Dobré ráno, dnes je úterý 20.2.2018
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hokejoví Jestřábi mají v prvoligové soutěži jednoho suverénně největšího rivala. Končili proti němu minulou sezónu a osud v podobě zápasového losu tomu chtěl, že s ním také začnou nový ročník. Vždy vypjatá, prestižní i emotivní bitva má tentokrát následující konkrétní údaje: Přerov versus Prostějov v sobotu 9. září od 17:00 hodin na zimním stadionu Zubrů v rámci 1. kola WSM ligy mužů 2017/1018!

„Jestli je dobře, že hned na úvod hrajeme s Přerovem? Podle mě je to úplně jedno. Stejně se nakonec potkáme čtyřikrát se všemi soupeři a proti komu nastoupíme dřív nebo později, na tom tolik nezáleží. Každopádně jsme se v přípravě nestřetli a určitě půjde o dost ostrý start. Věřím, že si jej všichni užijeme,“ řekl hlavní trenér LHK Jiří Vykoukal.

Obdobně jako před půl rokem se postaví svému někdejšímu kolegovi i kamarádovi, neboť HC nadále vede ostřílený kouč Kamil Přecechtěl. Všichni z prostějovského tábora včetně fanoušků museli koncem února spolknout notně hořkou pilulku, když v předkole play-off nestačili na úhlavního soka poměrem 1:3 na utkání. A předchozí sezóna tudíž rozhodně nevyústila v toužený úspěch.

Teď už se však píše nová kapitola, přičemž hráčské kádry obou hanáckých protivníků doznaly nemálo změn. Na jestřábí straně jich bylo ještě mnohem více, takže domácí půjdou do sobotní řežby s nespornou výhodou větší sehranosti. A jedna top pikanterie? V přerovském dresu vyjede proti svým nedávným parťákům Jakub Šlahař, jenž přestoupil z PV do Zlína a následně šel hostovat právě k modrožlutým.

V každém případě se dá znovu očekávat urputný boj o každou píď kluziště znásobený tím, že v sázce jsou premiérové body do zatím nulové tabulky. Ve vzájemných střetnutích za posledních deset let má přitom pronikavě navrch ZUBR. „Rozhodně je dobře, že soutěž zahájíme hned takhle velkým zápasem. Naší výhodou může být větší tlak na soupeře, který nastoupí doma s určitou povinností zvítězit. Navíc bude pravděpodobně plný zimák diváků, určitě dorazí i naši skvělí fanoušci. Prostě je po všech stránkách na co se těšit,“ pravil s úsměvem kapitán LHK Matouš Venkrbec.

Zbývá jediné: abyste v MEO Aréně osobně nechyběli a mohli oslavit prostějovský triumf! 

Vzájemné soutěžní zápasy LHK Jestřábi vs. HC Zubři za uplynulých deset let

SEZÓNA 2008/09

Prostějov – Přerov 2:4, Přerov – Prostějov 1:2sn.

SEZÓNA 2009/10

Přerov – Prostějov 3:1, Prostějov – Přerov 0:1, Přerov – Prostějov 7:1, Prostějov – Přerov 1:4.

SEZÓNA 2010/11

Prostějov – Přerov 3:1, Přerov – Prostějov 4:1, Prostějov – Přerov 3:0, Přerov – Prostějov 9:3, Přerov – Prostějov 3:2, Prostějov – Přerov 2:3sn.

SEZÓNA 2011/12

Prostějov – Přerov 4:3, Přerov – Prostějov 1:2, Prostějov – Přerov 1:3, Přerov – Prostějov 4:1.

SEZÓNA 2012/13

Prostějov – Přerov 0:5, Přerov – Prostějov 1:6, Prostějov – Přerov 1:5, Přerov – Prostějov 6:3.

SEZÓNA 2013/14

Přerov – Prostějov 3:4p, Prostějov – Přerov 4:5p, Přerov – Prostějov 2:3, Prostějov – Přerov 5:4p, Prostějov – Přerov 3:0, Přerov – Prostějov 4:3sn, Prostějov – Přerov 5:3, Přerov – Prostějov 2:3.

SEZÓNA 2015/16

Přerov – Prostějov 2:3, Prostějov – Přerov 3:4sn, Přerov – Prostějov 5:3, Prostějov – Přerov 3:2.

SEZÓNA 2016/17

Přerov – Prostějov 2:3p, Prostějov – Přerov 3:2 p, Přerov – Prostějov 5:0, Prostějov – Přerov 3:5, Prostějov – Přerov 2:4, Prostějov – Přerov 4:2, Přerov – Prostějov 2:1, Přerov – Prostějov 4:2.


CELKOVÁ BILANCE

Prostějov vs. Přerov

40 utkání

12-5-4-19

skóre 99:130

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě