Dobrý podvečer, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 lhk_radostJiž jen deset kol a základní část východní skupiny druhé ligy bude minulostí. O první místo se i na začátku čtvrté desítky odehraných utkání pere především Přerov s Havířovem, Jestřábi vše sledují z třetího místa. Na čtvrtou Porubu si hlídají dostatečný náskok a pokud by jim vyšly duely na ledě vedoucího dua, mohli by se posunout i výše.

První polovinu dvaačtyřicetizápasové porce zakončili prostějovští hokejisté 1. prosince výhrou 5:2 nad Opavou. Od tohoto data stihli za zhruba měsíc a půl jedenáct utkání, z nichž šest vyhráli a pět prohráli. Nejdivočejšími výsledky byly skóre 1:5 s Přerovem a 6:2 s Frýdkem-Místkem, celkem třikrát se muselo prodlužovat. Souhrnně to ve třetí čtvrtině znamenalo mírně nadpoloviční zisk sedmnácti bodů z třiatřiceti.

Ve zbývajících deseti střetnutích nastoupí Jestřábi hned šestkrát venku a pouze čtyřikrát doma. Stane se tak proti beznadějně poslednímu Valašskému Meziříčí, stále čtvrté Porubě, Novému Jičínu a na závěr základní části 20. února proti Karviné.

Utkání předcházející play off se pravděpodobně obejdou bez dlouhodobě zraněné jestřábí dvojice Zdeněk Novosad, Jan Kolibár. Pětatřicetiletý útočník by se měl vrátit na konci února, dvaadvacetiletý obránce léčící zlomenou ruku zřejmě ještě později. Na listině zraněných hráčů se navíc objevilo třetí jméno – čerstvá posila Martin Kotásek. U devětatřicetiletého forvarda ale půjde o kratší pauzu.

„U Kotáska došlo k potrhání vazů po seknutí do ruky. Dostane nějakou ortézu a bude to zkoušet. Chodí bruslit, ale hrát s tím zatím nejde. Je to otázka týdne čtrnácti dnů. Zdraví je přednější a teď ještě nejde o život,“ vyjádřil se k stavu druhého nejstaršího člena kádru trenér Petr Zachar.

Cílem zkušeného lodivoda je udržet se před vyřazovací částí v nejlepší čtyřce a poslat do hry co nejvíce hráčů. „Potřebovali bychom, aby se juniorka zachránila a mohli jsme je nasadit jen za muže. Chceme dát příležitost dalším hráčům, aby tak získávali další zkušenosti,“ přeje si Petr Zachar.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments