Dobrý večer, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hokejoví Jestřábi mají v prvoligové soutěži jednoho suverénně největšího rivala. Končili proti němu minulou sezónu a osud v podobě zápasového losu tomu chtěl, že s ním také začnou nový ročník. Vždy vypjatá, prestižní i emotivní bitva má tentokrát následující konkrétní údaje: Přerov versus Prostějov v sobotu 9. září od 17:00 hodin na zimním stadionu Zubrů v rámci 1. kola WSM ligy mužů 2017/1018!

„Jestli je dobře, že hned na úvod hrajeme s Přerovem? Podle mě je to úplně jedno. Stejně se nakonec potkáme čtyřikrát se všemi soupeři a proti komu nastoupíme dřív nebo později, na tom tolik nezáleží. Každopádně jsme se v přípravě nestřetli a určitě půjde o dost ostrý start. Věřím, že si jej všichni užijeme,“ řekl hlavní trenér LHK Jiří Vykoukal.

Obdobně jako před půl rokem se postaví svému někdejšímu kolegovi i kamarádovi, neboť HC nadále vede ostřílený kouč Kamil Přecechtěl. Všichni z prostějovského tábora včetně fanoušků museli koncem února spolknout notně hořkou pilulku, když v předkole play-off nestačili na úhlavního soka poměrem 1:3 na utkání. A předchozí sezóna tudíž rozhodně nevyústila v toužený úspěch.

Teď už se však píše nová kapitola, přičemž hráčské kádry obou hanáckých protivníků doznaly nemálo změn. Na jestřábí straně jich bylo ještě mnohem více, takže domácí půjdou do sobotní řežby s nespornou výhodou větší sehranosti. A jedna top pikanterie? V přerovském dresu vyjede proti svým nedávným parťákům Jakub Šlahař, jenž přestoupil z PV do Zlína a následně šel hostovat právě k modrožlutým.

V každém případě se dá znovu očekávat urputný boj o každou píď kluziště znásobený tím, že v sázce jsou premiérové body do zatím nulové tabulky. Ve vzájemných střetnutích za posledních deset let má přitom pronikavě navrch ZUBR. „Rozhodně je dobře, že soutěž zahájíme hned takhle velkým zápasem. Naší výhodou může být větší tlak na soupeře, který nastoupí doma s určitou povinností zvítězit. Navíc bude pravděpodobně plný zimák diváků, určitě dorazí i naši skvělí fanoušci. Prostě je po všech stránkách na co se těšit,“ pravil s úsměvem kapitán LHK Matouš Venkrbec.

Zbývá jediné: abyste v MEO Aréně osobně nechyběli a mohli oslavit prostějovský triumf! 

Vzájemné soutěžní zápasy LHK Jestřábi vs. HC Zubři za uplynulých deset let

SEZÓNA 2008/09

Prostějov – Přerov 2:4, Přerov – Prostějov 1:2sn.

SEZÓNA 2009/10

Přerov – Prostějov 3:1, Prostějov – Přerov 0:1, Přerov – Prostějov 7:1, Prostějov – Přerov 1:4.

SEZÓNA 2010/11

Prostějov – Přerov 3:1, Přerov – Prostějov 4:1, Prostějov – Přerov 3:0, Přerov – Prostějov 9:3, Přerov – Prostějov 3:2, Prostějov – Přerov 2:3sn.

SEZÓNA 2011/12

Prostějov – Přerov 4:3, Přerov – Prostějov 1:2, Prostějov – Přerov 1:3, Přerov – Prostějov 4:1.

SEZÓNA 2012/13

Prostějov – Přerov 0:5, Přerov – Prostějov 1:6, Prostějov – Přerov 1:5, Přerov – Prostějov 6:3.

SEZÓNA 2013/14

Přerov – Prostějov 3:4p, Prostějov – Přerov 4:5p, Přerov – Prostějov 2:3, Prostějov – Přerov 5:4p, Prostějov – Přerov 3:0, Přerov – Prostějov 4:3sn, Prostějov – Přerov 5:3, Přerov – Prostějov 2:3.

SEZÓNA 2015/16

Přerov – Prostějov 2:3, Prostějov – Přerov 3:4sn, Přerov – Prostějov 5:3, Prostějov – Přerov 3:2.

SEZÓNA 2016/17

Přerov – Prostějov 2:3p, Prostějov – Přerov 3:2 p, Přerov – Prostějov 5:0, Prostějov – Přerov 3:5, Prostějov – Přerov 2:4, Prostějov – Přerov 4:2, Přerov – Prostějov 2:1, Přerov – Prostějov 4:2.


CELKOVÁ BILANCE

Prostějov vs. Přerov

40 utkání

12-5-4-19

skóre 99:130

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne