Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

I v případě českých soutěží v házené měla situace s osudem veškerých utkání minulého týdne svůj postupný vývoj tak, jak šíření koronaviru ovlivňovalo rozhodnutí národních orgánů v návaznosti na všechno tuzemské dění včetně sportu.

O uplynulém víkendu měli druholigoví házenkáři TJ Sokol II Prostějov nastoupit doma v sobotu odpoledne proti Brnu B, muži TJ Sokol Kostelec na Hané HK se pak ve skupině Jižní Morava téže soutěže chystali na nedělní dopolední duel s Kuřimí.
Po úterním nařízení Bezpečností rady státu o tom, že se lidé mohou shromažďovat na jednom místě v maximálním počtu sta osob, to vypadalo, že se zmíněné zápasy (stejně jako všechny ostatní v České republice) odehrají bez diváků.
Ve čtvrtek však vláda ČR vyhlásila minimálně do 10. dubna nouzový stav, množství lidí ve společné skupině snížila na třicet. A na tohle i vedení Českého svazu házené logicky muselo reagovat tím, že veškeré soutěže přerušilo. Prozatím se závěrem, že o případném dohrání kvanta odložených utkání bude řídicími orgány rozhodnuto později na základě vyhodnocení situace ohledně pandemie COVID-19.
Ještě téměř měsíc se tak žádné mistrovské souboje určitě konat nebudou, oba házenkářští zástupci prostějovského regionu ve 2. lize mužů mají volno. Navíc nejen zápasové, ale i tréninkové. Krytá sportoviště jsou totiž na základě vládního rozhodnutí také uzavřena, příprava tedy může probíhat (pochopitelně v omezeném počtu nejvíc třiceti osob) jedině na venkovních hřištích nebo jinde pod širým nebem.
„My jsme se na trénincích těžko scházeli za normální situace, natož teď v současných výjimečných podmínkách. Proto žádnou společnou přípravu mimo halu neorganizujeme. Kdo si chce jít zaběhat, zacvičit či zastřílet na bránu individuálně, ten klidně podle svých možností může, ostatně jako kdykoliv dříve. Ale momentálně má stejně každý jiné starosti a myšlenky upřené na zdraví své i celé rodiny,“ poznamenal pro Večerník trenér prostějovského Sokola II Tomáš Černíček. (son)

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-