Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle měl být zápas, který házenkáře TJ Sokol Kostelec na Hané HK vyšle vstříc světlejším zítřkům v zatím (pod)průměrné sezóně. Místo toho je střetnutí na vlastní palubovce proti Handball Clubu Olomouc 1966 ještě víc ukotvilo do prekérní nepohody. Domácí v hanáckém derby podlehli vinou katastrofální ofenzivy 15:18 (9:9) a po šesti kolech 2. ligy mužů JM 2019/20 zůstali na slabém tříbodovém zisku.

Problém tentokrát nespočíval ve vstupu do utkání, neboť ten měli borci hákáčka slušný. Především výborně bránili, hodně toho pochytal brankář Navrátil. A ve 12. minutě panoval slibný stav 5:3, navíc měl mírný favorit řadu šancí své vedení zvýšit. Tady však začalo jejich velké zahazování, které nakonec rozhodlo celý mač.
K vynikajícímu výkonu se rozchytal hostující gólman Malínek, jehož ale stále víc ztrápení kostelečtí střelci často až nesmyslně trefovali, dokonce čtyřikrát i do hlavy. Družstvu HC tudíž stačilo málo, aby otočilo skóre na 6:9. Teprve před přestávkou se Varhalíkovi svěřenci aspoň trochu vzpamatovali, díky čemuž poločasově srovnali na 9:9.
Bohužel k bídě v zakončení přidal Sokol po změně stran i přehršel technických chyb včetně někdy až školácky ztracených míčů. Úsporně hrající soupeř vycházející z pevné defenzivy toho využil k novému odskočení na 9:11 a 11:14, ovšem skvěle bránili také plejeři TJ. A nekompromisním zavřením svých zadních vrat manko opět zlikvidovali (14:14 deset minut před koncem).
Zdálo se, že přichází tradiční závěrečný obrat modrobílé party. Jenže tentokrát nastala ve finiši duelu skutečná apokalypsa. Hráči Kostelce dohromady zazdili tak obrovské množství vyložených tutovek včetně čtyř sedmiček, že ze strážce olomoucké brány udělali adepta reprezentačního dresu a sebe odsoudili k zaslouženě dietní porážce 15:18. Skórovat v současné házené patnáctkrát za celých šedesát minut je opravdu hrozivá mizérie...

Hodnocení trenéra
Milan VARHALÍK - TJ Sokol Kostelec na Hané HK:
„Po házenkářské stránce jsme byli z mého pohledu lepší než pomalu hrající soupeř, který v každém útoku trávil skoro dvě minuty. Ale když dáme pouhých patnáct gólů, tak prostě nemůžeme zvítězit, to je hrůza a děs. Přitom jsme bránili velice dobře, osmnáct inkasovaných branek znamená pro celý tým dobrou vizitku. A za defenzivu můžu kluky pochválit. Bohužel směrem dopředu byl náš výkon katastrofální. Sami jsme si zlomili vaz tím, že jsme nedali čtyři sedmičky a neproměnili strašně moc šancí včetně snad deseti náskoků ze šestky z volné ruky. Kolikrát jsme trefili tyč nebo stojícího či padajícího gólmana? K tomu se přidala spousta technických chyb, nemluvě o neexistujícím pohybu krajních spojek, které jako by ani nebyly na hřišti. Útočná mizérie a hlavně festival zahozených příležitostí nás stál celé důležité utkání, které jsme doma chtěli i potřebovali zvládnout vítězně. Místo toho teď panuje velké zklamání ze zbytečné porážky.“

HÁZENÁ
2. liga mužů JM 2019/20, 6. kolo
TJ Sokol Kostelec na Hané HK – Handball Club Olomouc
15:18 (9:9)
Brankový sled: 0:1, 2:1, 4:2, 5:3, 5:7, 6:9, 9:9, 9:11, 11:12, 11:14, 14:14, 14:18, 15:18.
Rozhodčí: Jaroň a Paululik. Vyloučení: 5:5. Sedmičky: 5/1:1/1. Diváci: 85.
Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – Pospíšil 2, V. Prášil, M. Grulich, Říčař, Podhrázský 2, Vymětal, L. Varhalík 2, Knápek 1/1, Dostál 1, M. Grepl, Havlík 7. Trenéři: Milan Varhalík a Leoš Havlík.
Nejvíce branek Olomouce: Hejný 4/1, Hynek a Petrtýl 3.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments