Dobré ráno, dnes je neděle 29.3.2020
svátek slaví Taťána,
zítra Arnošt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bitva jako řemen se rozhořela ve 3. kole 2. ligy mužů ČR 2019/2020 mezi házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK a Tatranu Bohunice. Na rozdíl od špatných úvodních dvou duelů sezóny zahráli domácí tentokrát výborně, favorita měli na lopatě. Diskutabilním výrokem jim však zasloužený triumf znemožnila chvilku před koncem dvojice sudích rozhodující celé střetnutí tendenčně ve prospěch hostů. I proto se zrodila remíza 22:22 (8:9).

Ze začátku kralovaly obrany včetně gólmanů, první branka tak padla až v 6. minutě. Většinu zahajovacího poločasu se odvíjel naprosto vyrovnaný boj, když Hanáky drželi skvěle chytající Navrátil a vepředu M. Grepl s Popelkou. Především ale celý tým hákáčka zodpovědně bránil na povolené hranici tvrdosti, díky tomu se dařilo se silným protivníkem držet krok (3:2, 5:4, 6:6).
Až na přelomu první a druhé půle Jihomoravané dvakrát utekli na rozdíl tří tref (6:9, 9:12) a zdálo se, že se ostrý mač láme v jejich prospěch. Leč kostelečtí borci znovu zapnuli na maximální obrátky, načež s pomocí rozstříleného Podhrázského i na sedmičky chodícího Havlíka otočili na 15:14.
Závěr se pak změnil v obří drama, v němž po vítězství sahaly oba mančafty. Skóre se několikrát překlopilo na tu či onu stranu (18:17, 18:19, 20:19, 20:21), Tatran viditelně tlačili arbitři. Přesto Podhrázský minutu před koncem ze sedmimetrového hodu vyrovnal na 21:21, vzápětí Sokol po super zákroku Navrátila získal míč a v čase 59.53 benjamínek Havlík odvážnou ranou z křídla na bližší tyč zavěsil zdánlivě rozhodující gól!
Bohužel do okamžité rozehrávky hostů skočil M. Grulich, právem dostal přímou červenou kartu. Kromě toho však rozhodčí situaci sporně vyhodnotili tak, že tři vteřiny před vypršením času nařídili vzdor mohutným protestům celého mužstva TJ sedmičku… Tu Lukács využil a zrodila se tudíž nespravedlivá plichta – 22:22.

ÚSTY TRENÉRA
Milan VARHALÍK - TJ Sokol Kostelec na Hané HK:
„Já můžu klukům jedině poděkovat. Odmakali to a odedřeli úplně všichni, od prvního do posledního hráče včetně lavičky. Nastoupili jsme v trochu okleštěné sestavě, ale společně bojovali jako jeden tým, navíc vydrželi až do konce. K výbornému výkonu patří chlapcům gratulace, jen škoda, že jsme získali bod a ne dva. Chyběl kousíček, ale to už bylo taky o něčem jiném. Je totiž rozdíl hrát proti šesti nebo proti osmi. Za důležité považuju, že jsme do třetice v této sezóně nepodlehli a vydřeli remízu, na kterou se teď pokusíme navázat v Kuřimi. I tam chceme bodovat.“

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Aspoň něco hezkého, jaro je tady!

Uplynulý pátek deset minut před pátou hodinou ranní nastala jarní rovnodennost. A to krásné období roku o sobě dává vědět už v každé ulici, když nejen v Prostějově kvetou sněženky, bledule, a dokonce už i fialky. Tak snad nám to zlepší celkově smutnou „koronavirovou“ náladu…

Výpovědi hokejistům.

Nepříjemný závěr sezóny v podání prostějovských Jestřábů podtrhl klub několika výpověďmi pro hokejisty. Klub dle kuloárních hlasů údajně přišel o smlouvy a tím pádem i o příjmy. Pro fanoušky možná překvapení, pro některé z hokejistů však, podle jejich slov, ani ne. A bohužel půltucet už obdržel padáka. Poštou…

Total Comments

Osobnost týdne

Anna Hanáková

Známá prostějovská numeroložka přispěchala v exkluzivním rozhovoru pro rubriku Servis pro ženy alespoň s kouskem nádechu optimismu, že by ten letošní rok nemusel být až tak špatný. A dokonce poradila, jak se obrnit proti strachu. A to se právě v těchto dnech hodí!

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

12

Počet lidí s prokázanou nákazou Covid-19 v Olomouckém kraji do nedělního večera vzrostl na 85. Během víkendu výrazně přibylo nakažených zejména na Prostějovsku, kde bylo nově evidováno už plný tucet případů.

Total Comments

Výrok týdne

„NEJEN MY JSME TEĎ MĚSTEM DUCHŮ...“

Náměstek primátora Jiří Rozehnal přiznal, že zahájení jakékoliv stavební investice je v těchto dnech velkým problémem

Total Comments

Z_Kalendar