Dobré ráno, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Když se řekne kostelecká házená, znalci i mnoho sportovních příznivců si okamžitě vybaví slavnou éru tohoto hanáckého klubu v české extralize, a dokonce v nadnárodní interlize, kdy zkraje třetího tisíciletí patřil mezi národní elitu. Pokud vyslovíte prostějovská házená, rovněž v tomhle případě stojí za místním oddílem nezanedbatelně úspěšná historie, neboť jeho mužstvo svého času zdatně působilo aspoň v první lize, tedy druhé nejvyšší soutěži ČR.

Co se současnosti týče, ta je v obou případech neporovnatelně skromnější. TJ Sokol HK i TJ Sokol II se mnoho posledních let stabilně pohybují ve druholigových vodách, které navíc s přibývajícím časem výsledkově čeří čím dál tím méně.
Hlavně Prostějov strádá, momentálně uzavírá tabulku skupiny Jižní Morava a nevypadá to, že by z posledního místa mohl reálně poskočit markantněji nahoru. Spíš právě naopak se zdá, že v jeho případě vše spěje až k možnému černému scénáři, tedy hrozbě zániku družstva dospělých.
Ani Kostelec teď nemůže nijak moc jásat, též na něj větší měrou dopadají pracovní, studijní, rodinné či jiné povinnosti řady hráčů. Kvůli čemuž také dává sestavu pro jednotlivé zápasy leckdy dohromady horkotěžko a spolu s celkově menší trénovaností přišel zákonitý pád do spodní poloviny pořadí. Nicméně hákáčko stále disponuje o dost početnějším hráčským materiálem zásluhou toho, že vychovává zajímavé množství mladých talentů. A právě s jejich pomocí věří, že v horizontu několika příštích let bude schopno zabojovat o návrat do prvoligových vod, což opět pozvedne celý klub.
Na tohle téma jsem od lidí pohybujících se uvnitř házené slyšel různé názory, přičemž se jich nemálo shodlo na zajímavě slibném řešení: sloučit oba Sokoly v jeden oddíl, jehož síla by rázem odpovídala minimálně první lize. Nejlepší borci z momentálních kádrů HK i „dvojky“ by dali dohromady velmi kvalitní sestavu A, ostatní bez vyšších ambicí by mohli nastupovat takzvaně „na žízeň“ za béčko. A pokud by navíc došlo i k propojení s mládeží (třeba pod křídly existujícího Centra Haná), mohl by vzniknout potenciálně úderný subjekt.
Otázkou však je, zda zainteresované strany o takové variantě vůbec chtějí přemýšlet a jestli by bylo alespoň trochu reálné její případné uskutečnění někdy v budoucnu. Logické opodstatnění takového kroku nelze zpochybnit, leč převedení do praxe zatím asi není na pořadu dne. Pro někoho bohužel, pro jiného bohudík. Ovšem za současných podmínek se obávám, že mnohem pravděpodobněji bude pokračovat házenkářský ústup regionu ze slávy než návrat k ní.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar