Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 24 25 panorama koment„Konečně se na palubovce nepohybovalo šest jednotlivců, ale tým,“ shrnul do jediné věty kouzlo prostějovského výběru jeho trenér Alois Jurík. V sedmnáctém kole druhé házenkářské ligy necestoval Sokol II. do Olomouce určitě v roli favorita, vždyť soupeř bezpečně vede tabulku. Jenže, derby je nevyzpytatelné a to včerejší hanácké nebylo výjimkou...

„V šatně si kluci slíbili, že neodevzdají kůži lacino. Po hodně dlouhé době jsme působili jako kolektiv, který doslova dřel od první do poslední minuty,“ vysvětloval malý olomoucký zázrak trenér Jurík. „Zisk dvou bodů nám pomohl především po psychické stránce, protože jsme byli hodně na dně, ale je potřeba jej také potvrdit v nejbližším domácím utkání,“ myslí už na další zápasy prostějovský kouč.

„Střetnutí bylo od začátku vyrovnané a žádný z celků neodskočil na výraznější rozdíl. Jestliže pochvalu zaslouží celý tým, je třeba přece jen vyzdvihnout hvězdu utkání, kterou byl dnes jednoznačně brankář Jirka Hrubý. Jeho výkon nás držel nad vodou, o čemž svědčí i jeho padesátiprocentní úspěšnost. Pochytal těžké rány z trháků, z proskoků, hned třikrát likvidoval sedmičku, a to bylo zásadní pro celkový výsledek. Soupeř především ve druhém poločase hodně znervózněl tím, že neproměňoval šance, čehož jsme dokázali využít. V útoku jsme sice nebyli stoprocentní, ale dali jsme gól navíc, a to se počítá. Závěr zápasu byl hodně dramatický, ale důležité vítězství jsme udrželi. Bojovnost a větší vůle po vítězství byla na naší straně, a když se k tomu přiklonilo kousek sportovního štěstí, překvapení bylo na světě,“ shrnul průběh nedělního zápasu sedmnáctého kola druhé ligy Jurík.

Tuto sobotu 29. března od 15.00 hodin hostí Prostějov v domácí hale Sokolnice.


TJ STM Olomouc - TJ Sokol II Prostějov 28:29 (13:13)
Rozhodčí: Kuča a Pelech. ŽK: 1:2. Vyloučení: 0:8 (z toho 3x2 min. Mikulka). Sedmičky: 4/1:2/2. Diváků: 89.
Pětiminutovky: 3:1, 5:4, 7:5, 10:7, 10:11, 13:13, 17:17, 19:19, 20:20, 25:23, 26:26, 28:29.

Sestava a branky Prostějova:
Hrubý, Zacpal - Kozlovský 9, Čižmárik, M. Jurík 2, T. Jurík 5, Ordelt, Münster, Procházka 3, Gazdík 2, Mikulka 1, Raška, Kosina 5.
Trenér: Alois Jurík

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-