Dobré dopoledne, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 sokol IINaprosto nepovedené utkání po všech stránkách, na které by nejraději zapomněli, mají za sebou házenkáři Sokola II Prostějov. Tým Aloise Juríka se musel i v Telnici, kde hraje své domácí zápasy mužstvo Sokolnic, obejít bez Jiřího Kosiny, krom ofenzivy ho ovšem opustila zejména jistota v obraně. Výsledkem je tak celkem devětatřicet inkasovaných branek, přesto se v posledních pěti minutách domácí ani jednou neprosadili. „Dostali jsme nakládačku a je to zasloužená prohra, rozdíl je ještě milosrdný. Optimismus mi vydržel jen do desáté minuty, pak se náš obranný systém zhroutil jak domeček z karet a nefungovaly obrany 0-6, 1-5, 2-4 ani osobky. V obraně se pohybovalo šest jednotlivců a kompaktnost neexistovala,“ nechápal kouč, jenž bazíruje právě na propracované defenzivě.

Po prvních deseti minutách tak hráči Sokola II zaostávali o jedinou branku, brzy ovšem jejich manko narostlo na čtyři, pět, šest a poločasových sedm zásahů. „Soupeř dával branky odkud chtěl, kdy chtěl a kdo chtěl. Už první poločas nevěstil nic dobrého a druhý to potvrdil. Nikdo kromě brankářů si nezasloužil přívlastek druholigový,“ nevěřil svým očím.
V ofenzivě se navíc musel vypořádat s tím, že soupeř si vzal hned od úvodu na osobku šestigólového Kozlovského. „Ostatní spojky se trápily. Byli jsme pomalí, nedůrazní v útočné i obranné fázi. Soupeř byl naopak v obraně dostatečně agresivní a svědčí o tom i pouhých deset branek za poločas,“ připomněl nelichotivou statistiku. Hlavní podíl na ní podle něj měl právě chybějící důraz, o čemž svědčí i pouze jedna žlutá karta a jediné vyloučení na hostující straně, v útočné fázi pak jen jeden vybojovaný sedmimetrový hod.
Před dalším zápasem tak má o čem přemýšlet, velké změny ale nastat nemohou. „Musíme si sednout a rozebrat to, nemůžeme takto hazardovat s dobrým jménem prostějovské házené. Jsem šíleně zklamán a rozčarován, takto se o body nehraje. Nemám tu ale takový výběr hráčů, abych nejhorších dvanáct nechal sedět a místo nich nasadil jiné,“ sdělil Jurík s tím, že hlavní příčina byla v hlavách.
Šancí na reparát dostanou házenkáři Sokola II Prostějov již v sobotu od patnácti hodin, ve svém tradičním čase přivítají v tělocvičně Reálného gymnázia ve Studentské ulici celek Ivančic. Hosté naposledy smetli jedenáctibrankovým rozdílem Velké Meziříčí, v tabulce tak mají stejně jako Prostějov sedm bodů.


TJ Sokol Sokolnice - TJ Sokol II Prostějov 39:27 (17:10)
Rozhodčí: Jurečka – Bujnoch. ŽK: 3:1. Vyloučení: 1:2. Sedmičky: 4/4:1/1. Diváků: 55. Pětiminutovky: 3:2, 6:5, 10:6, 12:7, 13:8, 17:10, 22:13, 26:18, 28:20, 35:22, 39:24, 39:27.

Sestava a branky Prostějova:
Hrubý, Zacpal – Kozlovský 6, M. Jurík 1, Jura 4, Chytil, Jurečka 4, Ordelt, Münster 1, Procházka 2, Šestořád, Gazdík 3, Valach 6, Mikulka. Trenér: Alois Jurík.


Rozhodčí: Bauer – Kremláček. ŽK: 3:2. Vyloučení: 2:2. Sedmičky: 1/0:3/3. Diváků: 52. Pětiminutovky: 3:1, 5:2, 7:5, 9:6, 12:9, 14:11, 15:12, 18:16, 21:19, 23:22, 24:24, 27:27.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-