Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 hazena_pv_kostelec_07Pouhých pět jarních bodů zapříčinilo, že se házenkáři Kostelce vytratili z boje o první místo tabulky i z bitvy o pódium. V konečném pořadí druhé ligy jim tak patří až pátá pozice, jen tři body před druhým regionálním zástupcem z Prostějova.

V posledním kole se mohl tým Zdeňka Čtvrtníčka posunout před čtvrté Ivančice, k tomu ovšem potřeboval zisk dvou domácích bodů ze souboje s Hustopečemi. Na podzim dokázal tohoto soupeře zaskočit a na jeho půdě zvítězit vysoko 29:21, tentokrát to bylo větší drama, které opět skončilo ve prospěch hostujícího mužstva.
Kostelecký výběr se musel v závěrečném utkání sezony obejít hned bez několika zkušených opor, když chyběli gólman Tomáš Varha, Roman Bakalář i Martin Grulich, i bez nich to ale byla přetahovaná o každou branku. O domácí zásahy se staral především osmigólový Marek Grepl, přesnou polovinou tohoto výkonu přispěli Jan Smékal a Pavel Knébl, třikrát se trefili Petr Kocourek s Milanem Varhalíkem.
Hosté přijeli na Hanou ve velice okleštěné sestavě, když včetně gólmana měli k dispozici jen devět hráčů. Všech osm zbývajících hráčů se ale zapsalo do střelecké listiny, a když se k sedmigólovému Lattenbergovi přidali čtyřgóloví David Semerád, Myslík, Blažek a třígóloví Suchomel s Troubilem, stačilo to.
Kostelci se tak nepodařilo navázat na předešlá domácí vítězství proti rezervě extraligového Brna a Maloměřicím, naopak z toho byla třetí domácí a celkově osmá porážka v sezoně. Zatímco na podzim nepřišel ani jeden bezbodový zápas, na jaře Kostelečtí pouze třikrát neodcházeli z palubovky s prázdnou.
Vítěz střetnutí se tak dotáhl na vítěze celé jihomoravské druhé ligy Olomouc, ve prospěch loňského účastníka první ligy, jenž si vybojoval právo vrátit se zpět do vyšší soutěže, ovšem hovoří bilance vzájemných utkání i celkově lepší skóre. Hostům tak nepomohlo ani to, že posledních sedm zápasů sezony neprohráli a ztratili v nich pouze jeden bod za remízu v Juliánově.
Stejně tak nic neznamenala ani pětigólová prohra první Olomouce u posledního Brna „B“, které se sice dorovnalo Sokolnicím, před ně ale také kvůli horší bilanci jít nemohlo.

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-