Těžký úkol byl v pondělí na bedrech Jestřábů. A sice porazit ostravskou Porubu. Tým se trvale trápí. A v tabulce se nebije o přední příčky ale o záchranu. Ukázalo se však, že Poruba umí zabrat. Prostějov pořádně potrápila. Nakonec se ale však právě Jestřábi radovali: A to ze všech tří bodů. Utkání přihlíželo pouhých 514 diváků.

Utkání začalo vyloučením prostějovského Husáka. Následná přesilovka ale hostím moc nesedla, náznak šance měl pouze Bitten, Bláha jeho kličku přečetl. Prostějov se ubránil a v 5. minutě ve vlastní přesilovce udeřil: Petr Beránek tečoval přesně nahození od modré čáry. Díky přesilovce z 9. minuty mohli vedení navýšit, nebezpečnější ale byli hosté. Gřeš vypíchl puk, nahrál Jenyšovi, ale Poruba z brejku nevyrovnala. Totéž se záhy opakovalo na druhé straně. Při přesilovce Poruby se dostal s pukem od brány Husák, nahrál Švecovi, ránu z kruhu ale lapil Muštukovs.

Druhá třetina přinesla nejprve velkou šanci exprostějovského Hrníčka, z mezikruží nedal. Krátce poté ale z téhož místa pálil přesně Radim Toman – 1:1. Hru oživila hra ve čtyřech při vyloučení Rudovského a Hrníčka. V šancích se krátce po sobě ocitli Houdek, Hrníčko a taky prostějovský Švec. Ve 31. minutě ale Jestřábi dokázali díky využité přesilovce odskočit na 2:1, a to po spolupráci Klimíčka s Klozem. Ostravě se následně nepovedla přesilovka při vyloučení Mrázka. Ve 38. minutě naopak fauloval Muštukovs Švece. Následná přesilovka změnu skóre nepřinesla.

Třetí třetina nakonec rozuzlení přinesla. Ve 46. minutě se v přesilové hře mohl prosadit Urbanec. Trefil tyč, následné šance skončily u Bláhy. V dalších minutách se nechaly oba celky pravidelně a často vylučovat, hra byla hodně kouskovaná. V 54. minutě zahodil Hrníčko další obrovskou šanci. Konec utkání byl ve znamení tlaku Ostravy a vyhazování a vyvážení puků od Prostějova. V samém závěru se snažili prosadit třeba Szathmáry nebo exprostějovský Husa. Ale nepodařilo se: Jestřábi tak uzmuli všechny tři body.

Může být přitom ještě veseleji. Už zítra se totiž Prostějov střetne ve dlouho očekávaném derby s přerovskými Zubry. A nepochybně jim budou chtít oplatit porážku utrpěnou letos na podzim (3:7). Motivace je však větší: pokud se Jestřábům podaří vyhrát, dotáhnou se na dohled pátého místa. Navíc by tím přerušili velmi nelichotivou bilanci, kterou s Přerovem mají. Jestřábi se svým sokem prohráli již šestkrát v řadě. Šanci na reparát mají ve středu 22. prosince od 18 hodin na přerovském ledě.

LEDNÍ HOKEJ

Chance liga mužů ČR 2021/22 – 29. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba

2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. P. Beránek (A. HavlíkRudovský), 31. J. Kloz (KlimíčekMrázek) – 23. R. Toman (StloukalŽovinec).

Rozhodčí: Kostourek, Šudoma – Kotlík, Hanzlík. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:0. Diváci: 514.

Sestava Prostějova: Bláha (M. Altrichter) – HusákKlimíčekBabkaA. HavlíkValaP. Krejčí – M. ŠvecJ. KlozMrázek (A) – P. BeránekT. JáchymDubský – Š. JelínekMartin Novák (C), Rudovský – ŠtefkaT. KoblížekDubský.. Trenér: Aleš Totter.

Sestava Šumperka: Muštukovs (Brízgala) – SzathmáryHusaT. VoráčekŽovinecM. HoudekMichal Barinka (C), Urbanec – StloukalR. TomanHrníčko – CarterBittenHajný – JenyšKorkiakoskiGřeš – GumanKanko (A), Brodek.
Trenér: Jiří Režnar.

Hodnocení trenérů:

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Opět se to hodnotí špatně, prohráli jsme. Už potřebujeme body jak sůl. Ta hra nebyla špatná, ale prostě nejsme schopni ze 100 % gólovek něco vytěžit a dát góly. Těch šancí jsme dneska měli strašně hodně a bohužel jsme dali jen jeden gól. To je důvod, proč si neodvážíme body.

Výsledky pondělí 20. prosince:

29. kolo: Benátky nad Jizerou – Šumperk 5:1 (1:0, 1:0, 3:1). Branky: 5. Rychlovský (R. Duda, A. Najman), 21. R. Šír (Bukač, A. Najman), 47. Bukač (Rychlovský, A. Najman), 48. Čederle (F. Kovář, Žůrek), 53. A. Najman (Bukač, R. Duda) – 44. Žálčík (Vildumetz, Drtil) * Havířov – Jihlava 5:6 (0:1, 4:2, 1:3). Branky: 22. L. Bednář (Pechanec), 23. Pechanec (J. Doktor, Chroboček), 35. Dostálek (Hudeček, J. Doktor), 40. Š. Kratochvil (J. Doktor), 41. Dostálek (J. Doktor, Chroboček) – 3. Kachyňa (Houška, Zeleňák), 25. T. Harkabus (Houška, Kachyňa), 32. Skořepa (Helt, Čachotský), 47. T. Havránek (Kowalczyk, Valenta), 52. Kowalczyk (Skořepa, Fronk), 58. Bilčík (Čachotský, Skořepa) * Třebíč – Vrchlabí 3:4 sn. (0:0, 2:3, 1:0 – 0:0). Branky: 33. Ferda, 36. Hunkes (Nedvídek, Střondala), 44. L. Bittner (Střondala, Vodný) – 23. M. Machač (Nedbal), 24. P. Urban (Linhart, Matýs), 32. P. Urban (T. Kaut, Linhart), rozh. náj. T. Zeman * Prostějov – Poruba 2:1 (1:0, 1:1, 0:0). Více v kupónu * Frýdek-Místek – Kadaň 5:0 (utkání kontumováno ve prospěch Frýdku-Místku) * Sokolov – Přerov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). Branky: 54. Šik (Kuťák, Šmerha) – 3. Kubeš (D. Indrák, M. Sloboda), 32. M. Sloboda (Krisl, Dobša), 53. F. Dvořák (Hrabal).