Dobré dopoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po takřka žádné přípravě a bez mnoha hráčů základního kádru vstupovali házenkáři TJ Sokol II Prostějov do 2. ligy mužů ČR 2019/20. Sice měli v úvodním kole výhodu domácího prostředí, jenže stál proti nim jeden z největších favoritů jihomoravské skupiny soutěže HK Ivančice. A podle toho vše dopadlo, konečný výsledek 20:29 (11:15) byl zaslouženě jednoznačný i logický.

Hanáci ztráceli od samého začátku (0:2, 3:6), neboť se velice těžko prosazovali směrem dopředu. Defenzivu neměli špatnou, ovšem nastřílet šest gólů za úvodních téměř dvacet minut je v současné házené opravdu málo. Přesto vzepětí mezi zmíněnou 20. a 24. minutou přineslo vyrovnání ze 6:9 na 10:10, rázem se zdálo střetnutí otevřené. Chyba lávky.
Plejeři „dvojky“ povolili v do té doby solidní obraně, přidali několik snadno ztracených míčů i ukvapených zakončení a do šaten se o přestávce šlo za stavu 11:15. Navíc po změně stran si už hosté evidentně nechtěli dělat žádné další problémy, místo toho soustředěným kvalitním výkonem svůj náskok postupně zvyšovali (12:19, 15:23, 18:27, 19:29).
V prostějovském dresu se nenašel nikdo ofenzivně natolik schopný častěji skórovat ze hry, spolupráce Sokola na palubovce viditelně vázla. Jasnému rezultátu ve prospěch mnohem lepšího ivančického družstva se tedy nešlo absolutně divit.


POHLEDEM TRENÉRA
Tomáš ČERNÍČEK - TJ Sokol II Prostějov:
„Naše personální složení není momentálně zdaleka ideální, což se proti silnému soupeři projevilo. Máme vlastně jen tři stabilní spojky, což je strašně málo a těžko se takhle hraje. Klukům na daném postu chybí možnost střídání i víc variant, zatímco hosté protáčeli spojek celou řadu a těžili z toho. My jsme za současné situace museli dokonce povolat do zbraně veterány, kteří už delší dobu zápasy neabsolvovali. A například Michal Nevrlý odvedl velice dobrý výkon. Bohužel nám citelně chybí mladá krev, absencí máme kvůli zdravotním problémům, pracovnímu zaneprázdnění, studiu či rodinným povinnostem opravdu příliš mnoho. Ivančice byly po všech stránkách jasně lepší: v obraně i v útoku, rychlostí, tvrdostí a také kombinačně. Vysoko zvítězily naprosto zaslouženě, my jsme se snažili aspoň udržet výsledek v nějak přijatelné podobě. Sezóna je ale dlouhá, nezbývá než se pokusit o postupnou konsolidaci. A věřit, že časem bude o něco lépe...“

HÁZENÁ
2. liga mužů JM 2019/20, 1. kolo
TJ Sokol II Prostějov – HK Ivančice
20:29 (11:15)
Brankový sled: 0:2, 2:3, 2:5, 5:6, 5:8, 8:9, 10:10, 10:13, 11:15, 12:19, 14:20, 14:22, 16:24, 18:24, 18:27, 19:29, 20:29.
Rozhodčí: Kummerová a Smékal. Vyloučení: 4:5. Sedmičky: 3/3:3/2. Diváci: 40.
Sestava a branky Prostějova: Z. Micka, Hrubý – V. Micka 2, J. Grepl, Hacura 2, Hodan 3, Jurík 1, Chytil, Říha, M. Nevrlý 3, Mikulka 2, Kosina 4/3, Jurečka 3. Trenér: Tomáš Černíček.
Nejvíce branek Ivančic: Mařík 6, Kocáb 6/2, Nečas 4.


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments