Dobrý večer, dnes je středa 22.11.2017
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hokejoví Jestřábi mají v prvoligové soutěži jednoho suverénně největšího rivala. Končili proti němu minulou sezónu a osud v podobě zápasového losu tomu chtěl, že s ním také začnou nový ročník. Vždy vypjatá, prestižní i emotivní bitva má tentokrát následující konkrétní údaje: Přerov versus Prostějov v sobotu 9. září od 17:00 hodin na zimním stadionu Zubrů v rámci 1. kola WSM ligy mužů 2017/1018!

„Jestli je dobře, že hned na úvod hrajeme s Přerovem? Podle mě je to úplně jedno. Stejně se nakonec potkáme čtyřikrát se všemi soupeři a proti komu nastoupíme dřív nebo později, na tom tolik nezáleží. Každopádně jsme se v přípravě nestřetli a určitě půjde o dost ostrý start. Věřím, že si jej všichni užijeme,“ řekl hlavní trenér LHK Jiří Vykoukal.

Obdobně jako před půl rokem se postaví svému někdejšímu kolegovi i kamarádovi, neboť HC nadále vede ostřílený kouč Kamil Přecechtěl. Všichni z prostějovského tábora včetně fanoušků museli koncem února spolknout notně hořkou pilulku, když v předkole play-off nestačili na úhlavního soka poměrem 1:3 na utkání. A předchozí sezóna tudíž rozhodně nevyústila v toužený úspěch.

Teď už se však píše nová kapitola, přičemž hráčské kádry obou hanáckých protivníků doznaly nemálo změn. Na jestřábí straně jich bylo ještě mnohem více, takže domácí půjdou do sobotní řežby s nespornou výhodou větší sehranosti. A jedna top pikanterie? V přerovském dresu vyjede proti svým nedávným parťákům Jakub Šlahař, jenž přestoupil z PV do Zlína a následně šel hostovat právě k modrožlutým.

V každém případě se dá znovu očekávat urputný boj o každou píď kluziště znásobený tím, že v sázce jsou premiérové body do zatím nulové tabulky. Ve vzájemných střetnutích za posledních deset let má přitom pronikavě navrch ZUBR. „Rozhodně je dobře, že soutěž zahájíme hned takhle velkým zápasem. Naší výhodou může být větší tlak na soupeře, který nastoupí doma s určitou povinností zvítězit. Navíc bude pravděpodobně plný zimák diváků, určitě dorazí i naši skvělí fanoušci. Prostě je po všech stránkách na co se těšit,“ pravil s úsměvem kapitán LHK Matouš Venkrbec.

Zbývá jediné: abyste v MEO Aréně osobně nechyběli a mohli oslavit prostějovský triumf! 

Vzájemné soutěžní zápasy LHK Jestřábi vs. HC Zubři za uplynulých deset let

SEZÓNA 2008/09

Prostějov – Přerov 2:4, Přerov – Prostějov 1:2sn.

SEZÓNA 2009/10

Přerov – Prostějov 3:1, Prostějov – Přerov 0:1, Přerov – Prostějov 7:1, Prostějov – Přerov 1:4.

SEZÓNA 2010/11

Prostějov – Přerov 3:1, Přerov – Prostějov 4:1, Prostějov – Přerov 3:0, Přerov – Prostějov 9:3, Přerov – Prostějov 3:2, Prostějov – Přerov 2:3sn.

SEZÓNA 2011/12

Prostějov – Přerov 4:3, Přerov – Prostějov 1:2, Prostějov – Přerov 1:3, Přerov – Prostějov 4:1.

SEZÓNA 2012/13

Prostějov – Přerov 0:5, Přerov – Prostějov 1:6, Prostějov – Přerov 1:5, Přerov – Prostějov 6:3.

SEZÓNA 2013/14

Přerov – Prostějov 3:4p, Prostějov – Přerov 4:5p, Přerov – Prostějov 2:3, Prostějov – Přerov 5:4p, Prostějov – Přerov 3:0, Přerov – Prostějov 4:3sn, Prostějov – Přerov 5:3, Přerov – Prostějov 2:3.

SEZÓNA 2015/16

Přerov – Prostějov 2:3, Prostějov – Přerov 3:4sn, Přerov – Prostějov 5:3, Prostějov – Přerov 3:2.

SEZÓNA 2016/17

Přerov – Prostějov 2:3p, Prostějov – Přerov 3:2 p, Přerov – Prostějov 5:0, Prostějov – Přerov 3:5, Prostějov – Přerov 2:4, Prostějov – Přerov 4:2, Přerov – Prostějov 2:1, Přerov – Prostějov 4:2.


CELKOVÁ BILANCE

Prostějov vs. Přerov

40 utkání

12-5-4-19

skóre 99:130

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově