Dobrý večer, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po takřka žádné přípravě a bez mnoha hráčů základního kádru vstupovali házenkáři TJ Sokol II Prostějov do 2. ligy mužů ČR 2019/20. Sice měli v úvodním kole výhodu domácího prostředí, jenže stál proti nim jeden z největších favoritů jihomoravské skupiny soutěže HK Ivančice. A podle toho vše dopadlo, konečný výsledek 20:29 (11:15) byl zaslouženě jednoznačný i logický.

Hanáci ztráceli od samého začátku (0:2, 3:6), neboť se velice těžko prosazovali směrem dopředu. Defenzivu neměli špatnou, ovšem nastřílet šest gólů za úvodních téměř dvacet minut je v současné házené opravdu málo. Přesto vzepětí mezi zmíněnou 20. a 24. minutou přineslo vyrovnání ze 6:9 na 10:10, rázem se zdálo střetnutí otevřené. Chyba lávky.
Plejeři „dvojky“ povolili v do té doby solidní obraně, přidali několik snadno ztracených míčů i ukvapených zakončení a do šaten se o přestávce šlo za stavu 11:15. Navíc po změně stran si už hosté evidentně nechtěli dělat žádné další problémy, místo toho soustředěným kvalitním výkonem svůj náskok postupně zvyšovali (12:19, 15:23, 18:27, 19:29).
V prostějovském dresu se nenašel nikdo ofenzivně natolik schopný častěji skórovat ze hry, spolupráce Sokola na palubovce viditelně vázla. Jasnému rezultátu ve prospěch mnohem lepšího ivančického družstva se tedy nešlo absolutně divit.


POHLEDEM TRENÉRA
Tomáš ČERNÍČEK - TJ Sokol II Prostějov:
„Naše personální složení není momentálně zdaleka ideální, což se proti silnému soupeři projevilo. Máme vlastně jen tři stabilní spojky, což je strašně málo a těžko se takhle hraje. Klukům na daném postu chybí možnost střídání i víc variant, zatímco hosté protáčeli spojek celou řadu a těžili z toho. My jsme za současné situace museli dokonce povolat do zbraně veterány, kteří už delší dobu zápasy neabsolvovali. A například Michal Nevrlý odvedl velice dobrý výkon. Bohužel nám citelně chybí mladá krev, absencí máme kvůli zdravotním problémům, pracovnímu zaneprázdnění, studiu či rodinným povinnostem opravdu příliš mnoho. Ivančice byly po všech stránkách jasně lepší: v obraně i v útoku, rychlostí, tvrdostí a také kombinačně. Vysoko zvítězily naprosto zaslouženě, my jsme se snažili aspoň udržet výsledek v nějak přijatelné podobě. Sezóna je ale dlouhá, nezbývá než se pokusit o postupnou konsolidaci. A věřit, že časem bude o něco lépe...“

HÁZENÁ
2. liga mužů JM 2019/20, 1. kolo
TJ Sokol II Prostějov – HK Ivančice
20:29 (11:15)
Brankový sled: 0:2, 2:3, 2:5, 5:6, 5:8, 8:9, 10:10, 10:13, 11:15, 12:19, 14:20, 14:22, 16:24, 18:24, 18:27, 19:29, 20:29.
Rozhodčí: Kummerová a Smékal. Vyloučení: 4:5. Sedmičky: 3/3:3/2. Diváci: 40.
Sestava a branky Prostějova: Z. Micka, Hrubý – V. Micka 2, J. Grepl, Hacura 2, Hodan 3, Jurík 1, Chytil, Říha, M. Nevrlý 3, Mikulka 2, Kosina 4/3, Jurečka 3. Trenér: Tomáš Černíček.
Nejvíce branek Ivančic: Mařík 6, Kocáb 6/2, Nečas 4.


Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments