Příjemnou noc, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Hromada hráčských absencí tradičně zasypala házenkáře TJ Sokol II Prostějov, takže do střetnutí 1. kola Českého poháru mužů 2019/20 proti posílené Kuřimi šli doslova s torzem týmu. Nemohlo to tedy dopadnout jinak než výsledkovým debaklem, který byl nakonec skutečně vydatný 19:34 (9:16).

Z na pohled širokého kádru zbyli Hanákům vinou různých důvodů jen gólmani číslo dva a tři plus osm plejerů do pole, ovšem pouze jediná spojka. Tím pádem museli jednotliví členové sestavy většinou na jiné posty oproti těm, kde nastupují normálně.
Hosté naopak dorazili v personálně „plné palbě“ a od začátku vzali vývoj duelu pevně do své moci. Neměli problém se často prosazovat přes průchodnou obranu TJ, sami přitom dovolili nesourodému soupeři skórovat jen sporadicky. V 11. minutě tak světelná tabule ukazovala stav 1:6.
Od té chvíle se bojovníci „dvojky“ trochu zvedli a dotáhli na 5:8, leč vzápětí inkasovali pět branek za sebou (5:13), čímž viditelně lepší Jihomoravané získali definitivní jistotu. Ještě do 42. minuty se ale Sokol relativně držel, když střelbu na sebe hodně brali Jurečka s Mikulkou a ze sedmiček se nemýlil Hacura.
Početně omezenému mančaftu PV včetně tří veteránů Ordelta, Z. Micky a Juríka však postupně docházely síly, tím pádem nabrala převaha kuřimské družiny v závěru větší grády. Po drtivém odskočení z 13:21 na 14:29 to deset minut před koncem vypadalo, že prostějovská ekipa dostane ranec snad o dvacet kusů, nicméně tuhle hrozbu domácí zažehnali. A padli „jen“ rozdílem patnácti tref.

Hodnocení prostějovského kouče
„Byla to hrůza, poprava v přímém přenosu. Ale dalo se to očekávat, protože s jednou spojkou se házená hrát opravdu nedá. Z různých důvodů se dnes bohužel omluvilo osm hráčů včetně stěžejních a nastoupili ti, co zbyli. Navíc většina z nich musela jít na posty, kde nejsou zvyklí, a utkání logicky dopadlo naší vysokou porážkou. Na lepší výsledek jsme za daných okolností asi neměli, na straně posíleného soupeře byla jasně vyšší kvalita. Jako přípravu jsem si to původně představoval jinak, ale v takovém složení spočíval cíl ve snaze tenhle zápas nějak důstojně absolvovat. Jestli se to podařilo, nevím, podlehnout doma o patnáct je fakt ranec. Během tří týdnů zbývajících do startu druhé ligy se musíme nějak zkonsolidovat a dát dohromady, abychom do soutěže šli v trochu solidním stavu. Kádr nadále řeším, zatím to však nevypadá nijak slibně. Spíš v porovnání s minulou sezónou oslabíme a tím víc budeme muset bojovat.“

HÁZENÁ
Český pohár mužů 2019/20, 1. kolo
TJ Sokol II Prostějov – SK Kuřim 19:34 (9:16)
Brankový sled: 0:4, 1:6, 3:8, 5:8, 5:13, 8:13, 9:16, 11:17, 11:19, 13:21, 13:28, 16:29, 17:33, 19:34.
Rozhodčí: Tůma a Pernička. Vyloučení: 1:1. Sedmičky: 4/3:1/1. Diváci: 50.
Sestava a branky Prostějova: Z. Micka, Sladovník – J. Grepl 1, Hacura 4/3, Hodan 2, Jurík 2, Ordelt 1, Lamplota, Mikulka 4, Jurečka 5. Trenér: Tomáš Černíček.
Nejvíce branek Kuřimi: Souček 8, Křivánek a Dlapa 5.


Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar