Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Okolo prostějovského hokeje ve vztahu k jeho skalním příznivcům je opět rušno. Hned po úvodním kole aktuálního ročníku WSM ligy dostal oddíl LHK Jestřábi pokutu pět tisíc korun za to, že jeho fandové v Přerově používali pyrotechniku. V Českých Budějovicích se po druhé třetině duelu pátého dějství prvoligového soutěže porvali s Policií ČR (a ještě se tím chlubili na svých internetových stránkách - pozn.red.), načež byli z Budvar arény vyvedeni a trest se taktéž dá očekávat. Události dostaly v uplynulém týdnu nový spád. Skalní příznivci LHK z takzvaného „kotle“ totiž bojkotovali středeční domácí zápas proti Kadani a generálnímu sportovnímu manažerovi Jaroslavovi Luňákovi dali ultimátum...

Minulé pondělí 25. září se na webových stránkách elhákáčka objevilo pod názvem Zákaz pyrotechniky následující prohlášení generálního manažera hanáckého „A“-mužstva Jaroslava Luňáka.

„Vážení fanoušci, velice si vážím vaší podpory jak při domácích zápasech, tak při utkáních na půdě soupeře. Avšak chtěl bych vás touto cestou požádat o respektování pravidel stanovených provozovateli zimních stadiónů a ČSLH, jež přísně zakazují používání pyrotechniky. Postih za neuposlechnutí tohoto zákazu pak jde za klubem, který samozřejmě s těmito nemalými pokutami ve svém rozpočtu nepočítá a jejich hrazení mu způsobuje nemalé problémy. Věřím, že všichni chodíme na zimní stadión za hokejem a zůstane tomu tak i do budoucna, fandit budeme hlavně hlasivkami bez použití výše zmíněné pyrotechniky. Za pochopení vám všem předem moc děkuji,“ napsal Luňák.

Reakce příznivců z fanouškovského kotle na sebe nenechala dlouho čekat. V úterním večeru 26. září umístili na internetový portál Fans of Prostějov 1913 příspěvek pojmenovaný Konec organizovaného fandění na domácích zápasech. Také přetiskujeme jeho kompletní znění.

„Jako skupina, jež se aktivně podílí na atmosféře na zimním stadionu v Prostějově i na ostatních stadionech po celé republice, jsme se rozhodli již dále neorganizovat fandění na domácích zápasech našeho klubu. Pro nás je důležitější to, jak zaplněné jsou tribuny našeho stadionu a jaká jde o prostějovském hokeji pověst, než to, jestli jsme v semifinále 1. ligy nebo v lize druhé. Od středečního utkání s Kadaní tedy přestáváme organizovaně fandit. K tomuto kroku se uchylujeme velice neradi, protože pro nás není nic víc než podpora našeho klubu. Ale nevidíme již bohužel jiné řešení. Pokud se totiž nezačne něco dít, přijde den, kdy domácí utkání bude navštěvovat jen pár set diváků. A toho bychom se neradi dožili. Dnes večer jsme sepsali a poslali panu doktoru Luňákovi několik bodů, které je podle nás potřeba napravit. Pokud se do příštího domácího zápasu ve středu 4. října proti Vsetínu situace nezmění, náš dopis panu Luňákovi zveřejníme zde na webu a kotel zůstane nadále prázdný. Na závěr bychom chtěli dodat, že pyrotechnika není předmětem jednání a konec organizovaného fandění na domácích zápasech s ní absolutně nesouvisí,“ uvádí stať podepsaná FOP 1913.

Během středečního duelu s Trhači zůstal fanouškovský kotel opravdu prázdný a téměř celých šedesát minut čistého času byla atmosféra mače nezvykle tichá. „Takovou diváckou kulisu jsem tady v Prostějově asi ještě nezažil. Na ledě i střídačce to samozřejmě vnímáte, čekáte obvyklé fandění a ono nic. Atmosféra prostě byla komorní, skoro jako někde na koncertu. Až v závěru jsme si vysloužili potlesk, aspoň za to jsem samozřejmě rád,“ okomentoval dění v ochozech trenér a sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal. Na mysli měl finální vzepětí příznivců, kteří několik minut před koncem začali hlasitě povzbuzovat a nenechali domácí mužstvo bez závěrečného poděkování za triumf 5:1.

Trefně celou situaci na přímý dotaz Večerníku glosoval útočník LHK Lukáš Luňák. „O tomhle se mi hodně blbě mluví. Samozřejmě mě to mrzí, snad se ta situace brzy nějak vyřeší a divácká kulisa se vrátí na výbornou úroveň, která je v Prostějově zvykem. Současný stav nám určitě nepomáhá, na druhou stranu se mi hrozně líbil závěr utkání. Všichni příznivci začali v posledních třech minutách spontánně fandit a proběhla i tradiční děkovačka, což bylo hezké. V minulosti jsme tady zažili zápasy, na něž chodilo přes pět tisíc lidí, kulisa byla super a k tomu chorea, prostě paráda. Pokud pak atmosféra úplně chybí, je to nepříjemné. Zvlášť za situace, kdy nemáme tolik bodů a potřebujeme fanoušky v zádech, jejich co nejhlasitější pomoc. Proto jsme dnes chtěli odvést co nejlepší výkon. A doufáme i věříme, že se vše s fandy brzo vrátí do normálu,“ řekla dlouholetá opora hokejistů Prostějova.

Co přijde dál?

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+5 #5 Tony 2017-10-08 09:44
Pitomci co si myslí jak jsou nepostradatelní . Směje se jim půlka města ale nepochopili to.
Citovat
+7 #4 perless 2017-10-06 21:56
Hold, mimi-ultras, nikdo vás nebere vážně, vlastně, Setikovský ano.. :lol: a klub to stálo 30.000,- , a potom si ještě stěžujete, že Vám klub nedá prašule na "markening a choreo" proč by to dělal, stačí, že za Vás palatí pokuty..

Jste jen "banda chuligánů" a děláte ostudu.
Citovat
+7 #3 Frankie 2017-10-06 14:38
Klidně ať tito "fanoušci" stávkují dále. O takový ksindl co dělá ostudu na každém výjezdu klub určitě nestojí!!! Fuj, stydtě se. Prej ultras, omg, možná tak burani z předměstí :-D
Citovat
+8 #2 Radek 2017-10-06 10:15
Ještě zde chybí, že i přes výzvu nepoužávat pyrotechniku ji tito "fanoušci" opět použili při zápase ve Frýdku-Místku a svazem již byla udělena pokuta ve výši 15 000 Kč. Opravdu fanouškovský počit!
Citovat
-1 #1 BoB 2017-10-06 07:56
Marku, ty vole, co si napřed zjistit skutečnost? Nebo jen přebíráš články jiných periodik? V ČB odešli fans sami, nikod, opakuji nikdo je nevyvedl. Nesouhlasím také s některými extenpore, ale tohle je vyloženě LEŽ.
Citovat
  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL