Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během minulé sezóny zaznamenali házenkáři TJ Sokol II Prostějov sympatický vzestup z dřívějších spodních pater 2. ligy mužů až na sedmé místo jihomoravské skupiny třetí nejvyšší soutěže ČR. Architektem tohoto herního zlepšení byl (staro)nový trenér Tomáš Černíček, a tudíž ústřední otázka směrem k novému ročníku 2019/2020 zněla: bude pokračovat ve své práci s nastartovaným týmem?

„Ano, s vedením klubu jsme se dohodli na další vzájemné spolupráci a byl jsem potvrzen jako hlavní trenér prostějovského mužstva i pro nejbližší sezónu,“ řekl Večerníku Tomáš Černíček. Z daného faktu měl upřímnou radost. „Mnohdy to sice není jednoduché, ale já jsem velký házenkářský nadšenec, vést mančaft i koučovat mě moc baví. A zvlášť v Sokole II, se kterým jsem dlouhodobě spjatý,“ zdůraznil oddílový patriot.
Momentálně už má základní plán, co a jak dál. „Přípravu jsme zahájili v pátek druhého srpna, úvodní měsíc budeme trénovat třikrát týdně na venkovním hřišti v areálu U Kalicha. Od září pak přejdeme do naší domácí haly RG a ZŠ města Prostějov. Určitě absolvujeme v sobotu 17. srpna tradiční přípravný turnaj v Droždíně a vstupním soutěžním zápasem bude souboj prvního kola Českého poháru v sobotu 31. srpna na vlastním hřišti proti Kuřimi,“ prozradil Černíček.
Hráčský kádr nedozná – na rozdíl od loňska – příliš mnoha změn. „Většina kluků přislíbila, že bude v našem týmu pokračovat. Pouze Tomáš Flajsar definitivně ukončil kariéru a Martina Bečičku čeká kvůli přetržené achilovce delší zdravotní pauza. Také jsme se rozhodli neobnovovat hostování několika hráčů z Horky nad Moravou, neboť tahle spolupráce příliš nefungovala,“ informoval zkušený lodivod.
Otazníky se vznášejí též nad případnou další výpomocí talentovaných bratranců Jakuba a Radka Flajsarových z extraligového Nového Veselí. „Samozřejmě o ně máme velký zájem, ale teprve se uvidí, jestli znovu vznikne možnost, aby za nás odehráli aspoň některá utkání. Totéž platí u jiných potenciálních posil z vyšších soutěží, o kterých formou hostovaček jednáme. Všechno se vyjasní v nejbližších týdnech,“ uvažoval Černíček.
Nový druholigový ročník v grupě Jižní Morava odstartuje 21. září, přičemž podstatnou změnou oproti předchozím letům je pouze jedenáct účastníků místo dvanácti. „Naším cílem každopádně bude navázat na solidní uplynulý rok jak herně, tak výsledkově. To znamená předvádět v rámci možností dobrou házenou a pohybovat se někde ve středu tabulky, v ideálním případě ještě trochu výš než loni,“ vyslovil Tomáš Černíček své obecné přání.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments