Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

I v případě českých soutěží v házené měla situace s osudem veškerých utkání minulého týdne svůj postupný vývoj tak, jak šíření koronaviru ovlivňovalo rozhodnutí národních orgánů v návaznosti na všechno tuzemské dění včetně sportu.

O uplynulém víkendu měli druholigoví házenkáři TJ Sokol II Prostějov nastoupit doma v sobotu odpoledne proti Brnu B, muži TJ Sokol Kostelec na Hané HK se pak ve skupině Jižní Morava téže soutěže chystali na nedělní dopolední duel s Kuřimí.
Po úterním nařízení Bezpečností rady státu o tom, že se lidé mohou shromažďovat na jednom místě v maximálním počtu sta osob, to vypadalo, že se zmíněné zápasy (stejně jako všechny ostatní v České republice) odehrají bez diváků.
Ve čtvrtek však vláda ČR vyhlásila minimálně do 10. dubna nouzový stav, množství lidí ve společné skupině snížila na třicet. A na tohle i vedení Českého svazu házené logicky muselo reagovat tím, že veškeré soutěže přerušilo. Prozatím se závěrem, že o případném dohrání kvanta odložených utkání bude řídicími orgány rozhodnuto později na základě vyhodnocení situace ohledně pandemie COVID-19.
Ještě téměř měsíc se tak žádné mistrovské souboje určitě konat nebudou, oba házenkářští zástupci prostějovského regionu ve 2. lize mužů mají volno. Navíc nejen zápasové, ale i tréninkové. Krytá sportoviště jsou totiž na základě vládního rozhodnutí také uzavřena, příprava tedy může probíhat (pochopitelně v omezeném počtu nejvíc třiceti osob) jedině na venkovních hřištích nebo jinde pod širým nebem.
„My jsme se na trénincích těžko scházeli za normální situace, natož teď v současných výjimečných podmínkách. Proto žádnou společnou přípravu mimo halu neorganizujeme. Kdo si chce jít zaběhat, zacvičit či zastřílet na bránu individuálně, ten klidně podle svých možností může, ostatně jako kdykoliv dříve. Ale momentálně má stejně každý jiné starosti a myšlenky upřené na zdraví své i celé rodiny,“ poznamenal pro Večerník trenér prostějovského Sokola II Tomáš Černíček. (son)

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar