Dobré ráno, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Když se řekne kostelecká házená, znalci i mnoho sportovních příznivců si okamžitě vybaví slavnou éru tohoto hanáckého klubu v české extralize, a dokonce v nadnárodní interlize, kdy zkraje třetího tisíciletí patřil mezi národní elitu. Pokud vyslovíte prostějovská házená, rovněž v tomhle případě stojí za místním oddílem nezanedbatelně úspěšná historie, neboť jeho mužstvo svého času zdatně působilo aspoň v první lize, tedy druhé nejvyšší soutěži ČR.

Co se současnosti týče, ta je v obou případech neporovnatelně skromnější. TJ Sokol HK i TJ Sokol II se mnoho posledních let stabilně pohybují ve druholigových vodách, které navíc s přibývajícím časem výsledkově čeří čím dál tím méně.
Hlavně Prostějov strádá, momentálně uzavírá tabulku skupiny Jižní Morava a nevypadá to, že by z posledního místa mohl reálně poskočit markantněji nahoru. Spíš právě naopak se zdá, že v jeho případě vše spěje až k možnému černému scénáři, tedy hrozbě zániku družstva dospělých.
Ani Kostelec teď nemůže nijak moc jásat, též na něj větší měrou dopadají pracovní, studijní, rodinné či jiné povinnosti řady hráčů. Kvůli čemuž také dává sestavu pro jednotlivé zápasy leckdy dohromady horkotěžko a spolu s celkově menší trénovaností přišel zákonitý pád do spodní poloviny pořadí. Nicméně hákáčko stále disponuje o dost početnějším hráčským materiálem zásluhou toho, že vychovává zajímavé množství mladých talentů. A právě s jejich pomocí věří, že v horizontu několika příštích let bude schopno zabojovat o návrat do prvoligových vod, což opět pozvedne celý klub.
Na tohle téma jsem od lidí pohybujících se uvnitř házené slyšel různé názory, přičemž se jich nemálo shodlo na zajímavě slibném řešení: sloučit oba Sokoly v jeden oddíl, jehož síla by rázem odpovídala minimálně první lize. Nejlepší borci z momentálních kádrů HK i „dvojky“ by dali dohromady velmi kvalitní sestavu A, ostatní bez vyšších ambicí by mohli nastupovat takzvaně „na žízeň“ za béčko. A pokud by navíc došlo i k propojení s mládeží (třeba pod křídly existujícího Centra Haná), mohl by vzniknout potenciálně úderný subjekt.
Otázkou však je, zda zainteresované strany o takové variantě vůbec chtějí přemýšlet a jestli by bylo alespoň trochu reálné její případné uskutečnění někdy v budoucnu. Logické opodstatnění takového kroku nelze zpochybnit, leč převedení do praxe zatím asi není na pořadu dne. Pro někoho bohužel, pro jiného bohudík. Ovšem za současných podmínek se obávám, že mnohem pravděpodobněji bude pokračovat házenkářský ústup regionu ze slávy než návrat k ní.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-