Dobrý podvečer, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Start do 2. ligy mužů JM 2019/20 se házenkářům TJ Sokol Kostelec na Hané HK vůbec nepovedl. Herně ani výsledkově. Byť měli na vlastní palubovce přijatelného soupeře, proti SKKP Brno B selhali. Finální skóre 29:31 (13:18) sice vypadá těsně, ale většinu střetnutí ztráceli o dost více a manko dotáhli až v úplném závěru.

Pojďme však na začátek. Ten domácím tradičně nevyšel, leč tentokrát nijak fatálně. Při mizerné obraně, která béčku Králova Pole dovolila za úvodních devět minut těžko uvěřitelných osm gólů, totiž sami dokázali často přesně pálit (zejména kapitán Smékal s mladíkem Havlíkem). Po čtvrthodině duelu tak panoval nerozhodný stav 10:10 a čekalo se, kdy Hanáci udeří. Leč místo toho se vývoj prudce zlomil na stranu hostů.
Ti dál pokračovali v kanonádě, neudržitelní byli především pendlové z extraligového áčka Stein + Kučera. K tomu se rozchytal brankář Pšenica, hákáčko čím dál víc kupilo nevynucené chyby, odešel mu do té doby produktivní útok – a Jihomoravané najednou dominovali. Ve zbytku zahajovací půle získali klíčový náskok - 12:17.
Hned po obrátce brněnská skvadra zvýšila dokonce na 13:19 a muži v modrobílém se pustili do obvyklé snahy o co nejrychlejší dotahování. Bohužel se nesetkala s úspěchem, ani když početně úzkému kolektivu SKKP (měl pouze dva plejery na střídání) logicky docházely síly. I díky tomu se herní taktovky postupně chopili kostelečtí chlapci, ovšem doplatili na dvě věci.
Jednak si protivníka nechali utéct vlastními hrubkami z 19:23 na 21:28, a když pak snížili na 24:28 devět minut před koncem, přišly jejich další osudové minely. Jak vzadu, tak hlavně při zakončení vinou hromady zahozených tutovek. Přidalo se též několik nastřelených tyčí a po dechu lapající Brňáci tohle všechno potrestali rozhodujícím trhákem (24:31). Pětibranková šňůra Sokola v koncovce jen upravila výsledek do opticky vyrovnané podoby – 29:31.

POHLEDEM TRENÉRA
Milan VARHALÍK - TJ Sokol Kostelec na Hané HK:
„Bylo vidět, že je to první zápas nové sezóny. A prohráli jsme si ho totálně sami. V prvním poločase chybělo nasazení, bojovnost a strašně moc dalších aspektů včetně základních věcí, jako pohyb s míčem i bez míče. Ve druhé půlce jsme trochu změnili obranu a zlepšili se, dostali stále unavenějšího soupeře v menším počtu pod větší tlak. Klidně jsme mohli zvítězit, kdybychom proměňovali šance a neudělali tolik technických chyb. I na trefené tyčky a zahozené tutovky z brankoviště jsme určitě vysoko vyhráli, což nám zlomilo vaz. Výsledek se sice v závěru podařilo přikrášlit z dost velké ztráty na mínus dva góly, ale šlo pouze o kosmetickou úpravu skóre. Musíme si všichni včetně mě sáhnout do svědomí, co vlastně chceme a jak hodláme hrát, aby to nevypadalo takhle. Podle mého názoru náš mančaft určitě má na to, aby hrál mnohem lépe. Své si odvedli dobře chytající gólmani, v poli to šlo líp spíš mladším než starším. Citelně chyběl hráč, který by to vzal na sebe, potáhl balón a šel pořádně do pohybu, nehrál tolik ze stoje. Což je přesně ono, co musíme změnit a nedělat to. Je potřeba pokaždé odevzdat na hřišti maximum.“

HÁZENÁ
2. liga mužů JM 2019/20, 1. kolo
TJ Sokol Kostelec na Hané HK – SKKP Brno B 29:31 (13:18)
Brankový sled: 1:2, 3:3, 3:5, 5:8, 8:8, 10:10, 10:14, 11:16, 13:17, 13:19, 15:19, 19:23, 19:25, 21:28, 24:28, 24:31, 29:31.
Rozhodčí: Dalajka a Šohaj. Vyloučení: 4:6. Sedmičky: 5/5:0. Diváci: 89.
Sestava a branky Kostelce: Grulich, Navrátil – V. Prášil, Havlík 6, Pospíšil 3, Popelka 3, Smékal 8/3, Dostál 1, Podhrázský 1, Knápek 2/2, Nevrla 2, M. Grepl 2, Kolář 1, Palička. Trenéři: Milan Varhalík a Leoš Havlík.
Nejvíce branek Brna B: Stein 10, Kučera 7, Raida 4.


Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments