Dobré odpoledne, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po takřka žádné přípravě a bez mnoha hráčů základního kádru vstupovali házenkáři TJ Sokol II Prostějov do 2. ligy mužů ČR 2019/20. Sice měli v úvodním kole výhodu domácího prostředí, jenže stál proti nim jeden z největších favoritů jihomoravské skupiny soutěže HK Ivančice. A podle toho vše dopadlo, konečný výsledek 20:29 (11:15) byl zaslouženě jednoznačný i logický.

Hanáci ztráceli od samého začátku (0:2, 3:6), neboť se velice těžko prosazovali směrem dopředu. Defenzivu neměli špatnou, ovšem nastřílet šest gólů za úvodních téměř dvacet minut je v současné házené opravdu málo. Přesto vzepětí mezi zmíněnou 20. a 24. minutou přineslo vyrovnání ze 6:9 na 10:10, rázem se zdálo střetnutí otevřené. Chyba lávky.
Plejeři „dvojky“ povolili v do té doby solidní obraně, přidali několik snadno ztracených míčů i ukvapených zakončení a do šaten se o přestávce šlo za stavu 11:15. Navíc po změně stran si už hosté evidentně nechtěli dělat žádné další problémy, místo toho soustředěným kvalitním výkonem svůj náskok postupně zvyšovali (12:19, 15:23, 18:27, 19:29).
V prostějovském dresu se nenašel nikdo ofenzivně natolik schopný častěji skórovat ze hry, spolupráce Sokola na palubovce viditelně vázla. Jasnému rezultátu ve prospěch mnohem lepšího ivančického družstva se tedy nešlo absolutně divit.


POHLEDEM TRENÉRA
Tomáš ČERNÍČEK - TJ Sokol II Prostějov:
„Naše personální složení není momentálně zdaleka ideální, což se proti silnému soupeři projevilo. Máme vlastně jen tři stabilní spojky, což je strašně málo a těžko se takhle hraje. Klukům na daném postu chybí možnost střídání i víc variant, zatímco hosté protáčeli spojek celou řadu a těžili z toho. My jsme za současné situace museli dokonce povolat do zbraně veterány, kteří už delší dobu zápasy neabsolvovali. A například Michal Nevrlý odvedl velice dobrý výkon. Bohužel nám citelně chybí mladá krev, absencí máme kvůli zdravotním problémům, pracovnímu zaneprázdnění, studiu či rodinným povinnostem opravdu příliš mnoho. Ivančice byly po všech stránkách jasně lepší: v obraně i v útoku, rychlostí, tvrdostí a také kombinačně. Vysoko zvítězily naprosto zaslouženě, my jsme se snažili aspoň udržet výsledek v nějak přijatelné podobě. Sezóna je ale dlouhá, nezbývá než se pokusit o postupnou konsolidaci. A věřit, že časem bude o něco lépe...“

HÁZENÁ
2. liga mužů JM 2019/20, 1. kolo
TJ Sokol II Prostějov – HK Ivančice
20:29 (11:15)
Brankový sled: 0:2, 2:3, 2:5, 5:6, 5:8, 8:9, 10:10, 10:13, 11:15, 12:19, 14:20, 14:22, 16:24, 18:24, 18:27, 19:29, 20:29.
Rozhodčí: Kummerová a Smékal. Vyloučení: 4:5. Sedmičky: 3/3:3/2. Diváci: 40.
Sestava a branky Prostějova: Z. Micka, Hrubý – V. Micka 2, J. Grepl, Hacura 2, Hodan 3, Jurík 1, Chytil, Říha, M. Nevrlý 3, Mikulka 2, Kosina 4/3, Jurečka 3. Trenér: Tomáš Černíček.
Nejvíce branek Ivančic: Mařík 6, Kocáb 6/2, Nečas 4.


Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar