máme dva body, které jsme dost potřebovali. Sice nás to stálo hodně nervů, přesto jsme dobrou koncovkou domácí vítězství vyválčili. Už po prvním poločase se dařilo držet těsné vedení, ovšem moc spokojený jsem nebyl kvůli špatné obraně. Klukům jsem proto o přestávce kladl na srdce, že není možné na vlastním hřišti dostat od hratelného soupeře osmnáct branek za třicet minut. Oni si to vzali k srdci, směrem dozadu výrazně přidali. Pro změnu jsme se však zase trápili útočně a tím pádem dlouho prohrávali, v padesáté minutě dokonce o tři góly. Závěr byl pak velice hektický, rozhodčí radši nebudu komentovat. Utkání mohlo dopadnout v podstatě jakkoliv, ale naštěstí vyšly poslední okamžiky lépe nám. Důležitou výhru jsme doslova vydřeli a díky tomu máme před sestupovými místy určitý bodový polštář. Pochvalu zaslouží celý tým, který střelecky táhl Jirka Kosina a dobrými zákroky v bráně držel Jirka Hrubý. Cením si toho, že kolektiv zvládl absenci všech obvyklých středních spojek Toma Flajsara, Filipa Mikulky a případně Kuby Flajsara, improvizovaně to dokázal v útoku uhrát i bez nich.“

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments