Dobré odpoledne, dnes je úterý 19.9.2017
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hokejoví Jestřábi mají v prvoligové soutěži jednoho suverénně největšího rivala. Končili proti němu minulou sezónu a osud v podobě zápasového losu tomu chtěl, že s ním také začnou nový ročník. Vždy vypjatá, prestižní i emotivní bitva má tentokrát následující konkrétní údaje: Přerov versus Prostějov v sobotu 9. září od 17:00 hodin na zimním stadionu Zubrů v rámci 1. kola WSM ligy mužů 2017/1018!

„Jestli je dobře, že hned na úvod hrajeme s Přerovem? Podle mě je to úplně jedno. Stejně se nakonec potkáme čtyřikrát se všemi soupeři a proti komu nastoupíme dřív nebo později, na tom tolik nezáleží. Každopádně jsme se v přípravě nestřetli a určitě půjde o dost ostrý start. Věřím, že si jej všichni užijeme,“ řekl hlavní trenér LHK Jiří Vykoukal.

Obdobně jako před půl rokem se postaví svému někdejšímu kolegovi i kamarádovi, neboť HC nadále vede ostřílený kouč Kamil Přecechtěl. Všichni z prostějovského tábora včetně fanoušků museli koncem února spolknout notně hořkou pilulku, když v předkole play-off nestačili na úhlavního soka poměrem 1:3 na utkání. A předchozí sezóna tudíž rozhodně nevyústila v toužený úspěch.

Teď už se však píše nová kapitola, přičemž hráčské kádry obou hanáckých protivníků doznaly nemálo změn. Na jestřábí straně jich bylo ještě mnohem více, takže domácí půjdou do sobotní řežby s nespornou výhodou větší sehranosti. A jedna top pikanterie? V přerovském dresu vyjede proti svým nedávným parťákům Jakub Šlahař, jenž přestoupil z PV do Zlína a následně šel hostovat právě k modrožlutým.

V každém případě se dá znovu očekávat urputný boj o každou píď kluziště znásobený tím, že v sázce jsou premiérové body do zatím nulové tabulky. Ve vzájemných střetnutích za posledních deset let má přitom pronikavě navrch ZUBR. „Rozhodně je dobře, že soutěž zahájíme hned takhle velkým zápasem. Naší výhodou může být větší tlak na soupeře, který nastoupí doma s určitou povinností zvítězit. Navíc bude pravděpodobně plný zimák diváků, určitě dorazí i naši skvělí fanoušci. Prostě je po všech stránkách na co se těšit,“ pravil s úsměvem kapitán LHK Matouš Venkrbec.

Zbývá jediné: abyste v MEO Aréně osobně nechyběli a mohli oslavit prostějovský triumf! 

Vzájemné soutěžní zápasy LHK Jestřábi vs. HC Zubři za uplynulých deset let

SEZÓNA 2008/09

Prostějov – Přerov 2:4, Přerov – Prostějov 1:2sn.

SEZÓNA 2009/10

Přerov – Prostějov 3:1, Prostějov – Přerov 0:1, Přerov – Prostějov 7:1, Prostějov – Přerov 1:4.

SEZÓNA 2010/11

Prostějov – Přerov 3:1, Přerov – Prostějov 4:1, Prostějov – Přerov 3:0, Přerov – Prostějov 9:3, Přerov – Prostějov 3:2, Prostějov – Přerov 2:3sn.

SEZÓNA 2011/12

Prostějov – Přerov 4:3, Přerov – Prostějov 1:2, Prostějov – Přerov 1:3, Přerov – Prostějov 4:1.

SEZÓNA 2012/13

Prostějov – Přerov 0:5, Přerov – Prostějov 1:6, Prostějov – Přerov 1:5, Přerov – Prostějov 6:3.

SEZÓNA 2013/14

Přerov – Prostějov 3:4p, Prostějov – Přerov 4:5p, Přerov – Prostějov 2:3, Prostějov – Přerov 5:4p, Prostějov – Přerov 3:0, Přerov – Prostějov 4:3sn, Prostějov – Přerov 5:3, Přerov – Prostějov 2:3.

SEZÓNA 2015/16

Přerov – Prostějov 2:3, Prostějov – Přerov 3:4sn, Přerov – Prostějov 5:3, Prostějov – Přerov 3:2.

SEZÓNA 2016/17

Přerov – Prostějov 2:3p, Prostějov – Přerov 3:2 p, Přerov – Prostějov 5:0, Prostějov – Přerov 3:5, Prostějov – Přerov 2:4, Prostějov – Přerov 4:2, Přerov – Prostějov 2:1, Přerov – Prostějov 4:2.


CELKOVÁ BILANCE

Prostějov vs. Přerov

40 utkání

12-5-4-19

skóre 99:130

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Burza práce a vzdělání
 • klobasy
 • Atletická velká cena
 • Plumlovské Vinobraní
 • john crane
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak se vám líbily PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Fantazii se meze nekladou

O přípravách instalace sochy sedícího Jiřího Wolkera na lavičce na náměstí T. G. Masaryka Večerník již informoval. Autor sochy architekt Miloš Karásek z Bratislavy se ale Večerníku svěřil, že jeho dalším plánem je čůrající Hanačka před Zlatou bránou. Proč ne? Velmi dobrý a originální nápad! 

 

To myslí vážně?! 

I když je na vzestupu a přestože to pod jeho vedením dotáhla na první příčku světového žebříčku, rozhodla se tenistka Karolína Plíšková, že zčistajasna ukončí spolupráci s trenérem prostějovského klubu Davidem Kotyzou. Prý kvůli neshodám ve strategii. Stále více se proslýchá, že tu „strategii“ určuje pouze jistý Hrdlička...

Osobnost týdne

BARBORA POLÁKOVÁ 
Největší hvězdou kulturního programu v rámci Hanáckých slavností na prostějovském náměstí byla bezesporu Barbora Poláková. Herečka a zpěvačka při svém koncertu pochopitelně nemohla opomenout svůj největší hit. „Nafrněné“ tleskalo zaplněné náměstí včetně jejího manžela Pavla Lišky s dcerou. 

38 02 polakova copy

Číslo týdne

86


Do bojů o poslanecké mandáty vysílá v Olomouckém kraji své kandidáty celkem šestadvacet politických stran a hnutí. A na listinách jsme objevili hned šestaosmdesát želízek v ohni z prostějovského regionu. Kdo z nich uspěje a dostane se do Parlamentu ČR? 

Výrok týdne

„NA CO BYCH

SI TU KNÍŽKU

KUPOVALA, KDYŽ

JI NEPOUŽIJI...“

Jedna ze studentek mířících ráno do školní lavice jasně odpověděla kamarádce, proč si nehodlá obstarat jednu z učebnic českého jazyka...