Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Koronavirus zapříčinil rekordně dlouhou soutěžní přestávku v drtivé většině sportů. Házená je jedním z nich, zde pauza trvá přesně půl roku. Přesto se však dění v jednotlivých oddílech – včetně těch z našeho regionu hrajících nižší soutěže – postupně vrací do normálu. Dnes se budeme věnovat situaci v TJ Sokol II Prostějov.

Tým „dvojky“ v březnu při předčasném ukončení minulé sezóny uzavíral tabulku jihomoravské skupiny 2. ligy mužů. Následně kvůli plošným opatřením vůči nákaze covid-19 přerušil svou činnost a čekal na další vývoj situace. „Po uvolnění vládních nařízení jsme sice neobnovili společnou přípravu, ale někteří kluci se během května a června scházeli aspoň jednou týdně zahrát si fotbálek, aby se trochu udržovali po fyzické stránce,“ prozradil Večerníku kouč Sokola II Tomáš Černíček. „Na házenkářské tréninky po pravdě neměl nikdo ani moc chuť, čemuž jsem se vzhledem k tehdejší situaci po zrušení rozběhnutého ročníku vůbec nedivil. Proto jsme nic nehrotili a nechali vše plynout, po těch fotbalových pátcích následovalo celý červenec týmové volno,“ navázal Černíček.
Teď už konečně znovu startuje oficiální přípravný proces. „Trénovat začínáme od pondělka 3. srpna, pojedeme třikrát týdně. Ke složení hráčského kádru vám zatím nic bližšího neřeknu, protože teprve uvidím, kdo bude reálně chodit hrát a tím pádem k dispozici, kdo naopak ne. Něco jsem samozřejmě dopředu zjišťoval i domlouval, ale jedna věc jsou řeči a druhá skutečnost,“ odtušil Černíček.
Sám každopádně pokračuje coby hlavní lodivod, vedoucím mužstva zůstává Svatopluk Ordelt (současně klubový předseda). „Novinkou je, že jedna z ústředních opor mančaftu David Jurečka se zároveň stal hrajícím asistentem trenéra,“ informoval.
Případné přátelské zápasy či přípravné turnaje se teprve budou domlouvat. „Známe však již termíny našich prvních soutěžních utkání nové sezóny 2020/2021. Do Českého poháru vstoupíme v sobotu 29. srpna na půdě Horky nad Moravou, druhou ligu pak otevřeme v sobotu 19. září doma proti Velkému Meziříčí,“ doplnil Černíček.
V příštím vydání Večerníku se budeme věnovat aktuální situaci u házenkářů TJ Sokol Kostelec na Hané HK.

 

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-