Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už řadu let je listopad měsícem, který patří charitativní akci s názvem Movember. Oč jde? O získávání finančních prostředků na boj s rakovinou prostaty, zvýšení povědomí o tomto onemocnění a důležitosti včasné detekce vedoucí k úspěšné léčbě. I letos se do celého projektu zapojili hokejisté LHK Jestřábi Prostějov.

Možnosti aktivní účasti jsou vlastně tři. Muži si nechávají narůst knír (případně vousy). Každý bez rozdílu pohlaví může celý listopad zasílat finanční příspěvky na konto organizace Movember Česká republika. Nebo se kdokoliv vrhnout po hlavě do aktivity označené výstižným slovem Move.
V rámci ní si stanovíte cílovou vzdálenost, které chcete do konce aktuálního měsíce dosáhnout chozením, běháním, ježděním na kole, plaváním nebo veslováním. A pak už záleží jen na vás, jestli svůj cíl splníte. Podstatné je, že rovněž tímto pohybovým zapojením zprostředkovaně přispějete na podporu zdraví mužů ve výše zmíněném ohledu.
Kdo všechno z jestřábí kabiny do akce Movember naplno vlétl a jak konkrétně? O tom si můžete podrobněji přečíst v příštím vydání Večerníku.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...