Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během minulé sezóny zaznamenali házenkáři TJ Sokol II Prostějov sympatický vzestup z dřívějších spodních pater 2. ligy mužů až na sedmé místo jihomoravské skupiny třetí nejvyšší soutěže ČR. Architektem tohoto herního zlepšení byl (staro)nový trenér Tomáš Černíček, a tudíž ústřední otázka směrem k novému ročníku 2019/2020 zněla: bude pokračovat ve své práci s nastartovaným týmem?

„Ano, s vedením klubu jsme se dohodli na další vzájemné spolupráci a byl jsem potvrzen jako hlavní trenér prostějovského mužstva i pro nejbližší sezónu,“ řekl Večerníku Tomáš Černíček. Z daného faktu měl upřímnou radost. „Mnohdy to sice není jednoduché, ale já jsem velký házenkářský nadšenec, vést mančaft i koučovat mě moc baví. A zvlášť v Sokole II, se kterým jsem dlouhodobě spjatý,“ zdůraznil oddílový patriot.
Momentálně už má základní plán, co a jak dál. „Přípravu jsme zahájili v pátek druhého srpna, úvodní měsíc budeme trénovat třikrát týdně na venkovním hřišti v areálu U Kalicha. Od září pak přejdeme do naší domácí haly RG a ZŠ města Prostějov. Určitě absolvujeme v sobotu 17. srpna tradiční přípravný turnaj v Droždíně a vstupním soutěžním zápasem bude souboj prvního kola Českého poháru v sobotu 31. srpna na vlastním hřišti proti Kuřimi,“ prozradil Černíček.
Hráčský kádr nedozná – na rozdíl od loňska – příliš mnoha změn. „Většina kluků přislíbila, že bude v našem týmu pokračovat. Pouze Tomáš Flajsar definitivně ukončil kariéru a Martina Bečičku čeká kvůli přetržené achilovce delší zdravotní pauza. Také jsme se rozhodli neobnovovat hostování několika hráčů z Horky nad Moravou, neboť tahle spolupráce příliš nefungovala,“ informoval zkušený lodivod.
Otazníky se vznášejí též nad případnou další výpomocí talentovaných bratranců Jakuba a Radka Flajsarových z extraligového Nového Veselí. „Samozřejmě o ně máme velký zájem, ale teprve se uvidí, jestli znovu vznikne možnost, aby za nás odehráli aspoň některá utkání. Totéž platí u jiných potenciálních posil z vyšších soutěží, o kterých formou hostovaček jednáme. Všechno se vyjasní v nejbližších týdnech,“ uvažoval Černíček.
Nový druholigový ročník v grupě Jižní Morava odstartuje 21. září, přičemž podstatnou změnou oproti předchozím letům je pouze jedenáct účastníků místo dvanácti. „Naším cílem každopádně bude navázat na solidní uplynulý rok jak herně, tak výsledkově. To znamená předvádět v rámci možností dobrou házenou a pohybovat se někde ve středu tabulky, v ideálním případě ještě trochu výš než loni,“ vyslovil Tomáš Černíček své obecné přání.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments