Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 24 25 panorama komentTakový průběh čekal málokdo. Výsledky předešlé sezony a letní vývoj na kostelecké i prostějovské straně vybízel k tomu, že Prostějovu se s novým koučem Aloisem Juríkem podaří usadit na čelních pozicích druhé ligy, naopak Kostelec na Hané bylo snadné pasovat do role mužstva, jehož hlavním cílem bude nemít záchranářské starosti. Skutečnost však byla zcela jiná, a zatímco prostějovský Sokol II. musel látat díry v sestavě, kostelecký Sokol-HK se rozjel k takové jízdě, která zaslouží smeknutí klobouku... Základem kosteleckého úspěchu je precizní obrana, což dokládá pohled na průběžnou tabulku. 245 inkasovaných branek je nedostižná meta pro všechny ostatní celky, druhé nejlepší Ivančice dostaly o více než dvacet gólů více. Zde se ukazuje nejen síla brankářů, ale v podstatě hra celého týmu. Zkušené posily s věkem vysoko nad třicet let se dokázaly rychle adaptovat a zužitkovat poznatky ze stovek odehraných střetnutí, do karet jim hraje i fakt, že tato soutěž je ryze amatérská a prakticky všechny celky se potýkají s (ne)účastí hráčů na trénincích.

Pozitivně se projevil i příchod nového kouče Zdeňka Čtvrtníčka, jenž se s některými házenkáři zná ještě ze své aktivní kariéry a který se občas nechá přemluvit k veteránským duelům. Kádr je sice věkově značně rozmanitý, nicméně se mu podařilo vytvořit fungující kolektiv a hráče správně nahecovat, že dokázali zvládnout také koncovky zdánlivě ztracených střetnutí. Bonbónkem pak byl první poločas proti Velkému Meziříčí, pouhé čtyři obdržené góly za třicet minut jsou velkou raritou! I Alois Jurík se chtěl spoléhat na precizní a nepropustnou obranu. Jenže předělat ofenzivně laděný tým nelze pouhým lusknutím prstu, navíc se k tomu přidala zranění klíčových hráčů. Nekompromisní Jakub Raška se vrátil až ve vítězném duelu s Kuřimí, rozpadla se prakticky i útočná fáze. Podstatný okamžik se udál hned ve druhém kole proti Telnici, které sice Prostějov zvládl, přišel ale o Jiřího Kosinu. Zranění nejlepšího střelce celé druhé ligy v sezoně 2012/2013 zprvu nevypadalo tak vážně, nakonec ho ale vyřadilo ze zbytku podzimní části a teprve v uplynulých týdnech se mohl postupně zapojit zpět. Prostějovu tak podle loňských statistik v průměru ubylo devět a půl branky na zápas, což se muselo projevit. Spoustu zápasů chyběl také Gazdík, jenž je schopen zatížit konto soupeře čtyřmi pěti góly v jednom utkání, navíc hraje podstatnou roli i v defenzivě. Od větších starostí tak Sokol II. zachránil vydařený úvod a šest bodů v prvních čtyřech střetnutích. V dalších sedmi kolech už totiž přišla jen jedna remíza a jedna výhra. Budou-li nicméně hlavní opory v pořádku, neměl by mít ani Prostějov potíže se záchranou a minimálně sedmou pozici by mohl uhájit. Definitivně ztracené není ani proniknutí do nejlepší šestky, ale ztráta čtyř bodů velí nejen bodovat doma, ale také vozit cenné příspěvky z palubovek soupeřů. To na Kostelec na Hané čekají jiné starosti, podzimní výkony vybízejí jednoznačně k udržení mezi nejlepší trojicí.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-