Dobré odpoledne, dnes je pondělí 20.1.2020
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Hromada hráčských absencí tradičně zasypala házenkáře TJ Sokol II Prostějov, takže do střetnutí 1. kola Českého poháru mužů 2019/20 proti posílené Kuřimi šli doslova s torzem týmu. Nemohlo to tedy dopadnout jinak než výsledkovým debaklem, který byl nakonec skutečně vydatný 19:34 (9:16).

Z na pohled širokého kádru zbyli Hanákům vinou různých důvodů jen gólmani číslo dva a tři plus osm plejerů do pole, ovšem pouze jediná spojka. Tím pádem museli jednotliví členové sestavy většinou na jiné posty oproti těm, kde nastupují normálně.
Hosté naopak dorazili v personálně „plné palbě“ a od začátku vzali vývoj duelu pevně do své moci. Neměli problém se často prosazovat přes průchodnou obranu TJ, sami přitom dovolili nesourodému soupeři skórovat jen sporadicky. V 11. minutě tak světelná tabule ukazovala stav 1:6.
Od té chvíle se bojovníci „dvojky“ trochu zvedli a dotáhli na 5:8, leč vzápětí inkasovali pět branek za sebou (5:13), čímž viditelně lepší Jihomoravané získali definitivní jistotu. Ještě do 42. minuty se ale Sokol relativně držel, když střelbu na sebe hodně brali Jurečka s Mikulkou a ze sedmiček se nemýlil Hacura.
Početně omezenému mančaftu PV včetně tří veteránů Ordelta, Z. Micky a Juríka však postupně docházely síly, tím pádem nabrala převaha kuřimské družiny v závěru větší grády. Po drtivém odskočení z 13:21 na 14:29 to deset minut před koncem vypadalo, že prostějovská ekipa dostane ranec snad o dvacet kusů, nicméně tuhle hrozbu domácí zažehnali. A padli „jen“ rozdílem patnácti tref.

Hodnocení prostějovského kouče
„Byla to hrůza, poprava v přímém přenosu. Ale dalo se to očekávat, protože s jednou spojkou se házená hrát opravdu nedá. Z různých důvodů se dnes bohužel omluvilo osm hráčů včetně stěžejních a nastoupili ti, co zbyli. Navíc většina z nich musela jít na posty, kde nejsou zvyklí, a utkání logicky dopadlo naší vysokou porážkou. Na lepší výsledek jsme za daných okolností asi neměli, na straně posíleného soupeře byla jasně vyšší kvalita. Jako přípravu jsem si to původně představoval jinak, ale v takovém složení spočíval cíl ve snaze tenhle zápas nějak důstojně absolvovat. Jestli se to podařilo, nevím, podlehnout doma o patnáct je fakt ranec. Během tří týdnů zbývajících do startu druhé ligy se musíme nějak zkonsolidovat a dát dohromady, abychom do soutěže šli v trochu solidním stavu. Kádr nadále řeším, zatím to však nevypadá nijak slibně. Spíš v porovnání s minulou sezónou oslabíme a tím víc budeme muset bojovat.“

HÁZENÁ
Český pohár mužů 2019/20, 1. kolo
TJ Sokol II Prostějov – SK Kuřim 19:34 (9:16)
Brankový sled: 0:4, 1:6, 3:8, 5:8, 5:13, 8:13, 9:16, 11:17, 11:19, 13:21, 13:28, 16:29, 17:33, 19:34.
Rozhodčí: Tůma a Pernička. Vyloučení: 1:1. Sedmičky: 4/3:1/1. Diváci: 50.
Sestava a branky Prostějova: Z. Micka, Sladovník – J. Grepl 1, Hacura 4/3, Hodan 2, Jurík 2, Ordelt 1, Lamplota, Mikulka 4, Jurečka 5. Trenér: Tomáš Černíček.
Nejvíce branek Kuřimi: Souček 8, Křivánek a Dlapa 5.


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments