Dobré ráno, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Okolo prostějovského hokeje ve vztahu k jeho skalním příznivcům je opět rušno. Hned po úvodním kole aktuálního ročníku WSM ligy dostal oddíl LHK Jestřábi pokutu pět tisíc korun za to, že jeho fandové v Přerově používali pyrotechniku. V Českých Budějovicích se po druhé třetině duelu pátého dějství prvoligového soutěže porvali s Policií ČR (a ještě se tím chlubili na svých internetových stránkách - pozn.red.), načež byli z Budvar arény vyvedeni a trest se taktéž dá očekávat. Události dostaly v uplynulém týdnu nový spád. Skalní příznivci LHK z takzvaného „kotle“ totiž bojkotovali středeční domácí zápas proti Kadani a generálnímu sportovnímu manažerovi Jaroslavovi Luňákovi dali ultimátum...

Minulé pondělí 25. září se na webových stránkách elhákáčka objevilo pod názvem Zákaz pyrotechniky následující prohlášení generálního manažera hanáckého „A“-mužstva Jaroslava Luňáka.

„Vážení fanoušci, velice si vážím vaší podpory jak při domácích zápasech, tak při utkáních na půdě soupeře. Avšak chtěl bych vás touto cestou požádat o respektování pravidel stanovených provozovateli zimních stadiónů a ČSLH, jež přísně zakazují používání pyrotechniky. Postih za neuposlechnutí tohoto zákazu pak jde za klubem, který samozřejmě s těmito nemalými pokutami ve svém rozpočtu nepočítá a jejich hrazení mu způsobuje nemalé problémy. Věřím, že všichni chodíme na zimní stadión za hokejem a zůstane tomu tak i do budoucna, fandit budeme hlavně hlasivkami bez použití výše zmíněné pyrotechniky. Za pochopení vám všem předem moc děkuji,“ napsal Luňák.

Reakce příznivců z fanouškovského kotle na sebe nenechala dlouho čekat. V úterním večeru 26. září umístili na internetový portál Fans of Prostějov 1913 příspěvek pojmenovaný Konec organizovaného fandění na domácích zápasech. Také přetiskujeme jeho kompletní znění.

„Jako skupina, jež se aktivně podílí na atmosféře na zimním stadionu v Prostějově i na ostatních stadionech po celé republice, jsme se rozhodli již dále neorganizovat fandění na domácích zápasech našeho klubu. Pro nás je důležitější to, jak zaplněné jsou tribuny našeho stadionu a jaká jde o prostějovském hokeji pověst, než to, jestli jsme v semifinále 1. ligy nebo v lize druhé. Od středečního utkání s Kadaní tedy přestáváme organizovaně fandit. K tomuto kroku se uchylujeme velice neradi, protože pro nás není nic víc než podpora našeho klubu. Ale nevidíme již bohužel jiné řešení. Pokud se totiž nezačne něco dít, přijde den, kdy domácí utkání bude navštěvovat jen pár set diváků. A toho bychom se neradi dožili. Dnes večer jsme sepsali a poslali panu doktoru Luňákovi několik bodů, které je podle nás potřeba napravit. Pokud se do příštího domácího zápasu ve středu 4. října proti Vsetínu situace nezmění, náš dopis panu Luňákovi zveřejníme zde na webu a kotel zůstane nadále prázdný. Na závěr bychom chtěli dodat, že pyrotechnika není předmětem jednání a konec organizovaného fandění na domácích zápasech s ní absolutně nesouvisí,“ uvádí stať podepsaná FOP 1913.

Během středečního duelu s Trhači zůstal fanouškovský kotel opravdu prázdný a téměř celých šedesát minut čistého času byla atmosféra mače nezvykle tichá. „Takovou diváckou kulisu jsem tady v Prostějově asi ještě nezažil. Na ledě i střídačce to samozřejmě vnímáte, čekáte obvyklé fandění a ono nic. Atmosféra prostě byla komorní, skoro jako někde na koncertu. Až v závěru jsme si vysloužili potlesk, aspoň za to jsem samozřejmě rád,“ okomentoval dění v ochozech trenér a sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal. Na mysli měl finální vzepětí příznivců, kteří několik minut před koncem začali hlasitě povzbuzovat a nenechali domácí mužstvo bez závěrečného poděkování za triumf 5:1.

Trefně celou situaci na přímý dotaz Večerníku glosoval útočník LHK Lukáš Luňák. „O tomhle se mi hodně blbě mluví. Samozřejmě mě to mrzí, snad se ta situace brzy nějak vyřeší a divácká kulisa se vrátí na výbornou úroveň, která je v Prostějově zvykem. Současný stav nám určitě nepomáhá, na druhou stranu se mi hrozně líbil závěr utkání. Všichni příznivci začali v posledních třech minutách spontánně fandit a proběhla i tradiční děkovačka, což bylo hezké. V minulosti jsme tady zažili zápasy, na něž chodilo přes pět tisíc lidí, kulisa byla super a k tomu chorea, prostě paráda. Pokud pak atmosféra úplně chybí, je to nepříjemné. Zvlášť za situace, kdy nemáme tolik bodů a potřebujeme fanoušky v zádech, jejich co nejhlasitější pomoc. Proto jsme dnes chtěli odvést co nejlepší výkon. A doufáme i věříme, že se vše s fandy brzo vrátí do normálu,“ řekla dlouholetá opora hokejistů Prostějova.

Co přijde dál?

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+5 #5 Tony 2017-10-08 09:44
Pitomci co si myslí jak jsou nepostradatelní . Směje se jim půlka města ale nepochopili to.
Citovat
+7 #4 perless 2017-10-06 21:56
Hold, mimi-ultras, nikdo vás nebere vážně, vlastně, Setikovský ano.. :lol: a klub to stálo 30.000,- , a potom si ještě stěžujete, že Vám klub nedá prašule na "markening a choreo" proč by to dělal, stačí, že za Vás palatí pokuty..

Jste jen "banda chuligánů" a děláte ostudu.
Citovat
+7 #3 Frankie 2017-10-06 14:38
Klidně ať tito "fanoušci" stávkují dále. O takový ksindl co dělá ostudu na každém výjezdu klub určitě nestojí!!! Fuj, stydtě se. Prej ultras, omg, možná tak burani z předměstí :-D
Citovat
+8 #2 Radek 2017-10-06 10:15
Ještě zde chybí, že i přes výzvu nepoužávat pyrotechniku ji tito "fanoušci" opět použili při zápase ve Frýdku-Místku a svazem již byla udělena pokuta ve výši 15 000 Kč. Opravdu fanouškovský počit!
Citovat
-1 #1 BoB 2017-10-06 07:56
Marku, ty vole, co si napřed zjistit skutečnost? Nebo jen přebíráš články jiných periodik? V ČB odešli fans sami, nikod, opakuji nikdo je nevyvedl. Nesouhlasím také s některými extenpore, ale tohle je vyloženě LEŽ.
Citovat
 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném