Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skvělého úspěchu dosáhli nejmladší házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK tím, že ve své věkové kategorii ovládli Házenkářský festival Lovosice 2019! Za výborným počinem na šestém ročníku velké mezinárodní akce se obsáhle ohlédl jejich trenér Patrik Coufal.

„Pro jeden tým našich starších minižáků to byla již druhá účast na tomto druhém největším mládežnickém turnaji v České republice. Jeli jsme obhajovat třetí místo z minulého roku, v naší kategorii bylo přihlášeno čtyřiadvacet družstev a ta organizátoři rozdělili do čtyř skupin. Úvodní dva zápasy na nás čekaly hned v první den, kdy jsme se po velmi brzkém ranním vstávání a několikahodinové cestě vlakem postupně utkali s pro nás doposud neznámými týmy z Liberce a Ústí nad Labem. V obou střetnutích jsme měli nad soupeři výraznou herní převahu, která se promítla i do konečných výsledků 31:5, respektive 47:9.
Druhý den ráno nás překvapilo poměrně vydatným deštěm, což s sebou přineslo jisté obavy, jak to na venkovním hřišti bude vypadat a do jaké míry to ovlivní výkon našeho týmu. Naštěstí se však počasí umoudřilo, a tak jsme mohli nastoupit k dalším třem duelům základní skupiny. Jako první na nás čekal německý Coswig 1920, se kterým si děti poradily opět snadno 36:4. Následně jsme narazili podle dosavadních výsledků na nejtěžšího soupeře Duklu Praha I. Ani tento zápas však nakonec nepřinesl žádné drama, měli jsme navrch 27:12. Poslední souboj ve skupině proti Jičínu II s hladkou výhrou 29:2 nám tak zajistil postup do čtvrtfinále z první pozice bez ztráty bodu.
Všichni jsme si pak uvědomovali, jak důležité utkání nás na úvod play-off čeká, a proto netrpělivě čekali, kdo bude naším soupeřem. Proti domácím Lovosicím jsme věděli, že musíme zvítězit, pokud chceme vůbec pomýšlet na medailové umístění. Což bylo hodně svazující, ale naši hráči předváděli disciplinovaný výkon a soupeře převýšili jak po technické, tak i fyzické a psychické stránce – 28:12.
Semifinálovým protivníkem byl stejně jako minulý rok Jičín I, který ve čtvrtfinále vyřadil Velké Meziříčí. Věděli jsme, že jde o velmi kvalitní celek, ale touha vyhrát a vrátit mu loňskou porážku byla obrovská. Vyrovnaný úvodní poločas skončil 15:13, ovšem druhá půle už probíhala naprosto v režii Kostelce. Jičín fyzicky i mentálně odpadl a míčů v jeho bráně přibývalo až ke konečnému skóre 28:15, jež nám přineslo obrovskou euforii, neboť medaile už byla jistá.
V pravé poledne závěrečného dne jsme poté v lovosickém finále vyzvali soupeře nejtěžšího – Duklu Praha II. Stejně jako my ani ‚červení dukláčci' neokusili do té doby pachuť porážky, a tak se dal předpokládat lítý boj na hřišti i mezi fanoušky, kterých měli Pražané ze svých řad opravdu hodně. Po nervózním začátku, kdy se střelecky nedařilo ani jednomu týmu, však naši postupně získávali převahu a o přestávce vedli 16:10. Druhý poločas jsme už řídili výhradně my a díky jednoznačnému vítězství 36:17 bylo zlato naše! Obrovskou radost ještě znásobilo individuální ocenění pro Martina Schönfelda, kterého pořadatelé vyhlásili nejužitečnějším hráčem turnaje.“ 

Sestava starších minižáků TJ Sokol Kostelec na Hané HK na Házenkářském festivalu Lovosice 2019: Martina Zimmermannová, Martin Schönfeld, Patrik Stuchlík, Martin Stuchlík, Jan Coufal, Ondřej Černý, Jakub Mlčoch, Jakub Kouřil.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments