Dobré ráno, dnes je neděle 29.3.2020
svátek slaví Taťána,
zítra Arnošt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během minulé sezóny zaznamenali házenkáři TJ Sokol II Prostějov sympatický vzestup z dřívějších spodních pater 2. ligy mužů až na sedmé místo jihomoravské skupiny třetí nejvyšší soutěže ČR. Architektem tohoto herního zlepšení byl (staro)nový trenér Tomáš Černíček, a tudíž ústřední otázka směrem k novému ročníku 2019/2020 zněla: bude pokračovat ve své práci s nastartovaným týmem?

„Ano, s vedením klubu jsme se dohodli na další vzájemné spolupráci a byl jsem potvrzen jako hlavní trenér prostějovského mužstva i pro nejbližší sezónu,“ řekl Večerníku Tomáš Černíček. Z daného faktu měl upřímnou radost. „Mnohdy to sice není jednoduché, ale já jsem velký házenkářský nadšenec, vést mančaft i koučovat mě moc baví. A zvlášť v Sokole II, se kterým jsem dlouhodobě spjatý,“ zdůraznil oddílový patriot.
Momentálně už má základní plán, co a jak dál. „Přípravu jsme zahájili v pátek druhého srpna, úvodní měsíc budeme trénovat třikrát týdně na venkovním hřišti v areálu U Kalicha. Od září pak přejdeme do naší domácí haly RG a ZŠ města Prostějov. Určitě absolvujeme v sobotu 17. srpna tradiční přípravný turnaj v Droždíně a vstupním soutěžním zápasem bude souboj prvního kola Českého poháru v sobotu 31. srpna na vlastním hřišti proti Kuřimi,“ prozradil Černíček.
Hráčský kádr nedozná – na rozdíl od loňska – příliš mnoha změn. „Většina kluků přislíbila, že bude v našem týmu pokračovat. Pouze Tomáš Flajsar definitivně ukončil kariéru a Martina Bečičku čeká kvůli přetržené achilovce delší zdravotní pauza. Také jsme se rozhodli neobnovovat hostování několika hráčů z Horky nad Moravou, neboť tahle spolupráce příliš nefungovala,“ informoval zkušený lodivod.
Otazníky se vznášejí též nad případnou další výpomocí talentovaných bratranců Jakuba a Radka Flajsarových z extraligového Nového Veselí. „Samozřejmě o ně máme velký zájem, ale teprve se uvidí, jestli znovu vznikne možnost, aby za nás odehráli aspoň některá utkání. Totéž platí u jiných potenciálních posil z vyšších soutěží, o kterých formou hostovaček jednáme. Všechno se vyjasní v nejbližších týdnech,“ uvažoval Černíček.
Nový druholigový ročník v grupě Jižní Morava odstartuje 21. září, přičemž podstatnou změnou oproti předchozím letům je pouze jedenáct účastníků místo dvanácti. „Naším cílem každopádně bude navázat na solidní uplynulý rok jak herně, tak výsledkově. To znamená předvádět v rámci možností dobrou házenou a pohybovat se někde ve středu tabulky, v ideálním případě ještě trochu výš než loni,“ vyslovil Tomáš Černíček své obecné přání.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Aspoň něco hezkého, jaro je tady!

Uplynulý pátek deset minut před pátou hodinou ranní nastala jarní rovnodennost. A to krásné období roku o sobě dává vědět už v každé ulici, když nejen v Prostějově kvetou sněženky, bledule, a dokonce už i fialky. Tak snad nám to zlepší celkově smutnou „koronavirovou“ náladu…

Výpovědi hokejistům.

Nepříjemný závěr sezóny v podání prostějovských Jestřábů podtrhl klub několika výpověďmi pro hokejisty. Klub dle kuloárních hlasů údajně přišel o smlouvy a tím pádem i o příjmy. Pro fanoušky možná překvapení, pro některé z hokejistů však, podle jejich slov, ani ne. A bohužel půltucet už obdržel padáka. Poštou…

Total Comments

Osobnost týdne

Anna Hanáková

Známá prostějovská numeroložka přispěchala v exkluzivním rozhovoru pro rubriku Servis pro ženy alespoň s kouskem nádechu optimismu, že by ten letošní rok nemusel být až tak špatný. A dokonce poradila, jak se obrnit proti strachu. A to se právě v těchto dnech hodí!

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

12

Počet lidí s prokázanou nákazou Covid-19 v Olomouckém kraji do nedělního večera vzrostl na 85. Během víkendu výrazně přibylo nakažených zejména na Prostějovsku, kde bylo nově evidováno už plný tucet případů.

Total Comments

Výrok týdne

„NEJEN MY JSME TEĎ MĚSTEM DUCHŮ...“

Náměstek primátora Jiří Rozehnal přiznal, že zahájení jakékoliv stavební investice je v těchto dnech velkým problémem

Total Comments

Z_Kalendar