Dobré ráno, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

hazena ilustracni1Do třetího kola domácího poháru se letos prostějovští házenkáři nepodívají. Po velkém počtu technických chyb se nad jejich síly ukázala prvoligová Olomouc a pro tým Josefa Zedníčka týden před startem druhé ligy pohárová soutěž končí.

Sokol II Prostějov – Olomouc 27:29 (11:12)

Sedmičky: 1/4:2/3.
Vyloučení: 2:4.
Pětiminutovky: 1:4, 2:7, 4:9, 6:9, 8:11, 11:12, 13:14, 17:15, 21:20, 22:24, 25:26, 27:29.
Sestava a branky Prostějova: Kamený – Kosina 10, Kozlovský 4, Juráček, Valach, Münster 2, Jurečka 8, Šestořád, T. Jurik 1, Nevrlý 1, Chytil 1. Trenér: Josef Zedníček.

Domácí trenér se musel obejít bez trojice Hrubý, Gazdík, Černíček, jinak mohl nasadit to nejsilnější. V bráně tak při absenci všech alternativ musel zaskočit Štěpán Kamený, speciálně na toto utkání přijel z Prahy. Téměř roční absence zápasového i tréninkového rytmu se zpočátku projevila a hosté odskočili až na stav 4:9 po patnácti minutách.

„Štěpán obětavě přijel a zápas nás neprohrál. Nevedl si špatně. Jakmile se rozchytal, měl úspěšnost přes třicet procent, což proti prvoligovému mužstvu není špatné,“ nesvaloval Zedníček vinu za prohru na potíže v defenzivě.

Podstatnější pro konečný výsledek byla pro něj chybující ofenziva. Šlo o neproměněné vyložené šance a velké množství ztrát. „Podali jsme průměrný výkon s velkým množstvím technických chyb. Střelecky jsme doslova prohospodařili první poločas, kdy jsme dali jen jedenáct gólů. To nakonec rozhodlo,“ poukázal na pouhých jedenáct vsítěných branek.

Po přestávce nastal na okamžik obrat, domácí vedli 17:15 a ještě čtvrt hodiny před koncem 21:20, po zbytek zápasu už ale pouze neúspěšně dotahovali. „Bohužel, nepodali jsme optimální výkon. Velkým počtem lajdáckých chyb jsme posadili soupeře zpět na koně. Utkání jsme měli vyhrát, soupeř měl problémy se sestavou. Nám chybělo jen několik hráčů, byť důležitých,“ neskrýval zklamání.

O napravení dojmu se mohou házenkáři Sokola II postarat již o nadcházejícím víkendu. V sobotu hostí v hale ZŠ a RG Prostějov v tradičním čase od tří odpoledne Telnici.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-