Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přibližující se dno tabulky vyburcovalo házenkáře TJ Sokol II Prostějov k velmi potřebnému vítězství. V 18. dějství 2. ligy mužů JM 2018/2019 udolali v nedělním odpoledni na vlastní palubovce hlavně úspěšným finišem Velké Meziříčí 32:30 (19:18) a pojistili si průběžné osmé místo, těsně za sedmou pozicí a dostatečně daleko od sestupových příček.

Domácím vyšel vstup do střetnutí, poměrně brzy vedli i bez rodinného klanu trojice Flajsarů 6:3. Potom však polevili v obraně, inkasovali hromadu gólů. A dost lacino dovolili soupeři otočit na 11:13. Naštěstí i Hanákům se směrem dopředu dařilo, zejména úderný Kosina často skóroval z levé spojky. Jeho střelecká potence udržela tým v zápase, vzepětím před přestávkou se dokonce podařilo jít zpátky do těsného náskoku 18:17.
Mírnou převahu „dvojka“ držela do 35. minuty (21:19), kdy pro změnu zvýšili tempo hosté a po dalším obratu na 21:22 dlouho zůstávali o kousek vepředu. I s pomocí diskutabilních výroků rozhodčích odskočili deset minut před koncem na 24:27, tím pádem to s ofenzivně se trápícím výběrem TJ nevypadalo vůbec valně.
Černíčkovi svěřenci se ale v závěru mohli opřít o tři klíčové zbraně: zlepšenou defenzivu, výborné zákroky gólmana Hrubého a pevnější nervy. Dvanáctibrankového Kosinu v pravou chvíli podpořili úspěšným zakončením též Bokůvka, Čelovský, Hacura, Jurečka i V. Micka. A zrodil se finální zvrat na 31:29 zkušeně pohlídaný v posledních desítkách vteřin kolektivní bojovností.
Statistiky z utkání, ostatní výsledky a průběžnou tabulku 2. ligy najdete na straně 26. V příštím čísle si můžete přečíst interview s trenérem prostějovských mužů Tomášem Černíčkem.

HLAS TRENÉRA
Tomáš ČERNÍČEK - TJ Sokol II Prostějov
„Nebyla to moc pěkná házená, spíš oboustranný boj, ale účel světí prostředky a my máme dva body, které jsme dost potřebovali. Sice nás to stálo hodně nervů, přesto jsme dobrou koncovkou domácí vítězství vyválčili. Už po prvním poločase se dařilo držet těsné vedení, ovšem moc spokojený jsem nebyl kvůli špatné obraně. Klukům jsem proto o přestávce kladl na srdce, že není možné na vlastním hřišti dostat od hratelného soupeře osmnáct branek za třicet minut. Oni si to vzali k srdci, směrem dozadu výrazně přidali. Pro změnu jsme se však zase trápili útočně a tím pádem dlouho prohrávali, v padesáté minutě dokonce o tři góly. Závěr byl pak velice hektický, rozhodčí radši nebudu komentovat. Utkání mohlo dopadnout v podstatě jakkoliv, ale naštěstí vyšly poslední okamžiky lépe nám. Důležitou výhru jsme doslova vydřeli a díky tomu máme před sestupovými místy určitý bodový polštář. Pochvalu zaslouží celý tým, který střelecky táhl Jirka Kosina a dobrými zákroky v bráně držel Jirka Hrubý. Cením si toho, že kolektiv zvládl absenci všech obvyklých středních spojek Toma Flajsara, Filipa Mikulky a případně Kuby Flajsara, improvizovaně to dokázal v útoku uhrát i bez nich.“

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments