Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Hromada hráčských absencí tradičně zasypala házenkáře TJ Sokol II Prostějov, takže do střetnutí 1. kola Českého poháru mužů 2019/20 proti posílené Kuřimi šli doslova s torzem týmu. Nemohlo to tedy dopadnout jinak než výsledkovým debaklem, který byl nakonec skutečně vydatný 19:34 (9:16).

Z na pohled širokého kádru zbyli Hanákům vinou různých důvodů jen gólmani číslo dva a tři plus osm plejerů do pole, ovšem pouze jediná spojka. Tím pádem museli jednotliví členové sestavy většinou na jiné posty oproti těm, kde nastupují normálně.
Hosté naopak dorazili v personálně „plné palbě“ a od začátku vzali vývoj duelu pevně do své moci. Neměli problém se často prosazovat přes průchodnou obranu TJ, sami přitom dovolili nesourodému soupeři skórovat jen sporadicky. V 11. minutě tak světelná tabule ukazovala stav 1:6.
Od té chvíle se bojovníci „dvojky“ trochu zvedli a dotáhli na 5:8, leč vzápětí inkasovali pět branek za sebou (5:13), čímž viditelně lepší Jihomoravané získali definitivní jistotu. Ještě do 42. minuty se ale Sokol relativně držel, když střelbu na sebe hodně brali Jurečka s Mikulkou a ze sedmiček se nemýlil Hacura.
Početně omezenému mančaftu PV včetně tří veteránů Ordelta, Z. Micky a Juríka však postupně docházely síly, tím pádem nabrala převaha kuřimské družiny v závěru větší grády. Po drtivém odskočení z 13:21 na 14:29 to deset minut před koncem vypadalo, že prostějovská ekipa dostane ranec snad o dvacet kusů, nicméně tuhle hrozbu domácí zažehnali. A padli „jen“ rozdílem patnácti tref.

Hodnocení prostějovského kouče
„Byla to hrůza, poprava v přímém přenosu. Ale dalo se to očekávat, protože s jednou spojkou se házená hrát opravdu nedá. Z různých důvodů se dnes bohužel omluvilo osm hráčů včetně stěžejních a nastoupili ti, co zbyli. Navíc většina z nich musela jít na posty, kde nejsou zvyklí, a utkání logicky dopadlo naší vysokou porážkou. Na lepší výsledek jsme za daných okolností asi neměli, na straně posíleného soupeře byla jasně vyšší kvalita. Jako přípravu jsem si to původně představoval jinak, ale v takovém složení spočíval cíl ve snaze tenhle zápas nějak důstojně absolvovat. Jestli se to podařilo, nevím, podlehnout doma o patnáct je fakt ranec. Během tří týdnů zbývajících do startu druhé ligy se musíme nějak zkonsolidovat a dát dohromady, abychom do soutěže šli v trochu solidním stavu. Kádr nadále řeším, zatím to však nevypadá nijak slibně. Spíš v porovnání s minulou sezónou oslabíme a tím víc budeme muset bojovat.“

HÁZENÁ
Český pohár mužů 2019/20, 1. kolo
TJ Sokol II Prostějov – SK Kuřim 19:34 (9:16)
Brankový sled: 0:4, 1:6, 3:8, 5:8, 5:13, 8:13, 9:16, 11:17, 11:19, 13:21, 13:28, 16:29, 17:33, 19:34.
Rozhodčí: Tůma a Pernička. Vyloučení: 1:1. Sedmičky: 4/3:1/1. Diváci: 50.
Sestava a branky Prostějova: Z. Micka, Sladovník – J. Grepl 1, Hacura 4/3, Hodan 2, Jurík 2, Ordelt 1, Lamplota, Mikulka 4, Jurečka 5. Trenér: Tomáš Černíček.
Nejvíce branek Kuřimi: Souček 8, Křivánek a Dlapa 5.


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments