Dobré ráno, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během minulé sezóny zaznamenali házenkáři TJ Sokol II Prostějov sympatický vzestup z dřívějších spodních pater 2. ligy mužů až na sedmé místo jihomoravské skupiny třetí nejvyšší soutěže ČR. Architektem tohoto herního zlepšení byl (staro)nový trenér Tomáš Černíček, a tudíž ústřední otázka směrem k novému ročníku 2019/2020 zněla: bude pokračovat ve své práci s nastartovaným týmem?

„Ano, s vedením klubu jsme se dohodli na další vzájemné spolupráci a byl jsem potvrzen jako hlavní trenér prostějovského mužstva i pro nejbližší sezónu,“ řekl Večerníku Tomáš Černíček. Z daného faktu měl upřímnou radost. „Mnohdy to sice není jednoduché, ale já jsem velký házenkářský nadšenec, vést mančaft i koučovat mě moc baví. A zvlášť v Sokole II, se kterým jsem dlouhodobě spjatý,“ zdůraznil oddílový patriot.
Momentálně už má základní plán, co a jak dál. „Přípravu jsme zahájili v pátek druhého srpna, úvodní měsíc budeme trénovat třikrát týdně na venkovním hřišti v areálu U Kalicha. Od září pak přejdeme do naší domácí haly RG a ZŠ města Prostějov. Určitě absolvujeme v sobotu 17. srpna tradiční přípravný turnaj v Droždíně a vstupním soutěžním zápasem bude souboj prvního kola Českého poháru v sobotu 31. srpna na vlastním hřišti proti Kuřimi,“ prozradil Černíček.
Hráčský kádr nedozná – na rozdíl od loňska – příliš mnoha změn. „Většina kluků přislíbila, že bude v našem týmu pokračovat. Pouze Tomáš Flajsar definitivně ukončil kariéru a Martina Bečičku čeká kvůli přetržené achilovce delší zdravotní pauza. Také jsme se rozhodli neobnovovat hostování několika hráčů z Horky nad Moravou, neboť tahle spolupráce příliš nefungovala,“ informoval zkušený lodivod.
Otazníky se vznášejí též nad případnou další výpomocí talentovaných bratranců Jakuba a Radka Flajsarových z extraligového Nového Veselí. „Samozřejmě o ně máme velký zájem, ale teprve se uvidí, jestli znovu vznikne možnost, aby za nás odehráli aspoň některá utkání. Totéž platí u jiných potenciálních posil z vyšších soutěží, o kterých formou hostovaček jednáme. Všechno se vyjasní v nejbližších týdnech,“ uvažoval Černíček.
Nový druholigový ročník v grupě Jižní Morava odstartuje 21. září, přičemž podstatnou změnou oproti předchozím letům je pouze jedenáct účastníků místo dvanácti. „Naším cílem každopádně bude navázat na solidní uplynulý rok jak herně, tak výsledkově. To znamená předvádět v rámci možností dobrou házenou a pohybovat se někde ve středu tabulky, v ideálním případě ještě trochu výš než loni,“ vyslovil Tomáš Černíček své obecné přání.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-