Dobrý podvečer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mladí miniházenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK se už dostali na tak vysokou výkonnostní úroveň, že se dokážou prosazovat mezi nejlepšími i na mezinárodní scéně. A kromě nedávného triumfu při domácím Hanáckém poháru 2020 přivezli dva medailové úspěchy také z ciziny. O prvním ze Slovenska informoval Večerník v minulém vydání, dnes se přesouváme do Chorvatska.

SKVĚLÁ PREMIÉRA V ZÁHŘEBU
Poprvé v klubové historii se malí Hanáci vydali za hranice bývalého Československa. Startovali na velkém turnaji v chorvatském Záhřebu jako jediní zástupci ČR v konkurenci družstev z domácího Chorvatska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory a SR.
Kostelečtí MINI ročníku narození 2010 + mladší v základní skupině jasně přehráli ZPP Záhřeb i Belovar, naopak podlehli RŠ Korčula 14:19. A neboť do bojů o cenné kovy postupoval jen vítěz grupy, musel se oslabený tým s pouze šesti dětmi bez nemocné brankářky spokojit s 5. až 8. příčkou konečného pořadí. „Pro děti to byl i tak úspěch a obrovská zkušenost. Navíc mohly na vlastní oči zhlédnout utkání prestižní SEHA ligy mužů mezi Záhřebem a Veszprémem,“ prozradil trenér Patrik Coufal.
MINI Sokola ročníku narození 2009 ovládli svou skupinu díky vítězství nad Sesvete Záhřeb, Perihel Brčko i RŠ Karlovac. V semifinále bohužel narazili na bosenský Izvidac, jehož jedinou taktikou bylo moravské hráče fyzicky zastavit s pomocí velice tvrdých zákroků včetně rozhodčími vůbec netrestaných faulů. Vyřazení tudíž dost bolelo, ale Kostelečtí se vzpamatovali a duel o třetí pozici s přehledem zvládli. „Za předvedené výkony zaslouží oba naše kolektivy pochvalu i uznání. Děti znovu potvrdily, že jsou schopny vyrovnaně bojovat s nejlepšími i daleko za hranicemi naší republiky,“ zdůraznil kouč.
Sestava HK v Chorvatsku: K. Čevorová, M. Zimmermannová, Z. Fojtíková, M. Polednová, J. Koubek, D. Giesel, M. Schönfeld, O. Černý, J. Mlčoch, P. Stuchlík, M. Stuchlík, L. Coufal, J. Coufal (vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje!).

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-