Dobré dopoledne, dnes je neděle 8.12.2019
svátek slaví Květoslava,
zítra Vratislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během minulé sezóny zaznamenali házenkáři TJ Sokol II Prostějov sympatický vzestup z dřívějších spodních pater 2. ligy mužů až na sedmé místo jihomoravské skupiny třetí nejvyšší soutěže ČR. Architektem tohoto herního zlepšení byl (staro)nový trenér Tomáš Černíček, a tudíž ústřední otázka směrem k novému ročníku 2019/2020 zněla: bude pokračovat ve své práci s nastartovaným týmem?

„Ano, s vedením klubu jsme se dohodli na další vzájemné spolupráci a byl jsem potvrzen jako hlavní trenér prostějovského mužstva i pro nejbližší sezónu,“ řekl Večerníku Tomáš Černíček. Z daného faktu měl upřímnou radost. „Mnohdy to sice není jednoduché, ale já jsem velký házenkářský nadšenec, vést mančaft i koučovat mě moc baví. A zvlášť v Sokole II, se kterým jsem dlouhodobě spjatý,“ zdůraznil oddílový patriot.
Momentálně už má základní plán, co a jak dál. „Přípravu jsme zahájili v pátek druhého srpna, úvodní měsíc budeme trénovat třikrát týdně na venkovním hřišti v areálu U Kalicha. Od září pak přejdeme do naší domácí haly RG a ZŠ města Prostějov. Určitě absolvujeme v sobotu 17. srpna tradiční přípravný turnaj v Droždíně a vstupním soutěžním zápasem bude souboj prvního kola Českého poháru v sobotu 31. srpna na vlastním hřišti proti Kuřimi,“ prozradil Černíček.
Hráčský kádr nedozná – na rozdíl od loňska – příliš mnoha změn. „Většina kluků přislíbila, že bude v našem týmu pokračovat. Pouze Tomáš Flajsar definitivně ukončil kariéru a Martina Bečičku čeká kvůli přetržené achilovce delší zdravotní pauza. Také jsme se rozhodli neobnovovat hostování několika hráčů z Horky nad Moravou, neboť tahle spolupráce příliš nefungovala,“ informoval zkušený lodivod.
Otazníky se vznášejí též nad případnou další výpomocí talentovaných bratranců Jakuba a Radka Flajsarových z extraligového Nového Veselí. „Samozřejmě o ně máme velký zájem, ale teprve se uvidí, jestli znovu vznikne možnost, aby za nás odehráli aspoň některá utkání. Totéž platí u jiných potenciálních posil z vyšších soutěží, o kterých formou hostovaček jednáme. Všechno se vyjasní v nejbližších týdnech,“ uvažoval Černíček.
Nový druholigový ročník v grupě Jižní Morava odstartuje 21. září, přičemž podstatnou změnou oproti předchozím letům je pouze jedenáct účastníků místo dvanácti. „Naším cílem každopádně bude navázat na solidní uplynulý rok jak herně, tak výsledkově. To znamená předvádět v rámci možností dobrou házenou a pohybovat se někde ve středu tabulky, v ideálním případě ještě trochu výš než loni,“ vyslovil Tomáš Černíček své obecné přání.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments