Dobré dopoledne, dnes je neděle 29.3.2020
svátek slaví Taťána,
zítra Arnošt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skvělého úspěchu dosáhli nejmladší házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK tím, že ve své věkové kategorii ovládli Házenkářský festival Lovosice 2019! Za výborným počinem na šestém ročníku velké mezinárodní akce se obsáhle ohlédl jejich trenér Patrik Coufal.

„Pro jeden tým našich starších minižáků to byla již druhá účast na tomto druhém největším mládežnickém turnaji v České republice. Jeli jsme obhajovat třetí místo z minulého roku, v naší kategorii bylo přihlášeno čtyřiadvacet družstev a ta organizátoři rozdělili do čtyř skupin. Úvodní dva zápasy na nás čekaly hned v první den, kdy jsme se po velmi brzkém ranním vstávání a několikahodinové cestě vlakem postupně utkali s pro nás doposud neznámými týmy z Liberce a Ústí nad Labem. V obou střetnutích jsme měli nad soupeři výraznou herní převahu, která se promítla i do konečných výsledků 31:5, respektive 47:9.
Druhý den ráno nás překvapilo poměrně vydatným deštěm, což s sebou přineslo jisté obavy, jak to na venkovním hřišti bude vypadat a do jaké míry to ovlivní výkon našeho týmu. Naštěstí se však počasí umoudřilo, a tak jsme mohli nastoupit k dalším třem duelům základní skupiny. Jako první na nás čekal německý Coswig 1920, se kterým si děti poradily opět snadno 36:4. Následně jsme narazili podle dosavadních výsledků na nejtěžšího soupeře Duklu Praha I. Ani tento zápas však nakonec nepřinesl žádné drama, měli jsme navrch 27:12. Poslední souboj ve skupině proti Jičínu II s hladkou výhrou 29:2 nám tak zajistil postup do čtvrtfinále z první pozice bez ztráty bodu.
Všichni jsme si pak uvědomovali, jak důležité utkání nás na úvod play-off čeká, a proto netrpělivě čekali, kdo bude naším soupeřem. Proti domácím Lovosicím jsme věděli, že musíme zvítězit, pokud chceme vůbec pomýšlet na medailové umístění. Což bylo hodně svazující, ale naši hráči předváděli disciplinovaný výkon a soupeře převýšili jak po technické, tak i fyzické a psychické stránce – 28:12.
Semifinálovým protivníkem byl stejně jako minulý rok Jičín I, který ve čtvrtfinále vyřadil Velké Meziříčí. Věděli jsme, že jde o velmi kvalitní celek, ale touha vyhrát a vrátit mu loňskou porážku byla obrovská. Vyrovnaný úvodní poločas skončil 15:13, ovšem druhá půle už probíhala naprosto v režii Kostelce. Jičín fyzicky i mentálně odpadl a míčů v jeho bráně přibývalo až ke konečnému skóre 28:15, jež nám přineslo obrovskou euforii, neboť medaile už byla jistá.
V pravé poledne závěrečného dne jsme poté v lovosickém finále vyzvali soupeře nejtěžšího – Duklu Praha II. Stejně jako my ani ‚červení dukláčci' neokusili do té doby pachuť porážky, a tak se dal předpokládat lítý boj na hřišti i mezi fanoušky, kterých měli Pražané ze svých řad opravdu hodně. Po nervózním začátku, kdy se střelecky nedařilo ani jednomu týmu, však naši postupně získávali převahu a o přestávce vedli 16:10. Druhý poločas jsme už řídili výhradně my a díky jednoznačnému vítězství 36:17 bylo zlato naše! Obrovskou radost ještě znásobilo individuální ocenění pro Martina Schönfelda, kterého pořadatelé vyhlásili nejužitečnějším hráčem turnaje.“ 

Sestava starších minižáků TJ Sokol Kostelec na Hané HK na Házenkářském festivalu Lovosice 2019: Martina Zimmermannová, Martin Schönfeld, Patrik Stuchlík, Martin Stuchlík, Jan Coufal, Ondřej Černý, Jakub Mlčoch, Jakub Kouřil.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Aspoň něco hezkého, jaro je tady!

Uplynulý pátek deset minut před pátou hodinou ranní nastala jarní rovnodennost. A to krásné období roku o sobě dává vědět už v každé ulici, když nejen v Prostějově kvetou sněženky, bledule, a dokonce už i fialky. Tak snad nám to zlepší celkově smutnou „koronavirovou“ náladu…

Výpovědi hokejistům.

Nepříjemný závěr sezóny v podání prostějovských Jestřábů podtrhl klub několika výpověďmi pro hokejisty. Klub dle kuloárních hlasů údajně přišel o smlouvy a tím pádem i o příjmy. Pro fanoušky možná překvapení, pro některé z hokejistů však, podle jejich slov, ani ne. A bohužel půltucet už obdržel padáka. Poštou…

Total Comments

Osobnost týdne

Anna Hanáková

Známá prostějovská numeroložka přispěchala v exkluzivním rozhovoru pro rubriku Servis pro ženy alespoň s kouskem nádechu optimismu, že by ten letošní rok nemusel být až tak špatný. A dokonce poradila, jak se obrnit proti strachu. A to se právě v těchto dnech hodí!

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

12

Počet lidí s prokázanou nákazou Covid-19 v Olomouckém kraji do nedělního večera vzrostl na 85. Během víkendu výrazně přibylo nakažených zejména na Prostějovsku, kde bylo nově evidováno už plný tucet případů.

Total Comments

Výrok týdne

„NEJEN MY JSME TEĎ MĚSTEM DUCHŮ...“

Náměstek primátora Jiří Rozehnal přiznal, že zahájení jakékoliv stavební investice je v těchto dnech velkým problémem

Total Comments

Z_Kalendar