Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přibližující se dno tabulky vyburcovalo házenkáře TJ Sokol II Prostějov k velmi potřebnému vítězství. V 18. dějství 2. ligy mužů JM 2018/2019 udolali v nedělním odpoledni na vlastní palubovce hlavně úspěšným finišem Velké Meziříčí 32:30 (19:18) a pojistili si průběžné osmé místo, těsně za sedmou pozicí a dostatečně daleko od sestupových příček.

Domácím vyšel vstup do střetnutí, poměrně brzy vedli i bez rodinného klanu trojice Flajsarů 6:3. Potom však polevili v obraně, inkasovali hromadu gólů. A dost lacino dovolili soupeři otočit na 11:13. Naštěstí i Hanákům se směrem dopředu dařilo, zejména úderný Kosina často skóroval z levé spojky. Jeho střelecká potence udržela tým v zápase, vzepětím před přestávkou se dokonce podařilo jít zpátky do těsného náskoku 18:17.
Mírnou převahu „dvojka“ držela do 35. minuty (21:19), kdy pro změnu zvýšili tempo hosté a po dalším obratu na 21:22 dlouho zůstávali o kousek vepředu. I s pomocí diskutabilních výroků rozhodčích odskočili deset minut před koncem na 24:27, tím pádem to s ofenzivně se trápícím výběrem TJ nevypadalo vůbec valně.
Černíčkovi svěřenci se ale v závěru mohli opřít o tři klíčové zbraně: zlepšenou defenzivu, výborné zákroky gólmana Hrubého a pevnější nervy. Dvanáctibrankového Kosinu v pravou chvíli podpořili úspěšným zakončením též Bokůvka, Čelovský, Hacura, Jurečka i V. Micka. A zrodil se finální zvrat na 31:29 zkušeně pohlídaný v posledních desítkách vteřin kolektivní bojovností.
Statistiky z utkání, ostatní výsledky a průběžnou tabulku 2. ligy najdete na straně 26. V příštím čísle si můžete přečíst interview s trenérem prostějovských mužů Tomášem Černíčkem.

HLAS TRENÉRA
Tomáš ČERNÍČEK - TJ Sokol II Prostějov
„Nebyla to moc pěkná házená, spíš oboustranný boj, ale účel světí prostředky a my máme dva body, které jsme dost potřebovali. Sice nás to stálo hodně nervů, přesto jsme dobrou koncovkou domácí vítězství vyválčili. Už po prvním poločase se dařilo držet těsné vedení, ovšem moc spokojený jsem nebyl kvůli špatné obraně. Klukům jsem proto o přestávce kladl na srdce, že není možné na vlastním hřišti dostat od hratelného soupeře osmnáct branek za třicet minut. Oni si to vzali k srdci, směrem dozadu výrazně přidali. Pro změnu jsme se však zase trápili útočně a tím pádem dlouho prohrávali, v padesáté minutě dokonce o tři góly. Závěr byl pak velice hektický, rozhodčí radši nebudu komentovat. Utkání mohlo dopadnout v podstatě jakkoliv, ale naštěstí vyšly poslední okamžiky lépe nám. Důležitou výhru jsme doslova vydřeli a díky tomu máme před sestupovými místy určitý bodový polštář. Pochvalu zaslouží celý tým, který střelecky táhl Jirka Kosina a dobrými zákroky v bráně držel Jirka Hrubý. Cením si toho, že kolektiv zvládl absenci všech obvyklých středních spojek Toma Flajsara, Filipa Mikulky a případně Kuby Flajsara, improvizovaně to dokázal v útoku uhrát i bez nich.“

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments