Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK asi doma neumí vítězit jinak než podle svého tradičního scénáře. To znamená horší první poločas a mnohem lepší druhý vedoucí k vítězství. Přesně takhle vypadalo i utkání 13. kola 2. ligy mužů ČR 2019/20 proti SHC Maloměřice B, které nakonec ovládli 34:28 (16:16). A díky tomu se z devátého místa průběžného pořadí skupiny Jižní Morava přiblížili na jediný bodík vyrovnanému středu tabulky.

V jarní premiéře na vlastní palubovce Hanáci sice zpočátku vedli 2:1, ale jinak znovu neodvrátili obvyklé prokletí špatných zápasových vstupů. Tentokrát za to mohla především průchozí obrana, jež nedokázala zastavovat hostující družstvo, ačkoliv dorazilo ve viditelně slabší sestavě. Hákáčku sice také chyběly dvě zraněné opory (L. Varhalík – pochroumaný kotník, M. Grulich – poškozené vazy v koleni), leč při pohledu na složení obou mančaftů byl ten domácí evidentním favoritem.
Jeho defenzivní lehkovážnost ale umožňovala soupeři do přestávky skoro neustále hájit menší náskok. Chvílemi byl až třígólový (2:5, 5:8, 7:10), místy se naopak podařilo vyrovnat (5:5, 10:10, 10:12 – 13:13). A to zejména díky skvěle útočícímu mladému odchovanci J. Ševčíkovi na střídavé starty z dorostu Nového Veselí. Syn asistenta hrajícího kouče se vepředu rychle pohyboval i takřka neomylně střílel, jeho zásluhou se do šaten odcházelo za nerozhodného skóre 16:16.
Po změně stran maloměřická rezerva ještě jednou strhla vývoj na svou stranu, načež přišel očekávaný obrat. K nadále výbornému J. Ševčíkovi (dohromady nasázel 11 zásahů!) se ofenzivně přidali další benjamínek Havlík, dravý Podhrázský i zkušený Grepl, hlavně však celý tým výrazně přidal směrem dozadu. Zkvalitněným bráněním včetně úspěšných zákroků brankáře Mayera získávali Sokoli spoustu míčů, aby z bleskových trháků mučili fyzicky odcházející protihráče. Ti mezi 32. a 50. minutou absolutně nestíhali a přidali pouhé tři trefy, zatímco rozjetí borci TJ plných dvanáct.
Razantní otočení nepříznivého průběhu z 16:17 na 28:20 pochopitelně bylo rozhodujícím faktorem duelu, byť kostelečtí chlapci zvýšené tempo nevydrželi a následně polevili. Vinou dotažení SHC na 29:25 ještě hrozilo drama, ovšem výběr HK opětovně přidal plyn (32:25), tudíž v herně poněkud divočejším závěru nevznikly o jasném vítězi žádné pochyby.


HLAS TRENÉRA
Leoš HAVLÍK - TJ Sokol Kostelec na Hané HK:
„Body potřebujeme jako sůl a věděli jsme, že je doma musíme získat, i když to nebude lehké. Klukům jsem před utkáním zdůrazňoval, ať hned od začátku brání naplno, což se nepovedlo. Vzadu chyběla agresivita, soupeř ve slabší sestavě toho využíval, a proto jsme dostávali tolik gólů. Aspoň že v útoku se nám dařilo lépe, byť i tam to chtělo víc pohybu. Ve druhém poločase jsme náš výkon vystupňovali a přidali jak v ofenzivě, tak především v obranné činnosti. Naopak hosté fyzicky odpadli, my jsme je i s pomocí častých střídání uběhali, tím pádem získali rozhodující náskok. A výsledek jsme si v závěru bezpečně pohlídali. Všichni věříme, že na jaře budeme vítězit častěji než během méně vydařeného podzimu. Střed tabulky máme už teď docela blízko.“

 

 

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar