Příjemnou noc, dnes je středa 13.11.2019
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Hromada hráčských absencí tradičně zasypala házenkáře TJ Sokol II Prostějov, takže do střetnutí 1. kola Českého poháru mužů 2019/20 proti posílené Kuřimi šli doslova s torzem týmu. Nemohlo to tedy dopadnout jinak než výsledkovým debaklem, který byl nakonec skutečně vydatný 19:34 (9:16).

Z na pohled širokého kádru zbyli Hanákům vinou různých důvodů jen gólmani číslo dva a tři plus osm plejerů do pole, ovšem pouze jediná spojka. Tím pádem museli jednotliví členové sestavy většinou na jiné posty oproti těm, kde nastupují normálně.
Hosté naopak dorazili v personálně „plné palbě“ a od začátku vzali vývoj duelu pevně do své moci. Neměli problém se často prosazovat přes průchodnou obranu TJ, sami přitom dovolili nesourodému soupeři skórovat jen sporadicky. V 11. minutě tak světelná tabule ukazovala stav 1:6.
Od té chvíle se bojovníci „dvojky“ trochu zvedli a dotáhli na 5:8, leč vzápětí inkasovali pět branek za sebou (5:13), čímž viditelně lepší Jihomoravané získali definitivní jistotu. Ještě do 42. minuty se ale Sokol relativně držel, když střelbu na sebe hodně brali Jurečka s Mikulkou a ze sedmiček se nemýlil Hacura.
Početně omezenému mančaftu PV včetně tří veteránů Ordelta, Z. Micky a Juríka však postupně docházely síly, tím pádem nabrala převaha kuřimské družiny v závěru větší grády. Po drtivém odskočení z 13:21 na 14:29 to deset minut před koncem vypadalo, že prostějovská ekipa dostane ranec snad o dvacet kusů, nicméně tuhle hrozbu domácí zažehnali. A padli „jen“ rozdílem patnácti tref.

Hodnocení prostějovského kouče
„Byla to hrůza, poprava v přímém přenosu. Ale dalo se to očekávat, protože s jednou spojkou se házená hrát opravdu nedá. Z různých důvodů se dnes bohužel omluvilo osm hráčů včetně stěžejních a nastoupili ti, co zbyli. Navíc většina z nich musela jít na posty, kde nejsou zvyklí, a utkání logicky dopadlo naší vysokou porážkou. Na lepší výsledek jsme za daných okolností asi neměli, na straně posíleného soupeře byla jasně vyšší kvalita. Jako přípravu jsem si to původně představoval jinak, ale v takovém složení spočíval cíl ve snaze tenhle zápas nějak důstojně absolvovat. Jestli se to podařilo, nevím, podlehnout doma o patnáct je fakt ranec. Během tří týdnů zbývajících do startu druhé ligy se musíme nějak zkonsolidovat a dát dohromady, abychom do soutěže šli v trochu solidním stavu. Kádr nadále řeším, zatím to však nevypadá nijak slibně. Spíš v porovnání s minulou sezónou oslabíme a tím víc budeme muset bojovat.“

HÁZENÁ
Český pohár mužů 2019/20, 1. kolo
TJ Sokol II Prostějov – SK Kuřim 19:34 (9:16)
Brankový sled: 0:4, 1:6, 3:8, 5:8, 5:13, 8:13, 9:16, 11:17, 11:19, 13:21, 13:28, 16:29, 17:33, 19:34.
Rozhodčí: Tůma a Pernička. Vyloučení: 1:1. Sedmičky: 4/3:1/1. Diváci: 50.
Sestava a branky Prostějova: Z. Micka, Sladovník – J. Grepl 1, Hacura 4/3, Hodan 2, Jurík 2, Ordelt 1, Lamplota, Mikulka 4, Jurečka 5. Trenér: Tomáš Černíček.
Nejvíce branek Kuřimi: Souček 8, Křivánek a Dlapa 5.


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments